Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


+3
hristos
Spyros Kontis
Wiseguardian
7 απαντήσεις

    ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~

    avatar
    Wiseguardian
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 143
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2008
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Ρόδος

    ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~ Empty ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~

    Δημοσίευση  Wiseguardian Κυρ 11 Δεκ - 5:02:21

    ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~

    Mε όλη την καλή θέληση για να είμαστε σαφείς και καθαροί και να προστατεύσουμε τον κόσμο, η μέθοδος Silva καθώς επίσης και ο υπνωτισμός αλλά και το Game σε

    κάποιες τους εκφράσεις (στις περισσότερες δηλαδή) είναι συστήματα πίστεως, χωρίς μισόλογα, είναι αιρέσεις. Και μάλιστα αναγνωρισμένες από την εκκλησία της Ελλάδος για

    αυτά τα οποία αυτή πρεσβεύει δεν έχεις Σπύρο ασχοληθεί σοβαρα τι να κάνουμε καθώς επίσης και άλλοι.
    Σου λένε μεγάλε αν θες αποτέλεσμα θα κάνεις αυτό θα πιστέψεις αυτό και θα πετύχεις αυτά που ποθείς. Ξέχασε τα άλλα που σου μάθανε. Με κάποιο τίμημα όμως. Την ελευθερία

    σου αν όχι όλη ένα τμήμα της. Έχουμε γεμίσει τόσους ψυχολογους αλλά προκοπή δεν βλέπουμε σε αυτόν το κόσμο. Και Ο Γιούνγκ ψυχολογάρα ήτανε αλλά οι δαιμονοληψίες

    πέφτανε βροχή σε σιάνς και υπνωτισμούς. Οι εγγλέζοι και οι αμερικανοί ψυχολόγοι και ψυχίατροι, γνήσια τέκνα της θρησκείας του μέλλοντος, άθείοι & νεοπαγανιστές κοιτάνε

    να πουλήσουν φάρμακα, να τα τσεπώσουν, να μας φουλάρουν με χημικά, να εκφυλίσουν όλες τις πατροπαράδοτες, παραδοσιακές αρετές των λαών ( βαασικά η ηγεσία της Αμερικής

    από εποχής Κίσινγκερ) και ειδικά των Ελλήνων.
    Με λίγα λόγια θα μας πηδήξουν και τη ψυχολογία με τη προβατόσχημη αλλά καινοτομική επιστήμη τους. Θα μας εκφύλισουν οι Αγγλοσάξωνες και ήδη τα μικρόβια τους τα

    εισπράτουμε. Σε υπνωτισμό έπεφτε και ο έξοχος ακαδημαϊκός αλλά μακράν πλανεμένος Κάρλος Καστανιέντα από το Δον Χουάν ή άλλους κατά τη γνώμη μου ινδιάνους σαμάνους.

    Όσον αφορά το pick up υπάρχει χωρίο στη καινή διαθήκη που αναφέρεται στους γόητες ότι δεν θα σωθούν. Τουλάχιστον εκείνοι που δεν έχουν σοβαρό σκοπό για τη γυναίκα που

    φλερτάρουν.
    (Πονηροί δε άνθρωποι και γόητες θέλουσι προκόψει εις το χείρον, πλανώντες και πλανώμενοι) απλά ένα μικρό από αυτά.

    Υπάρχουν άτομα και ακαδημαϊκοί που έχουν περάσει από αιρέσεις και τελικά κατέληξαν στην ορθοδοξία π.χ. Σεραφείμ Ρόουζ (Η ζωή μετά το Θάνατο, Η Ορθοδοξία και η θρησκεία

    του μέλλοντος), Κλάους Κένεθ (Χιλιάδες μίλια προς τον δρόμο της καρδιάς), άγιος Κυπριάνος (πρώην μάγος) και εκατοντάδες άλλοι, μεταξύ τους πολλοί Βραχμάνοι και

    Βουδιστές.

