Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


    ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Τ` ΑΠΑΝΩ ΧΕΡΙ !!!

    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Τ` ΑΠΑΝΩ ΧΕΡΙ !!! Empty ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Τ` ΑΠΑΝΩ ΧΕΡΙ !!!

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Σαβ 7 Ιουν - 23:25:43

    ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Τ` ΑΠΑΝΩ ΧΕΡΙ !!!

    Αγαπητέ φίλε,

    Παρακάτω είναι ένα άλλο γράμμα από κάποιον που εφάρμοσε όσα
    κατά καιρούς γράφω και είδε αποτελέσματα. Ενδιάμεσα παραθέτω
    δικά μου σχόλια που αρχίζουν με το όνομά μου.

    ΘΟΔΩΡΗΣ: Καλησπέρα Κύριε Κόντη,

    Πρώτα από όλα θέλω να σας ευχαριστήσω και να σας συγχαρώ για όσα έχετε προσφέρει μέσα
    από τα newsletters από το βιβλίο.

    Σας στέλνω το παρόν μήνυμα για να κάνω μια «Αναφορά» με κάτι που δοκίμασα με μια κοπέλα…

    Καταρχάς:
    -Εγώ: Θοδωρής 18 χρονών (μέτρια εμφάνιση έως καλή,ευγενικό άτομο και γενικά άνετος και
    ευχάριστος προς τους άλλους ανθρώπους).
    -Η κοπέλα : Δήμητρα, 18 χρονών και κουκλάρα,
    «φανατική φεμινίστρια» δηλαδή θέλει ή τουλάχιστον μου έχει πεί ότι θέλει να έχει το
    πάνω χέρι, ευχάριστη γενικώς).

    ΣΠΥΡΟΣ: Ναι καλά. Όταν μια γυναίκα έχει τ`απάνω χέρι, δεν έχει οργασμούς…
    Γενικά, όπως έχω ξαναπεί μια γυναίκα για να νιώσει πάθος για έναν άντρα πρέπει να της εμπνέει
    θαυμασμό. Να νιώθει πως είναι δυνατότερός της. Όταν τον εξουσιάζει, τι υπάρχει για να
    θαυμάσει σ`αυτόν;

    ΘΟΔΩΡΗΣ. Λοιπόν όλα άρχισαν πρίν δύο βδομάδες συγκεκριμένα το Σάββατο,όταν την γνώρισα
    μέσα από μια παρέα…Εγω γενικώς είμαι ο “partymaker” της παρέας και μου αρέσει να μιλάω με
    όλους για διάφορα θέματα,τεσ’πα….(ακόμα δεν έχω κάνει κίνηση) στο τέλος της νύχτας ανταλλάξαμε
    τηλέφωνα αφού μου το ζήτησε για να κανονίσουμε να ξαναβγούμε πάλι…
    Μέσα στην εβδομάδα μου έστελνε μηνύματα όπως «σε σκεφτόμουνα και μου έλειψες…το Σάββατο
    μαζί και τώρα τίποτα…είναι κάπως…» εγώ βέβαια απάντησα χωρίς να δείξω πολύ ενδιαφέρον…

    Φτάνει το επόμενο σαββατοκύριακο…και αποφασίζω να κάνω μια προσπάθεια να δούμε τι θα γινόταν…
    οπότε και ζήτησα από τον κολλητό μου να κάνει τον «ιπτάμενο» γιατί θα έφερνε και μια φίλη
    της ώστε να έχω το πεδίο ελεύθερο…εδώ πρέπει να σημειωθεί πως δεν καταφέραμε να
    απομακρύνουμε την φίλη της που δεν είναι και τόσο ωραία (έχω την εντύπωση πως το έκανε για άμυνα)
    άλλα δεν απογοητεύτηκα και συνέχισα ως εξής:
    Άρχισα να ρωτάω και στις δύο μαζί τις εξής ερωτήσεις… «τι κάνουν στον ελεύθερο χρόνο τους;»
    «ποια χαρακτηριστικά του εαυτού τους θεωρούν πως ένας άντρας θα έπρεπε να προσέξει ώστε να
    αξίζει να τις διεκδικήσει?» και «τι θα ήθελαν να υπάρχει στην σχέση τους με έναν άντρα?» (οι δύο
    τελευταίες ερωτήσεις τις ρώτησα αφού είχαν αποκτήσει αρκετή οικειότητα μαζί μου με τα κόλπα που
    μας έχτε αναφέρει σε παλιότερα newsletters όπως την χρήση της άγκυρας, μοτίβα, παιχνίδια κ.τ.λ.)
    απαντώντας κάθε μία εναλλάξ άλλα και εγώ.Τεσ’πα…έδειξαν καλά αποτελέσματα…

