Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


2 απαντήσεις

    Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards

    Redline
    Redline
    Συντονιστής
    Συντονιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 604
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012

    Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards Empty Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards

    Δημοσίευση  Redline Σαβ 31 Μάης - 15:46:54


    ΚατΆ αρχήν, να σας πω τι είναι το τέλος του παιχνιδιού. Όλες οι επιτυχημένες αποπλανήσεις έχουν μια φάση τέλους του παιχνιδιού. Είναι η φάση που έχετε δημιουργήσει έλξη και άνεση και είστε μόνοι με τη γυναίκα. Σε αυτό το στάδιο λοιπόν θα φανούν τα αποτελέσματα της αποπλάνησης. Εδώ είναι όμως που οι περισσότεροι άνδρες τα κάνουν μαντάρα. Είναι επίσης το στάδιο στο οποίο δεν επικεντρώνονται πολλοί άνδρες, γιατί, για να λέμε του στραβού το δίκιο, πολύ λίγοι φθάνουν σε αυτό. Συνήθως μαζεύουν αριθμούς τηλεφώνων και σταματούν εκεί. Πιστέψτε με, ο σκοπός του βιβλίου “Το Παιχνίδι” είναι να σας κάνει να ξεπεράσετε αυτό το σημείο και να ασχοληθείτε σοβαρά με την αποπλάνηση.

    Ας δούμε τώρα τα 10 λάθη που οι περισσότεροι άνδρες κάνουν στο τέλος του παιχνιδιού και πως μπορείτε να τα αποφύγετε

    1) Κακή προετοιμασία

    Ένας τύπος που ήξερα, όταν βγαίναμε μαζί έλεγε πάντα “σήμερα θα ρίξω μια γυναίκα στο κρεβάτι”. Πηγαίναμε λοιπόν στο κλαμπ και αυτός κατέληγε να γυρίζει πάντα μόνος, στο σπίτι που έμενε με τους γονείς του. Του λέω λοιπόν: “Που θα ρίξεις τι γυναίκα στο κρεβάτι; έχεις προφυλακτικά πάνω σου; Αν μια γυναίκα έρθει και σου πει τώρα να κάνετε σεξ, είσαι έτοιμος;” Η απάντηση του ήταν ένα “χμμμμμ”.

    Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι άμα θέλετε επιτυχίες, πρέπει να είστε έτοιμοι γιΆ αυτές. Όταν θέλω να ρίξω μια γυναίκα στο κρεβάτι, ακολουθώ ένα πλαίσιο για το πως θέλω να συμβεί αυτό. Εντάξει, μπορεί να συμβεί κάτι αυθόρμητο, οπότε πάντα αφήνω και κάποια περιθώρια ελιγμού στο πλαίσιο μου. Το κλειδί στο τέλος του παιχνιδιού είναι η απομόνωση, οπότε θα πρέπει να είστε προετοιμασμένοι για όλα τα σενάρια απομόνωσης που μπορείτε να σκεφτείτε. Για παράδειγμα, έχω πάντα προφυλακτικά στο αυτοκίνητο μου. Μου έχουν φανεί ποτέ χρήσιμα? Μόλις την περασμένη εβδομάδα τα χρησιμοποίησα με μια γυναίκα που γνώρισα την ίδια μέρα σε ένα drive in.

    2) Ενεργοποιούν τις αυτόματες απαντήσεις της

    Όλες οι γυναίκες έχουν αυτόματες απαντήσεις για έναν άνδρα που προσπαθεί να της πλησιάσει σωματικά. Είναι κάτι που έχει εμφυτεύσει σε αυτές η εξέλιξη, έτσι ώστε να μπορούν να προστατεύσουν τους παραγωγικούς τους πόρους. Αν δεν είχαν αυτές τις απαντήσεις, θα ήταν τσούλες ή θα ήταν συνέχεια έγκυες!

    Πως ενεργοποιούνται συνήθως αυτές όμως? Θα σας δώσω μερικά παραδείγματα:

    Όταν ένας άνδρας γίνεται σεξουαλικός πολύ γρήγορα
    Όταν νιώθει ότι ένας άνδρας τη θέλει μόνο για σεξ ή τη βλέπει σαν αντικείμενο
    Όταν ένας άνδρας ακουμπάει κατευθείαν τον καβάλο της. Τις περισσότερες φορές τουλάχιστον
    Όταν ένας άνδρας δείχνει να μη κρατιέται να της βγάλει το παντελόνι
    Όταν ένας άνδρας της φαίνεται ύπουλος και ανειλικρινής

    Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Το κλειδί είναι να πηγαίνετε αργά το πράγμα, να της μιλάτε, να κάνετε υπονοούμενα που να μην είναι εξόφθαλμα σεξουαλικά και να περιμένετε μέχρι να ξεκινήσει αυτή να γίνεται σωματικά σεξουαλική.