    Προσωπικά έχω συναντήσει σαολίν αλλά και στάρετς, Έλληνες και οι δύο, ο ένας είναι ο Σέντερης σβήνει κεριά με τη δύναμη του μυαλού, σπάνε πάνω του δοκάρια, κάνει τρελά

    πράγματα όπως οι Σαολίν και ο άλλος είναι πολύτεκνος ορθοδοξος ιερέας Στέφανος Αναγνωστόπουλος, έρχονταν από την άλλη άκρη του κόσμου για να πάρουν την ευχή του αλλά

    και να πετάξει από πάνω τους το βάρος της αμαρτίας, να μάθουν τη τέχνη των λογισμών, τη τέχνη της σωτηρίας και της αειζωίας όπως έλεγαν οι αρχαίοι μας. Του τελευταίου

    συστήνω τα βιβλία ανεπιφύλακτα, αλλά και η θρησκεία μας διδάσκει πράγματα που αν τα εφαρμόζαμε και ευτυχισμένοι θα είμασταν και χωρίς κρίσεις.
    Το καλύτερο βιβλίο που υπάρχει και τσάμπα στο Ιντερνετ είναι Η Ορθοδοξία και η θρησκεία του μέλοντος. Ήδη στο Αφγανιστάν χτίζουν την ΑΣΤΑΝΑ την πρωτεύουσα της

    θρησκείας του μέλλοντος! Στο βιβλίο φυσικά και αναφέρεται ο υπνωτισμός ότι διεξάγεται σε κλινικές κλπ αφού είναι εργαλείο κίβδηλων εμπειριών, εργαλείο

    αποπροσανατολισμού. Όποιος διαβάσει Σεραφείμ Ρόουζ εδώ http://www.imdleo.gr/diaf/files/2012/Rose-UFO-Future_relegion.pdf, θα καταλάβει πάρα πολλά, ότι όλα γίνονται για να χάσουμε το νόημα για το πραγματικό νόημα της ζωής μας.

    Όσον αφορά την αναδρομή σε προηγούμενη ζωή είναι καθαρά μια πλάνη που απορρέει από την πεποίθηση της μετενσάρκωσης και από τη θρησκεία των Ινδουιστών. Δεν ξέρω το πόσο

    επικίνδυνο ή ακίνδυνο είναι να παίζεις με τα "τσάκρα" και το κατά πόσον είναι πάντα δικές μας οι δυνάμεις που συντελούν στην παραγωγή γνώσεως και υπερφυσικών

    κατορθωμάτων αλλά μια υποψία την έχω. Ασπάζομαι την πανάρχαια και αληθινή γνώση των Ορθοδόξων η οποία επίσης δίνει τα μονοπάτια του φωτισμού του νου του ανθρώπου και

    μάλιστα τον απαλλάσσει από τις μάταιες μέριμνες της υπερβολής. Δεν υφίσταται αναδρομή σε προηγούμενη ζωή και κατ' επέκταση μετενσάρκωση. Γιατί τότε θα έπρεπε να

    κριθούμε πάνω από μια φορά και όχι σαν ένα μοναδικό και ανεπανάληπτο πρόσωπο αλλά σαν μια αράδα προσώπων(για όσους πιστεύουν στη δικαιοσύνη και στη Δευτέρα Αυτού

    Κρίση και στην κατάλυση ορισμένες φορές των φυσικών φαινομένων - όντως συμβαίνει). Όσον αφορά τη ψυχοσωματική υγεία η γενετική μας που ακόμη διερευνάται θα δώσει εν

    ευθέτω χρόνο πολλές απαντήσεις αλλά θα δημιουργήσει και πολλά ερωτήματα.

