Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


    Μάθημα και Πρακτική με Canello και Ryan Cooper

    avatar
    vigilant


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/07/2014

    Μάθημα και Πρακτική με Canello και Ryan Cooper Empty Μάθημα και Πρακτική με Canello και Ryan Cooper

    Δημοσίευση  vigilant Τετ 30 Ιουλ - 15:47:30

    Καλησπέρα,

    Σε μια ηλιόλουστη ημέρα, σε ήσυχη καφετέρια, σε γωνιακό τραπέζι και καλή παρέα που αποτελούνταν από τους instructors Canello και Ryan Cooper και τους ενδιαφερόμενους για αλλαγή... Έλαβε χώρα το θεωρητικό μάθημα.

    Σε αυτό ο Ryan Cooper ανάλυσε το θέμα της Έλξης και διάφορα άλλα ζητήματα γύρω από αυτήν, με στόχο την βελτίωση της αντίληψής μας (Το inner) και της αυτοπεποίθησής μας. Στη συνέχεια ο Canello, συζήτησε και ανάλυσε προηγούμενες αλληλεπιδράσεις, μας έδωσε έναν απλοποιημένο και στα μέτρα μας τρόπο προσέγγισης (ανοίγματα, μεταβάσεις, φυσιολογική συζήτηση/επιβεβαίωση και σύνδεση ) που θα χρησιμοποιούσαμε στην πρακτική. Συζητήθηκαν και συγκρίθηκαν επίσης διάφοροι τρόποι προσέγγισης από άλλους γνωστούς του εξωτερικού Pick up Artists. Διάφορες ερωτήσεις γεννήθηκαν και συζητήθηκαν. Ήταν πολύ εποικοδομητικό.

    Στη συνέχεια της ημέρας αλλά και την επόμενη ημέρα βγήκαμε για πρακτική. Η πρακτική εμπεριείχε τόσο διασκέδαση όσο εκμάθηση και βελτίωση. Προτού ξεκινήσει η πρακτική μιλήσαμε για το που θα έπρεπε να δοθεί περισσότερη έμφαση βάσει των ελλείψεών μου και έτσι γιναν ανοίγματα στα οποία με συνόδευσε ο Canello καθώς και σε αρκετές φάσεις ο Ryan Cooper βρισκόταν πίσω μου και μου έδινε πολύ χρήσιμες συμβουλές. Ο συνδιασμός και των δύο μου βελτίωσε εξαιρετικά την αλληλεπίδραση, ξεκαθάρισε πράγματα στο μυαλό μου που αν δεν τα έβλεπα στην πράξη μαζί τους δεν θα τα μάθαινα από βιβλία. Έφερα τον εαυτό μου σε πολύ πιο βελτιωμένο επίπεδο. Οι συμβουλές τους θα συνεχίσουν να λειτουργούν θετικά μέσα μου και να με βελτιώνουν.

    Καλή συνέχεια και εις το επανιδείν!

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 1:55:43