    3) Εμπλέκουν το λογικό μυαλό της

    Φανταστείτε αυτό: κάθεστε στον καναπέ με μια κοπέλα και μιλάτε η βλέπετε μια ταινία και αρχίζετε να νιώθετε τις δονήσεις καθώς η σεξουαλική ένταση μεγαλώνει. Ξέρετε ότι αν φερθείτε σωστά, το παιχνίδι θα αρχίσει. Ξέρετε τι κάνουν οι άνδρες σε αυτή τη φάση; Τους πιάνει το τρακ και αρχίζουν να μιλάνε για ανδρικά θέματα, δηλαδή λογικά πράγματα όπως η δουλειά, ή η σχολή και αρχίζουν και τις αναλύσεις. Μέγα λάθος!

    Δεν θέλετε να δουλεύει το λογικό μυαλό της σε αυτή τη φάση. Μη λέτε ή κάνετε πράγματα που μπορεί να κάνουν το λογικό μυαλό της να εμπλακεί και να ξεκινήσει να δουλεύει. Δεν θέλετε να λύσετε εξισώσεις, θέλετε να τη πάτε στη κρεβατοκάμαρα!

    Πρέπει να επικεντρωθείτε στο συναίσθημα. Ερεθίστε την πολύ. Αναπτύξτε τη σεξουαλική ένταση. Στο βιβλίο μου, μιλάω σε βάθος για το πως να δημιουργήσετε αυτή την ένταση με έναν μηχανισμό προώθησης. Αν δεν ξέρετε τι είναι αυτό, πρόκειται για ένα σύστημα πειθούς στο οποίο έχετε ώθηση από την αποφυγή του πόνου και έχετε απώθηση από την επιδίωξη της ηδονής.

    4) Δεν δημιουργούν αρκετή άνεση

    Μια γυναίκα δεν πρόκειται να έχει σωματική επαφή με έναν άνδρα με τον οποίο δεν αισθάνεται άνετα. Πρέπει να δημιουργήσετε πολλή άνεση και σύνδεση πριν μπείτε στο τέλος του παιχνιδιού. Αν ακούσετε μια γυναίκα να λέει “μα δε σε ξέρω καλά - καλά” τότε χρειάζεστε περισσότερη άνεση. Στο βιβλίο μου καλύπτω εις βάθος το μέσο του παιχνιδιού το οποίο επικεντρώνεται στη δημιουργία άνεσης και σύνδεσης, οπότε ρίξτε του μια ματιά.

    5) Εκλαμβάνουν την πρώτη ένδειξη αντίστασης ως αποτυχία.

    Δεν πρόκειται να πέσουν όλες οι γυναίκες στο κρεβάτι σας με τη πρώτη! Τις περισσότερες φορές χρειάζονται πολλές προσπάθειες και πολύ φλερτ στη “ζώνη άνεσης” μιας γυναίκας. Η ζώνη άνεσης είναι μια λεπτή γραμμή που χωρίζει τη κανονική συμπεριφορά της, από αυτή που είναι “ακατάλληλη για ανηλίκους”. Αν προσπαθήσετε πολύ έντονα να υπερβείτε αυτή τη γραμμή, μπορεί να τη κάνετε να ξενερώσει τελείως. Οπότε φροντίστε να “φλερτάρετε” με αυτή τη γραμμή. Όταν σας προβάλλει αντίσταση, εννοώ οποιαδήποτε μορφή αντίστασης, όσο μικρή και αν σας φαίνεται, κάντε πίσω. Εγώ επιστρέφω στο στάδιο της δημιουργίας άνεσης, στο μέσο του παιχνιδιού δηλαδή.

    Έτσι, όταν ξαναπλησιάσω αυτή τη γραμμή, θα προχωρήσω περισσότερο πριν χρειαστεί να υποχωρήσω και πάλι. Αυτό πρέπει να επαναληφθεί αρκετές φορές και στο τέλος θα περάσετε στην άλλη πλευρά της γραμμής, χωρίς καν να το καταλάβει.

    6) Ακολουθούν τις δικές τους αυτόματες αντιδράσεις και δεν κάνουν γενναίες κινήσεις.

