Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


5 απαντήσεις

    -"Αν ήμουν..." -Αυτοπεποίθηση boost!

    avatar
    biskotoman
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 244
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2008
    Ηλικία : 40
    Τόπος : Θεσσαλονικη

    -"Αν ήμουν..."  -Αυτοπεποίθηση boost! Empty -"Αν ήμουν..." -Αυτοπεποίθηση boost!

    Δημοσίευση  biskotoman Παρ 20 Φεβ - 3:07:12

    Λοιπόν η άσκηση είναι απλή, διασκεδαστική και απίστευτα αποτελεσματική.Την έχω δοκιμάσει κάμποσες φορές και δουλεύει κάτι παραπάνω από εξαιρετικά.

    Πριν γίνει κάτι που έχει σημασία σε εσένα όπως μια συνέντευξη για δουλειά,μια έξοδος με κοπέλα ή sarging,μια δύσκολη κατάσταση που απαιτεί ψυχραιμία και γενικά οτιδήποτε απαιτεί όχι μόνο λίγο παραπάνω δύναμη από το καθημερινό σου αλλά και καλή "καθαρή" διάθεση, είναι καλό να ακολουθήσεις τα εξής απλά βηματάκια:

    1)Την ώρα που περπατάς στον δρόμο ή και τώρα σκέψου έναν αγαπημένο σου ήρωα ο οποίος θα είναι απάντηση στην ερώτηση σου "Ποιον θα μπορούσα να γνωρίζω ο οποίος θα τα έβγαζε πέρα εύκολα σε αυτήν την κατάσταση?".
    Μπορεί να είναι από πραγματικότητα,από ταινεία,από μυθιστόρημα,από βιντεοπαιχνίδι, από όπου τραβάει η ψυχούλα σου.

    2)Σκέψου τα χαρακτηριστικά του,τα εσωτερικά για αρχή.

    Είναι αποφασιστικός?Είναι δυνατός?Δεν δίνει δεκάρα για τις γνώμες των άλλων?
    Πως θα περπατούσε τώρα?Τι θα σκεφτόταν,ένοιωθε και μιλούσε στην θέση μου?

    3)Τώρα ξεκίνα να περπατάς όπως περπατάει αυτός,αντέγραψε την στάση του σώματος του,το βάδισμα του,με τι ανάστημα περπατάει και κοιτάει μπροστά.Οτιδήποτε εμφανές χαρακτηριστικό του.Φαντάσου ότι είσαι εσύ αυτός τώρα, έχετε γίνει ένα,έχεις δανειστεί/συγχωνεύσει μέσα σου την δύναμη του και το νοιώθεις αυτό.

    4)Τώρα πια που έχεις νοιώσει την αλλαγή με αυτή την έξτρα δύναμη και σου είναι πιο εύκολο να σκεφτείς καθαρά,αποφασιστικά και έξυπνα, παρατήρησε το πόσο πιο εύκολα σου είναι να βρεις λύση/αλλάξεις προς θετική μεριά διάθεση στο θέμα που σε απασχολούσε..
    .

    Την συγκεκριμένη άσκηση την ανακάλυψα μόνος μου τυχαία πριν από κάμποσο καιρό μέσω ενός χαρακτήρα από μυθιστόρημα που μου έκανε εντύπωση επειδή παρόλες τις δυσκολίες έσφιζε από ζωή,αυτοπεποίθηση,τιμή,όνειρα και διάφορες τέτοιες πολύτιμες αξίες.
    Απλά μια μέρα σκέφτηκα να αντιγράψω το σταθερό και γεμάτο αυτοπεποίθηση βάδισμα του-γενικά- και.... voila! Ήταν σαν να διπλασιάστηκε η δύναμη μου μέσα μου.


    Τις προάλες ανακάλυψα από ένα nlp forum όμως ότι αυτή η άσκηση υπάρχει και στο "αρχείο" και είπα να την μοιραστώ μαζί σας.


    .

    Να ξέρετε, όσες πιο πολλές φορές την επαναλάβετε , τόσες πιο δυνατή και αποτελεσματική θα γίνεται κάθε φορά.Κατά μια μεγάλη πιθανότητα θα δείτε αποτελέσματα από την πρώτη κιόλας φορά αλλά και να μην συμβεί κάτι τέτοιον μην το βάζετε κάτω.... keep up!!!
    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    -"Αν ήμουν..."  -Αυτοπεποίθηση boost! Empty Απ: -"Αν ήμουν..." -Αυτοπεποίθηση boost!

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Παρ 20 Φεβ - 4:30:35

    Ναι, βασίζεται στα τελετουργικά όπου έλεγε ο άλλος
    "Επικαλούμαι τη δύναμη της μεγάλης αρκούδας, το θάρρος
    του λιονταριού και τη σοφία του Μεγάλου Πνεύματος...) Smile
    lancefot
    lancefot


    Αριθμός μηνυμάτων : 17
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2008
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Θεσσαλονίκη /Καλαμαριά

    -"Αν ήμουν..."  -Αυτοπεποίθηση boost! Empty Απ: -"Αν ήμουν..." -Αυτοπεποίθηση boost!

    Δημοσίευση  lancefot Πεμ 16 Απρ - 12:23:05

    Bravestar! Razz
    avatar
    Sunny


    Αριθμός μηνυμάτων : 43
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2009
    Ηλικία : 50
    Τόπος : κορινθος

    -"Αν ήμουν..."  -Αυτοπεποίθηση boost! Empty Απ: -"Αν ήμουν..." -Αυτοπεποίθηση boost!

    Δημοσίευση  Sunny Σαβ 8 Αυγ - 7:41:43

    .

    Την συγκεκριμένη άσκηση την ανακάλυψα μόνος μου τυχαία πριν από κάμποσο καιρό μέσω ενός χαρακτήρα από μυθιστόρημα που μου έκανε εντύπωση επειδή παρόλες τις δυσκολίες έσφιζε από ζωή,αυτοπεποίθηση,τιμή,όνειρα και διάφορες τέτοιες πολύτιμες αξίες.
    Απλά μια μέρα σκέφτηκα να αντιγράψω το σταθερό και γεμάτο αυτοπεποίθηση βάδισμα του-γενικά- και.... voila! Ήταν σαν να διπλασιάστηκε η δύναμη μου μέσα μου.



    κάτω.... keep up!!![/quote]

    Για σας
    Ποιο μυθιστόρημα είναι αυτό? Που θα βρούμε ιστορίες, videoς, κλπ με χαρακτήρες με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις? Νομίζω έτσι η δημιουργική φαντασία κεντρίζετε πιο εύκολα
    avatar
    the_king
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 135
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2011
    Ηλικία : 34

    -"Αν ήμουν..."  -Αυτοπεποίθηση boost! Empty Απ: -"Αν ήμουν..." -Αυτοπεποίθηση boost!

    Δημοσίευση  the_king Παρ 22 Ιουλ - 7:13:23

    Κώδικας:
    Ποιο μυθιστόρημα είναι αυτό? Που θα βρούμε ιστορίες, videoς, κλπ με χαρακτήρες με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις? Νομίζω έτσι η δημιουργική φαντασία κεντρίζετε πιο εύκολα

    ΦΙΛΕ ΑΠΛΑ ΑΝΤΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΧΑΡΑΚΤΙΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ ΕΣΕΝΑ.

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 0:39:02