Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


4 απαντήσεις

    Η αλλαγή μέσα μας

    avatar
    dstrong


    Αριθμός μηνυμάτων : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
    Ηλικία : 42
    Τόπος : Αθηνα

    Η αλλαγή μέσα μας Empty Η αλλαγή μέσα μας

    Δημοσίευση  dstrong Πεμ 6 Φεβ - 9:05:17

    Καλησπέρα παιδιά,

    Ανέκαθεν απασχολούσε την συντριπτική πλειοψηφία των αντρών το τι θα πρέπει να πει κανείς όταν πλησιάζει κάποια για να της μιλήσει αρχικώς αλλά και κατά τη διάρκεια. Εγώ προσωπικά είχα μάθει σχεδόν απ’ έξω τόνους από υλικό προσπαθώντας να βελτιωθώ στο επίμαχο θέμα.

    Δυστυχώς όμως ξεχνάμε ότι η οικειότητα, η έλξη, ο ερωτισμός και σύνδεση είναι συναισθηματική διαδικασία. Θα μπορούσες να πεις τα “λάθος” πράγματα και να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα με κάποια όπως και θα μπορούσες να πεις τα “σωστά” αλλά τελικά να την απωθήσεις. Για να βελτιωθεί αυτό θα πρέπει να βελτιώσουμε το πώς νιώθουμε από μέσα μας για τον ίδιο μας τον εαυτό, το πώς εκφραζόμαστε στα απέναντι άτομα και το πώς νιώθουμε για αυτά. Σε πραγματικό επίπεδο, το να μάθεις ατάκες ανοίγματος, κλεισίματος, κάποιες ιστορίες που θα πεις κατά τη διάρκεια που θα αναδεικνύουν την προσωπικότητά σου, κτλ έχουν την χρησιμότητά τους αλλά κατά την δική μου άποψη, έχουν τον τελευταίο λόγο.

    Για εμάς τους άντρες αρκεί η εξωτερική εμφάνιση μια γυναίκας να μας κάνει να την επιθυμούμε. Οι γυναίκες, από την άλλη, επιλέγουν αυτόν που θα έχουν δίπλα τους βάσει με το πώς αυτός τις κάνει να νιώθουν. Είχα πει ψέματα παλιότερα σε διάφορες ότι η παλιά μου φίλη ήταν χορεύτρια και διάφορες άλλες παρόμοιες ιστορίες επίδειξης “υψηλής” αξίας με ωραίο και τεχνικό τρόπο αλλά μέσα μου δεν ένιωθα έτσι. Η άλλη το καταλάβαινε υποσυνείδητα ή τουλάχιστον ένιωθε ότι κάτι δεν πάει καλά με εμένα. Αυτά που έλεγα δεν ήταν συνεπή με αυτά που ένιωθα μέσα μου για τον εαυτό μου. Δεν έβγαζα στην άλλη ότι είμαι αυτός που δηλώνω. Καμιά φορά βέβαια έπιαναν τόπο αυτά που έλεγα, αλλά τότε κοιτούσα τον εαυτό μου στον καθρέπτη και δεν ένιωθα περήφανος για μένα. Είναι σαν να λέμε ότι κατάφερα να φέρω στη ζωή μου μερικές γυναίκες αλλά όχι με την δική μου προσωπική αξία.

    Άλλαξα στάση – ήμουν αυθεντικός και ειλικρινής (όχι όμως και 100% γιατί σχεδόν όλοι μας οι άνθρωποι τρομάζουμε από την πλήρη αλήθεια και φεύγουμε πριν καν δούμε ολόκληρο το πακέτο αλλά και επειδή η 100% έκφραση ορισμένες φορές πιο πολλά προβλήματα δημιουργεί πάρα λύνει). Για παράδειγμα λέω στην κοπέλα «Ναι είμαι 32 χρονών και ακόμη δεν έχω αμάξι», πράγμα που αληθεύει. Τουλάχιστον αρκετές θα το δουν αρνητικά. Όταν με ρωτάνε τον λόγο που δεν έχω, τότε δεν τους λέω την πλήρη αλήθεια (που είναι ότι για αρκετά χρόνια στη ζωή μου ένιωθα πολύ βαρεμένος) αλλά έλεγα ότι απλά είχα βολευτεί με τα μέσα μαζικής μεταφοράς.