    Ρίξτε μια ματιά παιδιά για τον υπνωτισμό ή υπνοθεραπεία:

    http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A5%CF%80%CE%BD%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%AF%CE%B1
    http://www.i-m-patron.gr/email/ypnotismos.html
    http://www.xfd.gr/%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CE%BF

    %CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%85%CE%B8%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%AE-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%B0%CF%80%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7
    http://www.egolpion.com/silva_mindcontrol.print.el.aspx

    Υποκλίνομαι μπροστά στα θεόπνευστα έργα του πατρός Seraprheim Rose (the best ever) και εν ελλάδι τους λόγους των έργων του πατρός Στεφάνου Αναγνωστόπουλου μια σύγχρονη

    πατερική μορφή. Γενική όλη η Πατερική γραμματεία βγάζει το κόσμο έξω από την αποχαύνωση και την απίστευτη οίηση ότι όλα μπορούμε να τα κάνουμε μόνοι μας. Ειλικρινά αν

    είχα ακολουθήσει αυτόν τον δρόμο εξαρχής θα είχα ζήσει πιο ήρεμες μέρες αλλά το πνεύμα του αναζητητή ουδέποτε αναπαύεται. Επαναστατεί και σφυρηλατείται στις αυταπάτες

    στις πλάνες και στη φαυλότητα που έχουν υποπέσει οι περισσότεροι νεοέλληνες αναμεσά τους πρώτος εγώ.

    Μια κοσμοσωτήρια "μέθοδος", θαύμα καλύτερα, είναι το λουτρό της παλιγγενεσίας (ή αλλιώς εξομολόγηση ή αλλιώς δεύτερο βάπτισμα) δίδεται δωρεάν, εκεί θα καταλάβει κανείς

    μέσα του χωρίς υπνωτισμούς, χωρίς διαδικασίες, με απλότητα και ταπεινότητα αλλά συνάμα και με ανδρεία τι αξίζει και τι όχι και στο θέμα της αυτοβελτίωσης αποκτάς φτερά

    αεροπλάνου. Δεν παίζει καμμιά σχέση πόσο αμαρτωλός είναι ο ιερέας, γιατί η θεραπεία έρχεται από πάνω. Οπωσδήποτε αυτό
    μαζί με τις δυνατότητες της κλασσικής ιατρικής και ψυχιατρικής για όσους έχουν κάτι οργανικό, συνοδευόμενες με ή χωρίς φαρμακευτική υποστήριξη θεραπεύουν τον άνθρωπο

    και ρυθμίζουν τις αυτοκαταστροφικές του ροπές. Παράλληλα με τον αθλητισμό αποτελούν ένα εκρηκτικό μίγμα ψυχοσωματικής υγείας. Όμως πότε άραγε άνδρες και γυναίκες θα

    συνηδειτοποιήσουμε ότι παίζεται ένα παιχνίδι ψυχών;

    Όσον αφορά το παιχνίδι πέσιμο ο ίδιος ο κατά τα άλλα συμπαθής άλλα άρρωστος Mystery διαβάζοντας το Παιχνίδι θα δείτε ότι έπαιρνε πολύ βαριά αντικαταθλιπτικά κι

    αντιψυχωσικά. Από εκεί και πέρα να το ξέρουν ότι όσοι ασχοληθούν με πάθος. Φυσικά ήρθε ο Canello και τα μπάλωσε λέγοντας pua είναι αυτός που κάνει ανοίγματα δε γαμάει

    απαραίτητα κλπ (όλα τα βιβλία των pua θέλουν τις γυναίκες αντικείμενα του σέξ, οι αντιφάσεις των συγγραφέων τους είναι τεράστιες). Όντως ο Canello τουλάχιστον στα

    μαθήματα που έκανε σε ένα φίλο μου μόνο ανοίγματα έκανε, τίποτα άλλο.

    Το παιχνίδι δεν είναι τελείως κακό σε βοηθάει να δεις που θα φτάνει ο πάτος, τουλάχιστον για έκεινους που κωλώνουν να παντρευτούν και να κάνουν παιδιά νομίζοντας πως

    θα επιβιώσουν χωρίς οικογένεια. Ας μείνουν φοβισμένοι μήπως τους κερατώσουν ή μήπως δεν καταφέρουν να μεγαλώσουν τα παιδιά τους. Η έλλειψη πίστεως αυτά προκαλεί. Έλα

    που δεν είναι έτσι όμως τα πράγματα.
    Αυτά τα ολίγα για εκείνους που ψάχνονται, ειλικρινά δεν θα έμπαινα στο κόπο να γράψω τόσα πολλά αλλά περιληπτικά για το τι συμβαίνει, πάντα με γνώμωνα την ασφάλεια των

