Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


    10 Λόγοι για να έχεις αυτοπεποίθηση Α-αρσενικού

    Redline
    Redline
    Συντονιστής
    Συντονιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 604
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012

    10 Λόγοι για να έχεις αυτοπεποίθηση Α-αρσενικού Empty 10 Λόγοι για να έχεις αυτοπεποίθηση Α-αρσενικού

    Δημοσίευση  Redline Παρ 5 Ιαν - 15:37:54

    Χρόνια πολλά στα μέλη της κοινότητας. Εύχομαι να έχετε όλοι σας υγεία, ευτυχία και μια καλή σύντροφο δίπλα σας. Σας παρουσιάζω ένα μικρό μέρος από το ανολοκλήρωτο βιβλίο που γράφω για το εσωτερικό παιχνίδι και πιο συγκεκριμένα σχετικά με την αυτοπεποίθηση που πρέπει να έχει ένα Α-αρσενικό. Σας παρουσιάζω τους 10 λόγους που πρέπει να αποκτήσετε αυτοπεποίθηση πριν προσπαθήσετε να γνωρίσετε μια γυναίκα. Απολαύστε τους...

    Ακολουθούν ορισμένοι άλλοι λόγοι για τους οποίους έχει σημασία να αποκτήσεις την αυτοπεποίθηση που έχει ένα Α - Αρσενικό:

    1. Σου δίνει μια δυνατότερη φωνή. Δεν εννοώ ότι η αυτοπεποίθηση θα σε κάνει να φωνάζεις δυνατότερα από τον καθέναν μέσα σε ένα χώρο. Αυτό που εννοώ, είναι να προσθέσεις δύναμη στη φωνή σου κάθε φορά που μιλάς. Πάρε για παράδειγμα τον δάσκαλο σου όταν πηγαίνεις για μάθημα στην τάξη και αυτός έχει μια φωνή ενός δεκάχρονου παιδιού. Πιθανότατα, θα δίνεις προσοχή στο πόσο αστεία είναι ακούγεται η φωνή του σε σχέση με το πώς προσπαθεί να επικοινωνήσει μαζί σου. Στην περίπτωση που ο δάσκαλο σου έχει περισσότερο φωνή (Morgan Freeman), πιθανότητα θα ακούς κάθε λέξη που βγαίνει από το στόμα του. Αυτό γίνεται γιατί η φωνή του ακούγεται σαν να είναι γεμάτη γνώσεις και η έλλειψη μιας λέξης, σημαίνει ότι θα λείπει κάτι σημαντικό, σε αντίθεση με τη φωνή ενός δεκάχρονου που ακούγεται
    πολύ παιχνιδιάρικη. Η αυτοπεποίθηση σου δίνει αυτή την ισχυρή φωνή.

    2. Σου δίνει την δυνατότητα να λες όχι. Στο παρελθόν είχα μια κοπέλα που δεν μπορούσα της πω ποτέ όχι, ανεξάρτητα από το πόσο με ενοχλούσε. Θα μπορούσα να κάνω οτιδήποτε γιΆ αυτή. Το μόνο που έβλεπε να κάνω ήταν να την ρωτήσω. Το έκανα αυτό γιατί ήταν μια κοπέλα που με έκανε να νιώθω καλά. Εξαπατούσα τον εαυτό μου, ότι αν δεν έκανα τα πράγματα που μου ζητούσε θα την έχανα. Αυτό γίνονταν εξαιτίας μιας ψεύτικης πεποίθησης. Δεν θα έπρεπε να είμαι υπάλληλος της κοπέλα μου, για να μη την χάσω. Δεν ήταν αυταρχική ή κάτι άλλο, απλά είχε ένα πρόσωπο τόσο χαριτωμένο που δεν μπορούσες να του αρνηθείς τίποτα. Δεν σου λέω ότι το να κάνεις τα πάντα για μια κοπέλα είναι λάθος. Αλλά ποιος είναι ο πραγματικός λόγος που μπορείς να κάνεις τα πάντα γιΆ αυτήν. Ο λόγος σου είναι ίδιος με το δικό μου; Αν είναι, μπορεί να σου εγγυηθώ ότι η απόκτηση της αυτοπεποίθησης θα σπάσει το "ξόρκι" σου σε σένα. Θα μπορούσες να λες "ΟΧΙ" χωρίς να ακούγεσαι σαν κωλόπαιδο. Τη στιγμή που άρχισα να λέω "ΟΧΙ" στην κοπέλα μου, παρατήρησα ότι το πρόσωπο της δεν άλλαξε. Θα μπορούσα να εξηγήσω τον λόγο για τον οποίο δεν μπορούσα να κάνω τη δουλειά που μου είπε και θα καταλάβαινε και επίσης θα ζητούσε από κάποιον άλλον να την κάνει. Απέκτησε αυτοπεποίθηση και σπάσε αυτό το "ξόρκι".