    Υπάρχουν συμβουλές που λένε να τις πειράζεις τις γυναίκες ή να είσαι εγωιστής απέναντί τους ή άλλες φορές να είσαι ψυχρός για να τσιμπάνε. Άλλοι φίλοι μου τις κερνάνε σε εστιατόρια. Όπως έχω δει από την δική μου εμπειρία, αυτοί που κερνούσαν στα εστιατόρια είχαν αυξημένη πιθανότητα να ελκύουν γυναίκες που ήταν τέτοιου τύπου, αυτοί που ήταν “ο άντρας ο άσχημα βαρύς” έτειναν να ελκύουν αυτές που το επιθυμούσαν, κτλ. Σίγουρα δεν είναι απόλυτο αλλά ο τρόπος που ελκύεις κάποια, σε μεγάλο βαθμό καθορίζει το είδος και την ποιότητα της γυναίκας που έχεις δίπλα σου. Αν κάποιος ικανοποιείται με αυτή που έχει δίπλα του τότε όλα καλά, μπορεί να συνεχίσει να κάνει αυτά που κάνει.

    Έχω καταλήξει να επιλέγω την οδό της αυθεντικότητας γιατί έτσι έχω σαφώς μεγαλύτερες πιθανότητες να ελκύω άτομα που είναι και αυτά ειλικρινή, δηλαδή να συμβαδίζουν με τον τρόπο σκέψης μου. Διαπίστωσα ότι αυτή η οδός έχει και το πλεονέκτημα ότι με το πέρασμα του καιρού σε μεταμορφώνει σε έναν στιβαρό χαρακτήρα – ένα άτομο δηλαδή που οι ρίζες του χαρακτήρα του είναι πολύ βαθιές και κυριολεκτικά μέσα στο ηλιακό του πλέγμα νιώθει ότι μπορεί να έχει τα περισσότερα από αυτά που θέλει στη ζωή του, μένοντας ανεπηρέαστος από τυχόν άσχημες αντιδράσεις. Αλλά να τα θέλει ο ίδιος και όχι οι άλλοι για αυτόν! Βελτιωνόμαστε κυρίως για εμάς και πολύ αργότερα για τους άλλους. Το ξέρω ότι είναι πολύ αγχώδες να πας να κάνεις απευθείας προσέγγιση στην κοπέλα αλλά είναι κάτι που σε ανταμείβει και σε κάνει άτομο με αυτοπεποίθηση σε διάφορους τομείς της ζωής. Θέλει πολλούς μήνες εξάσκηση προκειμένου να εγκατασταθεί το λογισμικό αυτό στο μυαλό μας. Προφανώς, αφού για πολλά χρόνια κοινωνική διαμόρφωση μας διδάσκει όλους τους τρόπους για να μην ανελιχθούμε σαν προσωπικότητες και να μην ανέβουμε ποτέ την σκάλα των αληθινών μας δυνατοτήτων.