    συνανθρώπων μου. Και όποιος επιστήμονας λέει ότι ναι εγώ έχω την αλήθεια και τα ξέρω όλα πάνω στο αντικειμένό μου απλά δεν είναι σοβαρός επιστήμονας

    Wiseguardian
    THE ABOVE ARE ABSOLUTELY TRUE


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Wiseguardian στις Δευ 12 Δεκ - 5:04:20, 1 φορά
    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~ Empty Απ: ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Κυρ 11 Δεκ - 11:33:03

    Γειά σου,

    Συνοπτικα λοιπόν, προτείνεις εναλλακτικά ενασχόληση με γυμναστική και πολεμικές τέχνες όπως των σαολιν, και τηρηση της ορθόδοξης χριστιανικής διδασκαλίας όπως αναφέρεται στην καινή διαθήκη.
    Επίσης προτείνεις και κάποια βιβλία προς ανάγνωση.

    Κατάλαβα σωστά;
    Επίσης , εσυ προσωπικα ασπαζεσαι κάποιο θρησκευτικό η φιλοσοφικό δόγμα; Έχεις συμμετοχή σε κάποια θρησκευτική ομάδα;
    avatar
    hristos
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 76
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 42
    Τόπος : Αthens

    ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~ Empty Απ: ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~

    Δημοσίευση  hristos Κυρ 11 Δεκ - 12:45:04

    Φιλε wise λες
    κάποιες τους εκφράσεις (στις περισσότερες δηλαδή) είναι συστήματα πίστεως, χωρίς μισόλογα, είναι αιρέσεις.
    Τι ακριβως ειναι αιρεση? Μηπως κατι που δεν ασπαζεται η ορθοδοξη εκκλησια?

    ( βαασικά η ηγεσία της Αμερικής ... από εποχής Κίσινγκερ) και ειδικά των Ελλήνων.

    Ναι αλλη ενοια δεν ειχαν απο το να μας καταστρεψουν

    συστήνω τα βιβλία ανεπιφύλακτα, αλλά και η θρησκεία μας διδάσκει πράγματα που αν τα εφαρμόζαμε και ευτυχισμένοι θα είμασταν και χωρίς κρίσεις.
    Πολυ ευτυχισμενοι. Η χριστιανορθοδοξη πιστη και εκκλησια που πιστευεις θεωρει τις προγαμιαιες σεξουαλικες πραξεις πορνεια. Εσυ πιστευεις οτι πορνευεσαι ? Τον αυνανισμο επισης. Το να ποθησεις καποια γυναικα επισης.

    Όσον αφορά την αναδρομή σε προηγούμενη ζωή είναι καθαρά μια πλάνη που απορρέει από την πεποίθηση της μετενσάρκωσης και από τη θρησκεία των Ινδουιστών. Δεν ξέρω το πόσο επικίνδυνο ή ακίνδυνο είναι να παίζεις με τα "τσάκρα" και το κατά πόσον είναι πάντα δικές μας οι δυνάμεις που συντελούν στην παραγωγή γνώσεως και υπερφυσικών κατορθωμάτων αλλά μια υποψία την έχω. Ασπάζομαι την πανάρχαια και αληθινή γνώση των Ορθοδόξων η οποία επίσης δίνει τα μονοπάτια του φωτισμού του νου του ανθρώπου και μάλιστα τον απαλλάσσει από τις μάταιες μέριμνες της υπερβολής

    Οντως το να κυκλοφορει καποια με μινι πριν 20 χρονια ηταν και ειναι ακομα για την εκκλησια αμαρτια οπως και το να γνωριζεις γυναικες σε μπαρ. Τα κλαμπ δεν επρεπε καν να υπαρχουν αφου παιζουν τη μουσικη του Σατανα.
    Για ιερες εξετασεις ας μην το ανοικουμε το θεμα γιατι εγιναν 1000 χρονια πριν αλλα ξερω αυτα τα εκαναν κακοι ανθρωποι η αληθινη εκκλησια αλλα λεει.
    Ειναι μεγαλης αποριας αξιο παντως πως ειναι δυνατον να θεωρεις πεποιθηση τη μετενσαρκωση αλλα με περιση ευκολια να θεωρεις θεοπνευστη την παλαια και καινη διαθηκη που βριθει απο μισαλοδοξια αιμομιξια σκοταδισμο αντιφασεις ενα σωρο. Με την ιδια ευκολια μαλλον θα αποδεχεσαι και την μεταθανατον ζωη για την οποια εκτος απο μια γραφη σε ενα κειμενο 2000 χρονων δεν εχεις αλλη πηγη.
    avatar
    Giannos