    3. Σου δίνει μια καλύτερη εικόνα. Θυμάμαι να κάθομαι σε μια τράπεζα και να περιμένω να εξυπηρετηθώ από κάποιον υπάλληλο. Είχα κάτσει στην καρέκλα δείχνοντας τόσο άνετος και ανέμελος και αντί να εκνευριστώ από την καθυστέρηση δεν το έπαιρνα και τόσο πολύ στα σοβαρά. Είχα σκεφτεί ότι έτσι όπως καθόμουν θα έκανα τον οποιονδήποτε γύρω μου να αλληλοεπιδράσει μαζί μου, αλλά παρατήρησα ότι δεν το κατάφερα. Κοίταζα με ένα τρόπο σαν να είχα χάσει κάποιο αγαπητό πρόσωπο. Ήμουν ράκος. Σηκώθηκα αμέσως και άρχισα να κάθομαι σωστά (ήμουν ανασφαλής γι' αυτό). Δεν μου πήρε πολύ και μετά πολύ λίγο μου μίλησε μια κοπέλα ρωτώντας με μια πληροφορία. Η στάση μου πήρα ακτινοβολούσε προς τα έξω. Μου έδωσε μια σωστή εικόνα για κάποιον που θα με έβλεπε για πρώτη φορά. Καθόμουν όπως καθόμουν στο δωμάτιό μου ακουμπώντας την πλάτη μου προς τα πίσω στην καρέκλα, τα πόδια ίσια και το λαιμό μου σε μια θέση που θα μπορούσα να κρατήσω για ώρες. Θα πρέπει επίσης να βρεις και άλλους τρόπους για να καθορίσεις την εικόνα σου ( διόρθωσε οτιδήποτε σε κάνει να φαίνεσαι ανασφαλής).

    4. Σε κάνει πιο ευτυχισμένο. Η αυτοπεποίθηση σίγουρα σε κάνει πιο ευτυχισμένο. Δε λες είμαι σίγουρος τώρα και νιώθω πιο ευτυχισμένος απ' ό,τι πριν. Πιθανότατα σημαίνει ότι δεν κάνεις κάτι σωστό. Δεν είναι όλες οι συμβουλές αυτοπεποίθησης για σένα. Πρέπει να βρεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις ανασφαλής και να το διορθώσεις. Οι άνθρωποι είναι πιο ευτυχισμένοι όταν φροντίζουν να διορθώσουν τα πράγματα που  δε τους αρέσουν. Αυτό είναι που κάνει η αυτοπεποίθηση. Σε κάνει να αναλάβεις δράση για να γίνεις πιο ευτυχισμένος.

    5. Επηρεάζει τη διαδικασία της σκέψης σου. Η αυτοπεποίθηση σε κάνει να απομακρύνεις τις αρνητικές σκέψεις από το μυαλό σου. Αν ήσουν κάποιος που συνήθιζε να κάνει αρνητικές σκέψεις, μετά την εξάσκηση της αυτοπεποίθησης, θα διαπιστώσεις ότι θα γίνεις εκείνος που βοηθά τους ανθρώπους να βγουν από αυτή την αρνητική διαδικασία σκέψης. Η αλλαγή στην περίπτωση αυτή είναι κάτι καλό.