    Θεωρώ ότι ο νούμερο ένα παράγοντας που ελκύει το αντίθετο φύλλο είναι το αξία που έχεις σαν άτομο. Η αξία αυτή διαμορφώνεται από το πώς νιώθεις για τον εαυτό σου και το πώς συμπεριφέρεσαι και αυτό είναι που εισπράττει η άλλη από εσένα. Αυτά με τη σειρά τους σχετίζονται άμεσα με το να είσαι ένας άντρας με αυτοπεποίθηση, κυρίαρχος και κατευθυντικός.Είναι κάτι που εκμπέπεται μη λεκτικώς τις περισσότερες φορές. Ένα άτομο λοιπόν που βασίζει την προσωπική του αξία πάνω σε αυτά που ο ίδιος πιστεύει για τον εαυτό του και όχι πάνω σε αυτά που πιστεύουν οι άλλοι για αυτόν! Πολλές φορές βάσει αυτών των χαρακτηριστικών θα κρίνει μια γυναίκα εάν σε θέλει ή όχι. Ένας άντρας που πιστεύει στον εαυτό του, που φροντίζει τον εαυτό του και που νιώθει περήφανος για έστω αυτά τα λίγα ή τα περισσότερα που έχει καταφέρει στη ζωή του εκλαμβάνεται ως άτομο που είναι αυθεντικό, που δεν έχει την ανάγκη να εντυπωσιάσει τους άλλους, δηλαδή θα παραδεχτεί στην απέναντι ότι νιώθει κάποια αμηχανία που την προσεγγίζει έτσι στην ψύχρα αλλά ταυτοχρόνως είναι άνετος μέσα σε αυτήν την ελαφριά αμηχανία. Θα παραδεχτεί ότι έχει κάνει λάθη στη ζωή του και ταυτοχρόνως βγάζει δύναμη από μέσα του διότι δεν τα παρατάει. Μιλά από θέση ισχύος, δεν φοβάται να εκτεθεί, μιλάει με πάθος για αυτά που τον γεμίζουν στη ζωή και την αξία του την έχει δεδομένη – δεν περιμένει από κανέναν επιβεβαίωση. Είναι ελεύθερος και με σκοπό στη ζωή του. Το κάνει επειδή εκφράζει τον ίδιο και τα υπόλοιπα έρχονται ως φυσικό συνεπακόλουθο. Είναι σαν να βρίσκεσαι σε ένα πάρτι και να περνάς πολύ ωραία. Καλείς και κοπέλες να έρθουν γιατί θα είναι ακόμη καλύτερα αλλά αυτό που εκπέμπεις είναι ότι ακόμη κι αν δεν έρθουν εσύ είσαι ευχαριστημένος από την ζωή σου.

    Η αυθεντικότητα είναι κάτι σπάνιο και όταν αυτό το συναντάς, ξέρεις ότι ο άλλος που σου μιλά είναι στο τώρα, στο παρόν, είναι μαζί σου και σου δίνει όλη του την προσοχή. Δεν είναι μέσα στο μυαλό του προσπαθώντας να σκεφτεί τι να πει μετά. Δεν μιλά με τον εαυτό του αλλά μαζί σου. Είναι ο τρόπος με τον οποίο μπορεί να δημιουργηθεί σύνδεση / άνεση μεταξύ ατόμων μέσα σε λίγα λεπτά. Οι άνθρωποι συνδεόμαστε όταν εκφραζόμαστε μέσα στη στιγμή (προφανώς εντός ορίων – δεν εννοώ κάτι το παρανοϊκό), δίχως να προσπαθούμε πολύ, δίχως να μας ενδιαφέρει και τόσο πολύ το αποτέλεσμα, όταν νιώθουμε καλά μέσα στο σώμα μας, όταν αφήνουμε τον άλλο να δει από μέσα μας και εμείς από μέσα του, όταν μαθαίνουμε ποιες είναι οι αξίες του ακόμη και μερικές φορές αν δεν συμφωνούμε με αυτές. Είναι πράγματα που κάνουν την άλλη να θέλει να σηκώσει το τηλέφωνο της όταν θα της τηλεφωνήσεις παρόλο που θα έχετε μιλήσει έστω και 10 λεπτά στο δρόμο για πρώτη φορά. Μόνο και μόνο που την πλησίασες και της είπες ότι σου άρεσε το πρόσωπό της και ήρθες να μάθεις ποια είναι σαν άτομο (αλλά να το νιώθεις αυτό, διαφορετικά θα νιώσει ότι είναι ψεύτικο) είναι κάτι που δημιουργεί δυνατή έλξη. Προφανώς μετά θα πρέπει πολύ σύντομα να ξαναέρθεις σε επικοινωνία μαζί της γιατί δεν είναι καθόλου δύσκολο να χαθεί η έλξη. Της μιλάς όχι απλώς από το κεφάλι σου αλλά το νιώθεις μέσα στο σώμα σου. Για αυτό η άλλη το πιάνει αμέσως.