    Κάθε ραντεβού έχει ένα σημείο που τα πράγματα είναι στη κόψη του ξυραφιού και η επιτυχία είναι το ίδιο πιθανή με την επιτυχία. Οι πράξεις σε αυτή τη φάση λοιπόν, θα καθορίσουν την επιτυχία ή την αποτυχία της αποπλάνησης. Έχετε φθάσει ποτέ εκεί; Εγώ έχω φθάσει πολλές φορές και κατάλαβα κάτι πολύ σημαντικό.

    Πολλές φορές πήγαινα με τη ροή του πράγματος και ξέρετε κάτι; Αυτό δεν είναι και ό,τι καλύτερο για την αποπλάνηση. Πόσες φορές έχετε βρεθεί στο σπίτι μιας γυναίκας και τα πράγματα φαίνεται να πηγαίνουν καλά και το παιχνίδι είναι έτοιμο να αρχίσει, αλλά αυτή σηκώθηκε και είπε “πωπω, είναι αργά! Πρέπει να πάω στο κρεβάτι για ύπνο” και σεις είπατε: “Εντάξει. Πέρασα πολύ ωραία! Τα ξαναλέμε.”; Καθώς ακούσατε τη πόρτα να κλείνει πίσω σας δεν αναρωτηθήκατε “τι έκανα στραβά; Θα έπρεπε να είμαι στο κρεβάτι μαζί της τώρα!”;

    Πως το ξεπερνάει κανείς αυτό; Πρώτα απΆ όλα, να έχετε επίγνωση τόσο των δικών σας φυσικών απαντήσεων, όσο και των δικών της. Να ξέρετε επίσης ότι μπορείτε να χρησιμοποιήσετε προς όφελος σας, οτιδήποτε σας δίνει μια γυναίκα. Στο παραπάνω παράδειγμα ας πούμε, τι θα είχε συμβεί αν απαντούσατε: “Στο κρεβάτι; Μα μόλις γνωριστήκαμε! Δεν είμαι και τόσο εύκολος, αλλά θα μπορούσα να γίνω, αν μου έκανε λίγο μασάζ ας πούμε...”

    Όπως βλέπετε, πρέπει να διακόπτετε την αυτόματη απάντηση. Το χιούμορ είναι πιο αποτελεσματικό όταν ακολουθείται από ένα σχόλιο με υπονοούμενα.

    7) Δεν επικεντρώνονται στη στιγμή

    Σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού, πολλοί άνδρες σκέφτονται πολύ και δεν επικεντρώνονται στη στιγμή. Μπορεί να σκέφτονται πιο μοτίβο να χρησιμοποιήσουν ή τι να πουν μετά. Στη πραγματικότητα όμως, σε αυτό το στάδιο πρέπει να τα ξεχάσετε αυτά και να επικεντρωθείτε στο να την κάνετε να νιώσει τη στιγμή. Εδώ γίνεται η αποπλάνηση!

    Αυτό που πρέπει να κάνετε δηλαδή, είναι να τη κάνετε να συνδεθεί στη στιγμή, καθώς και τη κάνετε να νιώσει (συμπεριλαμβάνονται και οι σωματικές αισθήσεις). Βλέπετε τα συναισθήματα, τραβάνε ένα άτομο μέσα στη στιγμή. Ας πούμε αν κάποιος είναι θυμωμένος και δεν μπορεί να σκεφτεί τίποτε άλλο ή πονάει, αυτά τα συναισθήματα είναι η μόνη του πραγματικότητα αυτή τη στιγμή. Δεν υπάρχει τίποτα άλλο γι' αυτόν και δεν σκέφτεται κάτι αυτή τη στιγμή. Απλά νιώθει τα συναισθήματα αυτά. Το ίδιο ισχύει και για την ηδονή και το σεξουαλικό ερεθισμό.