    ΣΠΥΡΟΣ:Πολύ ωραία! Γενικά η εκμαίευση αξιών ( στα αρχικά newsletters ) είναι από τις πιο δυνατές
    τεχνικές. Είναι σαν να μιλάς στην ψυχή τους. Πολύ σωστά που έδωσες ίση σημασία και στην φίλη της
    (βασικός κανόνας των ομαδικών τακτικών). Το συνδύασες με αξιολόγηση (screening) δείχνοντας πως την
    εξετάζεις. Πολύ σημαντικό ιδίως επειδή είναι πολύ εμφανίσιμη όπως λες κι επειδή έδειξε στην αρχή
    πως πάσχει από αυτό που εμείς λέμε “golden pussy syndrome” (παραέχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό
    της). Προσέχω επίσης πως έκανες την ερώτηση με δικά σου λόγια κι όχι ακριβώς όπως την γράφω
    εγώ. Έχεις δημιουργικότητα κι αυτό δείχνει πως καταλαβαίνεις το νόημα όσων κάνεις και δεν
    παπαγαλίζεις.
    Βάζω στοίχημα πως κανείς μέχρι τώρα δεν της μίλησε όπως εσύ. Πιθανότατα οι περισσότεροι
    ή «παρακαλούσαν» για τις χάρες της ή κοίταζαν να την ταπεινώσουν επειδή δεν τους κάθεται.

    ΘΟΔΩΡΗΣ:Στο τέλος της βραδιάς γνώρισα και τους γονείς της (Δήμητρας) και έμεινε εκεί…
    Την αμέσως επόμενη ξανά βγήκαμε και κάπως το έφερε η κουβέντα και μου παραδέχτηκε ότι από την
    πρώτη μέρα με είχε ξεχωρίσει από τους υπόλοιπους λέγοντας ότι είμαι πιο ελκυστικός με τον τρόπο
    που φέρομαι απέναντι της και τέτοια…επίσης μου είπε πως οι γονείς της με συμπαθούνε και άλλα τέτοια καλά…
    τεσ’πα, την τρίτη μέρα δείχνει πολύ ενθουσιασμένη με μένα παρόλο που της έθεσα έμμεσα κάποιους όρους
    λέγοντας: «…νομίζω πως όταν ένας άντρας προσπαθεί να διεκδικήσει μια γυναίκα χωρίς αυτή να
    δείξει ενδιαφέρον μέσα σε 3 μέρες νομίζω ότι είναι χαμένη υπόθεση…»

    ΣΠΥΡΟΣ: Χε χε μου άρεσε αυτό. Είναι σαν να λες "Μην το παίξεις δύσκολη γιατί θα με χάσεις..."
    Σκέψου πως μπορείς να πεις κάτι παρόμοιο για να προχωρήσεις στο φιλί…

    ΘΟΔΩΡΗΣ:…εμένα μου αρέσει να έχουν τα δύο φύλα την ίδια βαρύτητα σε μια σχέση και όχι ο ένας να
    κάνει κουμάντο…κ.τ.λ.

    ΣΠΥΡΟΣ:Οκ. Καλά έκανες που είχες στο μυαλό σου να εξισορροπήσεις την κατάσταση
    από τις αρχικές της ακραίες θέσεις.
    Έχε όμως υπόψη σου πως γενικά δεν είναι καλό τις γυναίκες να τις αντιμετωπίζεις ως ίσες
    (πόσο μάλλον να τους το λες). Μην το παίζεις φεμινιστής δηλαδή.