    6. Σε κάνει πιο ελκυστικό. Το να είσαι ελκυστικός από αυτή την άποψη δεν σημαίνει ότι πρέπει να είσαι όμορφος. Καθώς διαβάζεις παρακάτω, θα καταλάβεις ότι το όμορφο και το ελκυστικό δεν είναι το ίδιο. Η αυτοπεποίθηση προσελκύει. Δεν μπορεί εύκολα να εξηγηθεί ο τρόπος με τον οποίο οι γυναίκες έλκονται από τους ανθρώπους που έχουν αυτοπεποίθηση. Για κάποιον θα μπορούσε να είναι ότι το άτομο έχει μια σημαντική προοπτική και ως εκ τούτου την πλησιάζει. Για άλλον, μπορεί να είναι να βλέπει μια γοητεία αυτού του σίγουρου ατόμου και να αρχίσει μια συζήτηση. Για μένα, είναι εύκολο να έλκομαι από γυναίκες που μοιάζουν να έχουν κάτι να προσφέρουν.

    7. Σου δίνει περισσότερες επιλογές καριέρας. Καθώς εξασκήσε στην αυτοπεποίθηση σου, αρχίζεις να βλέπεις τα πράγματα για τον εαυτό σου ότι θα μπορούσες να δημιουργήσεις μια επιχείρηση. Θα μπορούσε να είναι αυτό το χόμπι που πάντα πίστευες ότι δεν ήταν σημαντικό. Θα μπορούσε να είναι η δωρεάν υπηρεσία που προσφέρεις στους ανθρώπους. Θα μπορούσε να είναι οτιδήποτε. Έχοντας αυτοπεποίθηση, θα σε κάνει να κυνηγήσεις τα όνειρα και τις επιλογές καριέρας. Η αυτοπεποίθηση εξαφανίζει ακόμα και τους ανθρώπους από την ανεργία.

    8. Βελτιώνει την απόδοσή σου σε δραστηριότητες. Αυτό είναι αυτονόητο. Η αυτοπεποίθηση σε κάνει να δοκιμάζεις νέα πράγματα. Με την αυτοπεποίθηση, δεν θα παραιτηθείς από αυτές τις δραστηριότητες. Η επανάληψη και η υπομονή θα σου δώσουν την αντοχή να συνεχίσεις και να βελτιώσεις εκείνη τη δραστηριότητα που θέλεις.

    9. Σε κάνει ηγέτη. Το να είσαι ηγέτης, σημαίνει να είσαι άνθρωπος που κυβερνά, καθοδηγεί ή εμπνέει τους άλλους. Αυτό συμπεριλαμβάνει να δείχνεις στους οπαδούς σου τον τρόπο να προχωρούν. Μόλις οι άνθρωποι αρχίζουν να παρατηρούν ότι έχεις αυτοπεποίθηση, θΆ αρχίσουν να σου έχουν εμπιστοσύνη και πιθανότατα να σου συστήνουν ευκαιρίες. Αυτό θα μπορούσε να είναι μια δουλειά, ένα ραντεβού ή απλά οποιαδήποτε ευκαιρία. Ένα πράγμα για τους ηγέτες, είναι να ξεχωρίζουν από την ομάδα.

    10. Εξουδετερώνει το φόβο. Η έλλειψη αυτοπεποίθησης σε κρατάει πίσω από το να πετύχεις μεγάλα πράγματα. Θέτει φόβο στον εαυτό σου και σε κάνει να σκέφτεσαι χαμηλότερα απ' ό,τι είσαι. Αντιστρόφως, η αυτοπεποίθηση οδηγεί μακριά το φόβο από σένα και σε κάνει να δοκιμάζεις πράγματα χωρίς να ξέρεις αν θα πετύχεις ή όχι. Ωστόσο σε κάνει να κάνεις πράγματα χωρίς το φόβο της αποτυχίας. Είναι γνωστό ότι οτιδήποτε σκέφτεσαι, είναι πολύ πιθανόν να γίνει τρόπος ζωής σου. Επομένως, αν έχεις αυτοπεποίθηση και απομακρύνεις το φόβο της επιτυχίας από το μυαλό σου, είναι πιθανότερο να πετύχεις. Με αυτό τον τρόπο να έχεις ξεπεράσει το φόβο οποιασδήποτε αποστολής που βρίσκεται μπροστά σου.

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ 2 Μάης - 15:29:29