    Cool Νομίζουν ότι η γυναίκα θα τους πάρει από το χέρι

    Σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού, ακόμη και οι σεξουαλικά επιθετικές γυναίκες περιμένουν από τον άνδρα να κάνει τη πρώτη κίνηση. Μια γυναίκα με την οποία ήμουν μαζί, μου είπε πως θέλει ο άνδρας να έχει αυτοπεποίθηση. Τη ρώτησα πως ξέρει πότε ένας άνδρας έχει αυτοπεποίθηση και μου απάντησε το εξής: “όταν μπορεί να κάνει μαζί μου αυτά που θέλω να κάνει, χωρίς να πρέπει να του πω εγώ πως να το κάνει”

    Όταν βλέπεις ότι μια γυναίκα σου δίνει σήματα αγοράς, πρέπει να κλείσεις την αποπλάνηση πολύ γρήγορα. Δεν είναι όλα τα σήματα αγοράς το ίδιο σημαντικά. Για παράδειγμα, ένα γέματο υπονοούμενα και φλερτάρισμα χαμόγελο όταν της ζητάς να της κάνεις μασάζ, είναι πολύ διαφορετικό σινιάλο από το να βγάλει τα ρούχα της και να σκύψει! Τα σήματα αγοράς της θα σας δείξουν πόσο γρήγορα πρέπει να κινηθείτε.

    9) Ενδιαφέρονται πάρα πολύ για το αποτέλεμα

    Οι γυναίκες καταλαβαίνουν πολύ εύκολα πότε κάποιος άνδρας “ζητιανεύει. Στη πραγματικότητα, ένας άνδρας που δεν διστάζει να απομακρυνθεί από μία γυναίκα, είναι σε πιο ισχυρή θέση από αυτήν σε αυτή την “διαπραγμάτευση” . Αντί να επικεντρώνεστε στο αποτέλεσμα (το σκοράρισμα), επικεντρωθείτε στη διαδικασία και να είστε πάντα μέσα στη στιγμή. Αν μια γυναίκα σας προκαλέσει και σεις δεν αντιδράσετε, της δείχνετε ότι εσείς έχετε τον έλεγχο και ότι η τελική επιλογή, είναι δική σας. Πόσοι άνδρες άλλωστε θα απέρριπταν μια πρόταση σεξ από μια όμορφη γυναίκα; Αν αισθανθεί πως εσείς θα το κάνατε αυτό, τότε η αξία σας θα ανέβει πολύ γι΄αυτήν, καθώς πλέον είστε μια πρόκληση και όχι κάτι εύκολο και στις γυναίκες αρέσουν πολύ οι προκλήσεις.

    10) Πάνε πολύ γρήγορα και παραβιάζουν την ακολουθία της γυναίκας, χωρίς να έχουν αυξήσει αρκετά τον πόθο

    Να θυμάστε, η δημιουργία πόθου είναι το παν για τη δημιουργία σεξουαλικής έντασης. Πάρτε το χρόνο σας και επιτρέψτε στην θερμοκρασία αγοράς της να ανέβει. Πειράξτε την, παίξτε το παιχνίδι κρύο / ζεστό, φλερτάρετε με τη γραμμή άνεσης της (η γραμμή που χωρίζει τη κανονική συμπεριφορά της, από αυτή που είναι “ακατάλληλη για ανηλίκους”) μέχρι να τη περάσει από μόνη της.

    Τηρήστε την τυπική σωματική ακολουθία, μέχρι να σας δείξει αντίσταση, οπότε και θα πρέπει να επιστρέψετε στο μέσο του παιχνιδιού και να ξαναπροσπαθησετε αργότερα, έτσι ώστε να φθάσετε στο τέλος του παιχνιδιού.

    Αυτά τα αποκαλώ στάδια του φλερτ και μιλάω πολύ περισσότερο γιΆ αυτά στο βιβλίο μου. Είναι τα τυπικά στάδια μιας αποπλάνησης. Η σειρά δεν είναι πάντα η ίδια, αλλά οι εξαιρέσεις είναι πολύ σπάνιες. Για παράδειγμα, αν πάτε από το στάδιο “χέρι με χέρι” κατευθείαν στο στάδιο “χέρι με γεννητικά όργανα”, οι περισσότερες γυναίκες θα αντισταθούν. Οπότε να θυμάστε πάνα αυτή την φυσική ακολουθία: μάτι με σώμα, μάτι με μάτι, μάτι με φωνή, χέρι με χέρι, χέρι με ώμο, χέρι με μέση, στόμα με στόμα, χέρι με κεφάλι, χέρι με σώμα, στόμα με στήθος, χέρι με γεννητικά όργανα, γεννητικά όργανα με γεννητικά όργανα ή στόμα με γεννητικά όργανα

    Αυτά λοιπόν ήταν τα 10 συχνότερα λάθη στο τέλος του παιχνιδιού και το πως να τα αποφύγετε.
    xipolitos
    xipolitos
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 491
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2015
    Τόπος : αθηνα

    Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards Empty Απ: Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards

    Δημοσίευση  xipolitos Δευ 20 Φεβ - 10:56:45

    ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερον αρθρο
    εχω ομως μια μικρη ενσταση αν εχουμε μαζι μας προφυλακτικα δεν ειναι σαν να λεμε οτι εχουμε βγει για σεξ;
    αν δεν χουμε δεν ειναι πιο αυθορμητο;
    Redline
    Redline
    Συντονιστής
    Συντονιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 604
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012

    Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards Empty Απ: Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards

    Δημοσίευση  Redline Δευ 20 Φεβ - 12:06:19

    Και που είναι το κακό. Το σεξ είναι μια βιολογική ανάγκη του ανθρώπου. Δεν βρίσκω λόγο για να πιστεύει κανείς κάτι τέτοιο.
    xipolitos
    xipolitos
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 491
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2015
    Τόπος : αθηνα

    Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards Empty Απ: Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards

    Δημοσίευση  xipolitos Τρι 21 Φεβ - 11:04:29

    φυσικα ναι δεν ειναι κακο αλλα αν βγαλουμε καργα φορα-παρτιδα τα προφυλακτικα δεν ειναι σαν να λεμε εγω ειχα σκοπο να κανω σεξ σημερα και γιαυτο βγηκα;
    θελω να πω δεν ειναι καλυτερα να τα αγορασουμε απο ενα περιπτερο κεινη την ωρα;
    δεν δειχνει πιο αυθορμητο;
    Redline
    Redline
    Συντονιστής
    Συντονιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 604
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012

    Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards Empty Απ: Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards

    Δημοσίευση  Redline Τρι 21 Φεβ - 16:21:03

    xipolitos έγραψε:φυσικα ναι δεν ειναι κακο αλλα αν βγαλουμε καργα φορα-παρτιδα τα προφυλακτικα δεν ειναι σαν να λεμε εγω ειχα σκοπο να κανω σεξ σημερα και γιαυτο βγηκα;
    θελω να πω δεν ειναι καλυτερα να τα αγορασουμε απο ενα περιπτερο κεινη την ωρα;
    δεν δειχνει πιο αυθορμητο;

    Η πρώην μου τη νύχτα που της χάρισα ένα κολασμένο γα....σάκι πριν μου τον αρπάξει και τον χώσει στο στόμα της έβγαλε προφυλακτικό από το πορτοφόλι της.Που σημαίνει ότι βγήκε και ήταν έτοιμη για σεξ.Οπότε αν έχουν τα κορίτσια μαζί τους γιατί να μην έχουμε και μεις;
    xipolitos
    xipolitos
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 491
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2015
    Τόπος : αθηνα

    Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards Empty Απ: Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards

    Δημοσίευση  xipolitos Τετ 22 Φεβ - 11:12:42

    Redline έγραψε:
    xipolitos έγραψε:φυσικα ναι δεν ειναι κακο αλλα αν βγαλουμε καργα φορα-παρτιδα τα προφυλακτικα δεν ειναι σαν να λεμε εγω ειχα σκοπο να κανω σεξ σημερα και γιαυτο βγηκα;
    θελω να πω δεν ειναι καλυτερα να τα αγορασουμε απο ενα περιπτερο κεινη την ωρα;
    δεν δειχνει πιο αυθορμητο;

    Η πρώην μου τη νύχτα που της χάρισα ένα κολασμένο γα....σάκι πριν μου τον αρπάξει και τον χώσει στο στόμα της έβγαλε προφυλακτικό από το πορτοφόλι της.Που σημαίνει ότι βγήκε και ήταν έτοιμη για σεξ.Οπότε αν έχουν τα κορίτσια μαζί τους γιατί να μην έχουμε και μεις;
    ωραια φτιαξη
    αλλα εμεις οι αντρες γουσταρουμε να υπαρχουν γυναικες που βγαινουν με σκοοπο το σεξ
    αλλα εκεινες;
    Redline
    Redline
    Συντονιστής
    Συντονιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 604
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012

    Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards Empty Απ: Τα 10 λάθη στο τέλος του Παιχνιδιού από τον Blake Richards

    Δημοσίευση  Redline Τετ 22 Φεβ - 17:07:57

    xipolitos έγραψε:αλλα εμεις οι αντρες γουσταρουμε να υπαρχουν γυναικες που βγαινουν με σκοπο το σεξ
    αλλα εκεινες;

    Μπορείς  ελεύθερα να τις ρωτήσεις να σου πουν τη γνώμη τους.

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 1:55:42