    Αριθμός μηνυμάτων : 7
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2012

    ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~ Empty Παιχνιδι κ Χριστιανισμος

    Δημοσίευση  Giannos Τρι 21 Μάης - 14:42:08

    Θα συμφωνήσω σε πολλά κομμάτια με τον Wiseguardian ότι το παιχνίδι είναι επικύνδηνο για την ψυχή μας καθώς και για τον Θεοκεντρικό χαρακτήρα που αναφέρει ενάντια στο Εγωκεντρικό πνεύμα. Μάλιστα θα αναφέρω δικές μου εμπειρίες. Απ τα άτομα που έω γνωρίσει και ασχολούνται με το παιχνίδι δεν γνώρισα ακόμα άνθρωπο ήρεμο και ευτυχισμένο. Μάλιστα πολλές φορές κι εγώ ο ίδιος έχω παρασυρθεί, ξαφνικά άρχισα να ξέρω πολλά, να το παίζω δάσκαλος, να γνωρίζω κάτι που δεν ξέρουν οι άλλοι, να έχω δύναμη και εξουσία, να γίνομαι υπεράνω κλπ που όλα αυτά με κάναν χειρότερο κι απο πριν, πιο Υπερύφανο - πιο Εγωιστή. Τώρα θα μου πείτε δεν φταίει το παιχνίδι αλλα εγω για το πως το χρησιμοποιω, ομως οπως ανεφερα πιο πανω "δεν γνωρισα ακομα ανθρωπο ηρεμο και ευτυχισμενο". Αρα δεν ειμαι ο μονος. Ειναι ενα κυμα που σε παει εκει που θελει αυτο χωρις να το καταλαβεις, τα αναφερει και ο Νηλ στο βιβλιο του (κοινωνικα ρομποτ, κλωνοι των PUAG κ.α.). Τωρα το δυσκολο κομματι ειναι παντα αυτο που αφορα τον σεξουαλισμο των ανθρωπων. Οταν εσυ χρησιμοποιεις το σωμα της και αυτη το δικο σου εκει ειναι η αμαρτια. Οταν πουλας τον εαυτο σου και ο μονος σκοπος της αλληλεπιδρασης σου ειναι Η ΗΔΟΝΗ ΣΟΥ εκει ειναι η αμαρτια σου, γιατι αν δεν ηταν τοτε θα συνεχιζαται να ειστε μαζι. Τωρα δειτε και το αλλο, η μονογαμηαιες σχεσεις (πριν 20 χρονια) εχουν ενα σωρο θετικα αποτελεσματα, 1ον πατερας και παιδι γνωριζονται μεταξυ τους και μεγαλωνουν μαζι (κατι που συμφερει τον αντρα) απ την αλλη 2ον ο ανθρωπος παντα θυμαται την πρωτη του επαφη και εχει μια τρομερη συνδεση με αυτη και πιο πολυ η γυναικα και 3ον το κομματι ειναι πνευματικο καθως στον χριστιανισμο με τον γαμο αντρας και γυναικα γινονται 1 οντοτητα, γινονται ενα, και η αμαρτια κρυβεται ακριβως σε αυτην την διαπσαση του ΕΝΑ 4ον ειναι και θεμα ασθενειων 5ον για φαντασου την μανα σου να σου λεει πηγα με 100 αντρας πριν παντρευτω με τον πατερα σου κι τι δεν εκανα μαζι τους, καθε ενας με βιαζε πρωτα στο μυαλο κ μετα στο κρεβατι, (το ξερω οτι αυτο σου καθησε λιγο στον λαιμο) σκεψου το και για την αδερφη σου, κι εδω ειναι ο χρυσος κανωνας του Χριστου: "ΝΑ ΠΡΑΤΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΑΞΟΥΝ" κι αλλα πολλα. Τωρα σχετικα με εμενα εγω θεωρω πως το παιχνιδι μου εχει κανει μεγαλο κακο αλλα και μεγαλο καλο. Χρειαζεται ομως πολυ ωριμοτητα και προσοχη. Εγω ειμαι ενας αμαρτωλος που ναι και μοτιβα θα κανω και NLP και τεστ θα τρεξω αλλα επειδη ειμαι αδυναμος και η αμαρτια μου με ελεγχει και δεν μπορω να ελεγξω την ορμη μου. Η καταπιεση της σεξουαλικοτητας στον ανθρωπο του διμιουργει προβληματα η δε καταχρηση κι αυτη το ιδιο. Μακαρι το παιχνιδι να χρησιμοποιειται ως ενα μεσο εξελιξης του εαυτου μας και της ανακτησης της χαμενης ανδρικης μας φυσης που μας ευνοχησανε απ την μερα που γενηθηκαμε. Εγω ευχομαι στον καθενα να γινει το Αλφα Αρσενικο που αυτος επιθυμει και σε τελικη φαση να βρει το ταιρι του να ζησει αρμονικα να κανει απογονους και να συνεχισει νε εξελισεται και μεσα του και στην οικογενεια του.
    avatar
    romeosv21