    Ο πρώτος λόγος είναι γιατί ΔΕΝ είμαστε ίσοι. Αν κοιτάξεις στο λεξικό θα βρεις πως ίσος
    σημαίνει όμοιος.
    Όπως λέω και στο site μου στις ερωτήσεις, δεν είμαστε όμοιοι αλλά διαφορετικοί.
    Αυτός είναι και ο λόγος που αλληλοσυμπληρωνόμαστε. Δεν έχει να κάνει με το
    αν κάποιος είναι ανώτερος ή κατώτερος, έχει να κάνει πως έχουμε διαφορετικό
    σκοπό στη ζωή. Δες το έτσι. Ο άντρας είναι το 1, και η γυναίκα το Α. Και τα δύο
    έχουν πρωταρχικό ρόλο, αλλά το καθένα στο σύστημά του. Και τα δύο συστήματα είναι
    απαραίτητα για να κατανοήσουμε τον κόσμο. Αλλά το 1 δεν ισούται με το Α. Είναι διαφορετικά.
    Ή δες το παράδειγμα με την ντάμα και τον καβαλιέρο (συχνές ερωτήσεις).

    Ο δεύτερος λόγος είναι πως άσχετα με το αν πολλές γυναίκες μιλάνε για ισότητα,
    στην πραγματικότητα κάνουν λάθος καθώς έχει αποδειχθεί πως δεν είναι αυτό που τις διεγείρει.
    Όπως παραπάνω, θέλουν έναν άντρα που να τον θαυμάζουν, που να του «παραδοθούν», έναν
    αυτοκράτορα δίπλα τους (πρόσεξε άλλο αυτοκράτορας, άλλο τύρρανος. Και οι δύο απαιτούν από τους
    άλλους σεβασμό στο πρόσωπό τους, αλλά ο αυτοκράτορας νοιάζεται πραγματικά για το λαό του,
    ενώ ο τύρρανος νοιάζεται μόνο για τον εαυτό του. Ποιός είναι λοιπόν πιθανότερο να δεχτεί μια
    πισώπλατη μαχαιριάWink.

    Η λέξη ισότητα δεν είναι η πιο κατάλληλη για να περιγράψει τις σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων.
    Υπονοεί ίσες υποχρεώσεις και δικαιώματα. Αν αυτό ισχύει, τότε πχ και οι άντρες θα πρέπει να
    θηλάζουν. Η φύση δεν μας έφτιαξε ίσους, αλλά τον ένα συμπλήρωμα του άλλου.
    "Ισορροπία" ίσως να είναι πιο σωστή...

    ΘΟΔΩΡΗΣ:…και αρχίζουν να πέφτουν βροχή τα φιλικά (ακόμα) φιλάκια… (οπότε εγώ βγάζω το
    συμπέρασμα πως η κοπέλα φοβάται μην με χάσει)…για να μην τα πολυλογώ, στο τέλος δίνουμε κι
    ένα πεταχτό φιλί στο στόμα καθόλου φιλικό…
    Τώρα έχω ανανεώσει πάλι το επόμενο σαββατοκύριακο 24/03…οπότε και θέλω να μου πείτε την
    γνώμη σας για το πώς βλέπετε την όλη κατάσταση. Και άμα έχω κάνει κάτι λάθος επίσης θα ήθελα να το
    ακούσω. Επίσης θέλω να μου πείτε άμα τώρα μπορώ να αρχίσω σχέση μαζί της…/και άμα ναι να
    μου πείτε μερικά “tips” για το πώς μπορώ να το κάνω…(παραδέχομαι πώς δεν έχω ξάνα κάνει πότε
    προσπάθεια να κάνω σχέση με καμία γιατί δεν μου γέμιζαν το μάτι ή απλώς δεν ήμουν έτοιμος να
    αναλάβω τέτοια ευθύνη) άλλα τώρα νομίζω πώς το θέλω…