    Η εκδήλωση αληθινού ενδιαφέροντος, αρκεί να μην γίνεται με τρομακτικό τρόπο ή με τρόπο που να δείχνει ότι δεν σέβεσαι την άλλη, είναι κάτι που ανάβει τις γυναίκες. Είναι αφροδισιακό στην πλειοψηφία των φορών. Είναι και ότι το βλέπουν σαν πράξη ηρωισμού ας πούμε, από έναν άντρα που είναι ειλικρινής, ανοιχτός και δυνατός σε χαρακτήρα. Μπορείς να της πεις σε κάποια φάση της κουβέντας ότι δεν ψάχνεις κάποια αποκλειστική σχέση ή ότι απλά είσαι σε φάση της ζωής σου που θες κάτι πιο σοβαρό. Συνήθως εκτιμούνται αυτές οι εκδηλώσεις.

    Δεν ξέρω αν μέσα από το κείμενο αυτό δίνω την ψευδαίσθηση ότι ένας άντρας με μεγάλη πίστη στον εαυτό του που ξέρει να εκφράζεται με δεν θα “απορριφθεί” από γυναίκες. Αυτό θα ήταν αναληθές. Όπως είχα διαβάσει κάποια στιγμή μέσα σε ένα άρθρο “Θα απορριφθείς πολλές φορές ανεξαρτήτως του τι θα κάνεις. Απλά αποδέξου το. Αν κανείς μετρά την επιτυχία του με τις γυναίκες από την έλλειψη της απόρριψης τότε πολλές φορές θα απογοητεύεται. Αν όμως μετράς την επιτυχία σου από το πόσο διασκέδασες με την αλληλεπίδραση με αυτές και από το πόσο ήσουν αληθινός τότε μέσα σου θα νιώθεις πολύ πολύ ωραία και με χειροπιαστές επιτυχίες που θα είναι υπεραρκετές”.

    Συνοψίζοντας, η επιτυχία έχει να κάνει με την εσωτερική διαδικασία που συμβαίνει μέσα σου – το τι αισθάνεσαι για σένα, την ενέργειά σου, τον σεβασμό προς του άλλους και από το πώς καλιμπράρεις όταν εκφράζεσαι στον κόσμο.




    avatar
    FromDaStreets
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 324
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011

    Η αλλαγή μέσα μας Empty Απ: Η αλλαγή μέσα μας

    Δημοσίευση  FromDaStreets Παρ 14 Μαρ - 12:38:13

    Ωραίο αρθρο,αν ειναι δικο σου θέλω να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις,είναι;
    avatar
    dstrong


    Αριθμός μηνυμάτων : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
    Ηλικία : 42
    Τόπος : Αθηνα

    Η αλλαγή μέσα μας Empty Απ: Η αλλαγή μέσα μας

    Δημοσίευση  dstrong Παρ 14 Μαρ - 23:21:21

    Ευχαριστώ.
    Όπως έχω γράψει στην προτελευταία παράγραφο, αυτές τις συγκεκριμένες τελευταίες 7 γραμμές τις έχω δανειστεί από ένα άρθρο που είχα διαβάσει παλιότερα. Τότε δεν είχα καταλάβει καλά τι εννούσε αυτός που το είχε γράψει αλλά με το πέρασμα του καιρού εφόσον απέκτησα διάφορες εμπειρίες και κατανόησα τι εννοούσε, μου άρεσε και τις παρέθεσα. Κατά κύριο λόγο, ναι είναι δικό μου.
    Ναι ρώτα με.
    timlion
    timlion
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 209
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/07/2011