    Αριθμός μηνυμάτων : 17
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2011

    ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~ Empty αυτο που πιστευεις συνηδοτοποιεις

    Δημοσίευση  romeosv21 Σαβ 29 Ιουν - 23:45:44

    νομιζω οτι ο υπνωτισμος το νλπ και pua ειναι απλα ενα εργαλειο.Απο εσενα εξαρτατε πως θα το χρησιμοιποιησεις και τη νοημα θα του δωσεις.
    Τωρα καποιοι για λογους marketing το χρησιμοποιουν για να χειραγωγησουν ατομα και πιστευω, το να ξερεις πως λειτουργουν αυτα ειναι η καλυτερη αμυνα σου.Οποσ ελεγε ο στυλε gia αυτη την αργανωση που εδεινε ενα μετρητη , ενα τεστ και τραβουσε τη περιεργεια τους (open loops)για να δεσμευτουν kai na προσυλιτιστουν στην αιρεση αυτη (consenses-commitment and consistasy)
    avatar
    gamer
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 354
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010

    ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~ Empty Απ: ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~

    Δημοσίευση  gamer Κυρ 30 Ιουν - 7:38:13

    Θα υπνωτίσετε για να πηδήξετε...?
    Redline
    Redline
    Συντονιστής
    Συντονιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 604
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012

    ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~ Empty Απ: ~ ΑΠOΚΑΛΥΨΗ ΠΕΡΙ ΜΕΘΟΔΟΥ SILVA, ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΥ, ΠΕΣΙΜΑΤΟΣ = ΒΟΜΒΑ ΜΟΛΟΤΩΦ No1 ~

    Δημοσίευση  Redline Κυρ 30 Ιουν - 9:51:16

    Ειμαι της γνωμης οτι στο παιχνιδι πρεπει να χρησιμοποιουμε τα παντα για καλο σκοπο.Ο υπνωτισμος στο pu ειναι μια προσφορα εντονων συναισθηματων στη γυναικα στοχο.Εφοσον μπορουμε να κανουμε το γκομενακι να αισθανεται ωραια γιατι να μη το κανουμε αλλωστε;Δεν την εξαναγκαζουμε ουτε αφαιρουμε την ελευθερη βουληση. Αυτο ειναι οντως ανηθικο. Απλα δινουμε τοσο εντονη ευτυχια στο γκομενακι που τη κανουμε να μας κυνηγαει... Με λιγα λογια χρησιμοποιουμε την εσχατη πειθω... (Ενα αποσπασμα απο το βιβλιο ''Τhe October Man Sequense'')

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 1:12:48