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ…
    Θόδωρης…

    ΣΠΥΡΟΣ:Νομίζω πως έχεις κάπου μυθοποιήσει το τι σημαίνει «κάνω σχέση».
    Δεν είναι κάτι το φοβερό και το αγχωτικό όπου θα πρέπει να αλλάξεις την
    ζωή σου ή θα πρέπει να ξέρεις από πριν τι θα συμβεί. Δεν είναι κάτι που
    θα λειτουργείς με συγκεκριμένους κανόνες που πρέπει να ξέρεις από πριν,
    σχετικά με το κάθε πότε θα την βλέπεις ή κάθε πότε θα κοιμάστε μαζί (αν
    δεν έχεις προηγούμενη σεξουαλική εμπειρία σκέφτομαι πως ίσως αυτό σε
    απασχολεί κάπως, αλλά ξέρεις δεν είναι τίποτα σπουδαίο κι ούτε χρειάζεται
    η πρώτη φορά με μια γυναίκα να είναι κάτι το καταπληκτικό. Να ξέρεις πως
    όση εμπειρία κι αν αποκτήσεις, η πρώτη φορά με οποιαδήποτε γυναίκα δεν είναι
    ποτέ τόσο καλή όσο η δεύτερη ή η τρίτη. Γιατί απλώς, δεν ξέρεις ακόμα πως
    λειτουργεί εκείνη κι ούτε κι αυτή πως λειτουργείς εσύ. Κάθε άνθρωπος
    είναι διαφορετικός).
    Αν θέλεις να σου συστήσω έναν κανόνα για τις σχέσεις, είναι πως πρέπει να
    βρίσκονται μέσα στο πλαίσιο του αλληλοσεβασμού. Από όσα γράφεις, μέχρι
    στιγμής έχω την εντύπωση ότι η φίλη σου δείχνει να σε σέβεται συνεπώς
    η λογική είναι πως όσο συνεχίζει να το κάνει και να σε παρακολουθεί εκεί που
    την οδηγείς (γιατί δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλά εσύ την οδηγείς, κι αυτό είναι
    που την ελκύει σε σένα κυρίως, βασικά στο είπε και η ίδια) τόσο συνεχίζεις κι εσύ
    να της αφιερώνεις τον χρόνο σου και να την κάνεις να νιώθει όμορφα.
    Επίσης ένα άλλο χαρακτηριστικό των σοβαρών σχέσεων είναι απλώς η σεξουαλική
    πίστη.

    Σου συστήνω πάντως να παραμείνεις ψύχραιμος γιατί, αν και παραδέχομαι πως
    είσαι σε πολύ καλό δρόμο, ακόμα δεν έχεις ολοκληρώσει κάτι (εννοώ δεν έχετε
    φιληθεί κανονικά, το λιγότερο), συνεπώς κράτα ένα παραθυράκι στο μυαλό σου
    πως πάντα είναι πιθανό να συμβεί κάτι απροσδόκητο.
    Μην αφήνεις το νου σου να απασχολείται με σκέψεις του πως θα φερθεις μετά αν
    κάνετε σχέση κτλ, δεν έχει κανένα νόημα αυτή τη στιγμή. Αυτά είναι πράγματα που τα
    κοιτάς στην πορεία, ΔΕΝ τα προετοιμάζεις.
    Είσαι ακόμα στην αρχή και νομίζω πως στο βαθμό οικειότητας που έχετε φτάσει,
    το περιμένει κι αυτή να κάνεις την κίνησή σου, συνεπώς είναι ώρα να προχωρήσεις
    Φέρσου σαν κύριος και μην την απογοητεύσεις.

    Αυτά όσον αφορά τα tips. Μου είναι δύσκολο να σου πω περισσότερα προς το παρόν, θα
    χρειαστεί να διαβάσεις το βιβλίο μου και ν` αρχίσεις να παρακολουθείς τις συζητήσεις
    στο φόρουμ.

    Συγχαρητήρια που εφαρμόζεις στην πράξη όσα διαβάζεις. Πολλοί με ρωτάνε πως να πετύχουν
    κάτι χωρίς προηγουμένως να έχουν δοκιμάσει τίποτα από όσα προτείνω στα newletters.

    Καλή συνέχεια με την μικρή !

    Φιλικά,

    Σπύρος Κόντης

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 1:55:42