    Η αλλαγή μέσα μας Empty Απ: Η αλλαγή μέσα μας

    Δημοσίευση  timlion Κυρ 30 Μαρ - 5:00:46

    πολυ καλο post και μπραβο σου αλλα οι περισσοτερες κοπελες ειναι στο κοσμο τους
    τι εννοω δεν ξερουν τι ζητανε...γιατι τα λεω ολα αυτα? εχω να σου δωσω απειρα παραδειγματα.
    Ξεκιναω απο τον χωρο εργασιας μου πολυ σημαντικο point λιγο πολυ τα ατομα εκει εχουμε ψηλογνωριστει
    αρα ειναι πιο ευκολο σε σχεση με το να πλησιασεις μια αγνωστη κοπελα και να κανεις game. Στη δουλεια μου
    οι περισσοτερες ειναι κοπελες εχω πλησιασει αρκετες εχω κανει ανοιγματα με βασει ολα οσα περιγραφονται
    στο βιβλιο του Σπυρου και ολα οσα διατυπωνονται σε αυτο το forum. οκ δεν λεω πιανουν τα μοτιβα και ολα αυτα
    αλλα οταν πας να κανεις τι μεταβαση σε κατι πιο προσωπικο σου λενε ενταξη θα δουμε , καλυτερα να μεινουμε φιλοι κλπ
    Oi πιο πολλες εχουν απαιτησεις με εμεσο
    τροπο μου λενε δεν μου κανεις και γτ το λεω αυτο γτ τις εχουν πλησιασει και αλλοι πολυ πιο εμφανισιμοι απο εμενα και δεν μπορω να πω οτι αυτοι
    ξερουν αν οχι ολοι οι περισσοτεροι περι game μοτιβων κλπ και oλα οκ οι κοπελες γουσταρουν και τα βρισκουν μαζι τους. Και ολα αυτα στα λεω γιατι μετα απο τα ακυρα που εχω φαει απο ολες αυτες τις περιπτωσεις μη φανταστεις 5 ακυρα εχω φαει εχουμε βγει για καφε με τις κοπελες αυτες μικτη παρεα λογο δουλειας σαν συναδελφοι και το αυτι μου πηρε εκει που κουβεντιαζαν μεταξυ τους οτι βγαινω με τον ταδε μου αρεσει κλπ κλπ.
    Αρα συμπερασμα οι πιο πολλες ειναι "χαζες" 2/3 κοπελες δεν αντιλεγω οτι υπαρχουν και κοπελες στο στυλ
    που περιγραφεις πιο πανω αλλα ειναι λιγο δυσευρετες. Απο κει και περα πολλες φιλες μου συμμαθυτριες απο το σχολειο
    ωραιες κοπελες αμα δεις με τι ατομα τα εχουν φτιαξει θα πεις χαρα στο γουστο τους ελα μου ομως που αυτοι απο πισω
    αμα δεις τι εχουν θα πεις ζωαρα κανουν μαζι τους, αυτοκινητα βιλες πισινες κλπ και δεν σου τα λεω σαν δικιολογια ολα αυτα
    επειδη εχω φαει ακυρα αλλα εχουν ανεβασει φωτογραφιες στο fb οπου τα λενε ολα.
    Συμπερασμα οι κοπελες ειναι ηλίθιες κοιτανε μονο αυτα που μπορεις να τους προσφαιρεις δεν τους νοιαζει ο χαρακτηρας και τι ατομο εισαι
    Αμα καπου γινομαι υπερβολικος θέλω να μου το πεις.

    θα περιμενω μηνυμα σου με νεοτερα αν εχεις κατι να προσθεσεις

    καλη συνεχεια!!
    avatar
    dstrong


    Αριθμός μηνυμάτων : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
    Ηλικία : 42
    Τόπος : Αθηνα

    Η αλλαγή μέσα μας Empty Απ: Η αλλαγή μέσα μας

    Δημοσίευση  dstrong Δευ 31 Μαρ - 11:19:44

    Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς ότι υπάρχουν διάφορες που όπως λες κι εσύ, που θα προτιμήσουν αυτούς που έχουν πισίνα, βίλα και ακριβό αμάξι. Εννοείται αυτό. Άσε που μου το έχουν πει και κατάμουτρα. Το θέμα μας είναι όμως ότι ο γυναικείος πληθυσμός δεν αποτελείται μόνο από αυτές. Υπάρχουν δηλαδή αρκετές που είναι και ωραίες, δεν είναι τρελές και σίγουρα θα ήθελαν έναν αληθινό άντρα ακόμη κι αν αυτός δεν έχει σημαντική οικονομική επιφάνεια. Το λέω αυτό επειδή έχω κι εγώ χειροπιαστά παραδείγματα και από τις 2 τις περιπτώσεις. Όχι μόνο προσωπικά παραδείγματα αλλά και από γνωστούς μου και φίλους. Για να φτάσω όμως στο σημείο να πω ότι δεν είναι καθόλου σπάνιο να βρεις κοπέλες που νοιάζονται για το ποιος είσαι σαν άτομο έπρεπε να αλλάξω πολύ. Πριν βελτιωθώ έλεγα ότι είναι οι περισσότερες είναι ηλίθιες… τελικά όμως αυτό ήταν μόνο η μισή αλήθεια. Έφταιγα κι εγώ διότι τις περισσότερες φορές φερόμουν σαν κουραμπιές. Όταν άλλαξα εγώ τότε διάφορες άλλαξαν απέναντί μου. Κάποιες όμως έμειναν όπως λες αλλά καταλαβαίνεις ότι αυτές δεν μας απασχολούν διότι εμείς με αυτό που εκπέμπουμε συνήθως προσελκύουμε αυτές που ταιριάζουν με το περιεχόμενό μας. Εάν προσελκύσουμε κάτι που δεν μας εκφράζει τότε το απωθούμε. Απλά δεν εστιάζουμε σε αυτές και δεν θα τις θέλαμε στη ζωή μας. Υπάρχουν οι πάροχοι για αυτές και θα τις φροντίσουν αυτοί. Θα σου πω και κάτι που μου έχουν πει αρκετές κοπέλες. Τις ρωτούσα τι είναι αυτό που τις αρέσει σε εμένα. Οι πιο πολλές, με τον δικό τους τρόπο η κάθε μια, μου απαντούσαν ότι απλά όταν κουβεντιάζουν μαζί μου ακόμα και τις στιγμές εκείνες που απλά καθόμαστε δίχως να μιλάμε, χάνουν την αίσθηση του χρόνου. Νιώθουν ότι είμαι πλήρως μέσα στη στιγμή μαζί τους. Τις κάνω να νιώθουν σημαντικές και ζωντανές. Είναι η σύνδεση. Θεωρώ ότι καμία βίλα δεν μπορεί να αντικαταστήσει αυτό το συναίσθημα. Υπάρχουν κι άλλες που μου την είπαν ξεκάθαρα και αυτολεξεί ότι ο τρόπος ζωής μου δεν ταιριάζει με τον δικό τους. Εννοούσαν ότι αφού εγώ δεν βγαίνω σε ακριβά εστιατόρια δεν υπάρχει λόγος να τα λέμε. Αν εγώ εξακολουθούσα να χαλιέμαι μπροστά σε αυτά τα λόγια και να εστιάζω τόσο πολύ σε αυτά τότε να είσαι σίγουρος ότι θα δημιουργούσα έναν τόσο παγιωμένο αρνητικό συναισθηματικό κόσμο μέσα μου όπου τελικά θα ήμουν μόνος για πολλά πολλά χρόνια… διότι δεν θα μπορούσα να προσκαλέσω κανέναν εκεί μέσα. Θα τα έβλεπα όλα άσχημα μη μπορώντας να ξεχωρίσω τα καλά. Αν ήταν να δώσω μια συμβουλή αυτή θα ήταν να εστιάσει κανείς στην εσωτερική αλλαγή μέσα του, δηλαδή για το πώς νιώθει για τον εαυτό του και πολύ αργότερα να μάθει κάποιες τεχνικών περί μοτίβων διότι αυτά από μόνα τους παρόλο που είναι πολύ καλά εργαλεία δεν μπορούν να σε αλλάξουν ποτέ.
    Redline
    Redline
    Συντονιστής
    Συντονιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 604
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012

    Η αλλαγή μέσα μας Empty Απ: Η αλλαγή μέσα μας

    Δημοσίευση  Redline Τρι 1 Απρ - 21:04:57

    timlion έγραψε:πολυ καλο post και μπραβο σου αλλα οι περισσοτερες κοπελες ειναι στο κοσμο τους
    τι εννοω δεν ξερουν τι ζητανε...γιατι τα λεω ολα αυτα? εχω να σου δωσω απειρα παραδειγματα.
    Ξεκιναω απο τον χωρο εργασιας μου πολυ σημαντικο point λιγο πολυ τα ατομα εκει εχουμε ψηλογνωριστει
    αρα ειναι πιο ευκολο σε σχεση με το να πλησιασεις μια αγνωστη κοπελα και να κανεις game.  Στη δουλεια μου
    οι περισσοτερες ειναι κοπελες εχω πλησιασει αρκετες εχω κανει ανοιγματα με βασει ολα οσα περιγραφονται
    στο βιβλιο του Σπυρου και ολα οσα διατυπωνονται σε αυτο το forum. οκ δεν λεω πιανουν τα μοτιβα και ολα αυτα
    αλλα οταν πας να κανεις τι μεταβαση σε κατι πιο προσωπικο σου λενε ενταξη θα δουμε , καλυτερα να μεινουμε φιλοι κλπ

    Στο φλερτ υπάρχουν τρία στάδια: Έλξη, άνεση, αποπλάνηση. Με τα μοτίβα αγαπητέ μου φίλε χτίζουμε σύνδεση. Για να σου απαντούν οι γυναίκες έτσι με αυτό τον τρόπο πάει να πει ότι δεν έχεις δημιουργήσει έλξη. Δεν χτίζεις έλξη στις αλληλεπιδράσεις σου και ξεκινάς κατευθείαν από το στάδιο της άνεσης. Πώς περιμένεις από κάποια να κάνει συναισθηματική σύνδεση και κάτι μαζί σου εφόσον δεν ελκύεται από εσένα; Δημιούργησε πρώτα έλξη, μετά προχώρα στην άνεση και μετά στην αποπλάνηση.

    timlion έγραψε:Απο κει και περα πολλες φιλες μου συμμαθυτριες απο το σχολειο
    ωραιες κοπελες αμα δεις με τι ατομα τα εχουν φτιαξει θα πεις χαρα στο γουστο τους ελα μου ομως που αυτοι απο πισω
    αμα δεις τι εχουν θα πεις ζωαρα κανουν μαζι τους, αυτοκινητα βιλες πισινες κλπ και δεν σου τα λεω σαν δικιολογια ολα αυτα
    επειδη εχω φαει ακυρα αλλα εχουν ανεβασει φωτογραφιες στο fb οπου τα λενε ολα.
    Συμπερασμα οι κοπελες ειναι ηλίθιες κοιτανε μονο αυτα που μπορεις να τους προσφαιρεις δεν τους νοιαζει ο χαρακτηρας και τι ατομο εισαι
    Αμα καπου γινομαι υπερβολικος θέλω να μου το πεις.

    Μια φορά στο λύκειο είχα μια συμμαθήτρια που τύχαινε να είναι και κόρη δημάρχου. Στη βαθμολογία έπαιρνε 9/10 και ήταν πολύ πλούσια. Δεν ήξερε τι είχε. Ο γκόμενος της ήταν ένας περιθωριακός Αλβανός που δούλευε στα νυχτερινά μπαρ της πόλης μου. Ο τύπος ήταν το απόλυτο ρεμάλι. Ο συγκεκριμένος όμως ήταν ο μόνος ικανός τύπος που της έκανε το κλικ στα συναισθήματα της. Θα πεις τώρα " Τι του βρήκε του παρταλου και τα έφτιαξε μαζί του; Αυτός δεν μπορεί να της προσφέρει τίποτα σε σχέση με κάποιον που μπορεί να ικανοποιήσει τις ανάγκες της". Και όμως η απάντηση είναι απλή: Της πρόσφερε πάθος, ηδονή και έρωτα. Πράγμα το οποίο δεν μπορούσαν να της προσφέρουν οι τύποι της κλάσης της και που ήταν σημαντικά για αυτή.

    Συμπέρασμα: Αν προσφέρεις σε μια γυναίκα πολύ δυνατά συναισθήματα τότε τα υπόλοιπα δεν έχουν και μεγάλη σημασία για αυτή.
    timlion
    timlion
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 209
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/07/2011

    Η αλλαγή μέσα μας Empty Απ: Η αλλαγή μέσα μας

    Δημοσίευση  timlion Τετ 2 Απρ - 7:34:56

    timlion έγραψε:Τα double ποστ απαγορευονται
    Sotosredline24


    οκ sorry κατα λάθος εγινε το double post

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 0:09:20