Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


    ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ !

    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ! Empty ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ !

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Σαβ 7 Ιουν - 23:26:59

    ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ !

    Γειά σου ξανά,

    Ένα σημαντικό και πολύ διασκεδαστικό μέρος από τα "εργαλεία" που περιλαμβάνει
    η μέθοδος της Έλξης είναι τα λεγόμενα παιχνίδια.

    Ο κατάλογός τους είναι μεγάλος και χρησιμεύουν για διάφορους σκοπούς, αλλά σε
    αυτό το newsletter θα κάνω μια αναφορά στα πιο διαδεδομένα.

    Δεν ξέρω κατά πόσον πιστεύεις στην αστρολογία, τις κάρτες ταρώ και γενικά σε ότι
    έχει σχέση με την τέχνη της μαντικής αλλά σημασία έχει πως οι γυναίκες ασχολούνται
    πολύ !
    Έτσι, η χειρομαντεία αποτελεί ένα από τα πιο διαδεδομένα παιχνίδια των Δημιουργών
    Έλξης. Είναι ιδανικό για να σπάσεις τον πάγο με μια γυναίκα (ποιά δεν ενθουσιάζεται
    στην ιδέα να της διαβάσουν το χέριWink, σου επιτρέπει να της χαϊδέψεις το χέρι (στην
    περίπτωση που δεν το ήξερες, η παλάμη στις γυναίκες είναι ερωτογόνος ζώνη) και
    αυτομάτως προκαλεί οικειότητα ανάμεσά σας.

    Για να μάθεις χειρομαντεία υπάρχουν πολλά βιβλία στα βιβλιοπωλεία, και θα μου πεις
    ότι αυτό απαιτεί αρκετό διάβασμα. Γι` αυτό και έχω φτιάξει ένα σύστημα που σου
    επιτρέπει να μάθεις να διαβάζεις το χέρι μόνο μέσα σε 30 λεπτά, με τρόπο που πάντα
    θα πέφτεις μέσα στις προβλέψεις σου, και με τρόπο που θα ενθαρρύνει την κοπέλα να
    σου ανοιχτεί !

    Mπορείς να μάθεις περισσότερα εδώ
    http://www.elksi.gr/palmistry.htm

    Είτε πάντως αποφασίσεις να παιδευτείς μόνος σου, είτε να το μάθεις μέσω του συστήματος
    της Έλξης, πρέπει να ξέρεις πως όταν ο σκοπός σου είναι το φλερτ, υπάρχει ο σωστός τρόπος
    για να διαβάζεις το χέρι, και ο λάθος τρόπος.

    Ο λάθος είναι να της πεις για το παρελθόν και το μέλλον της. Κάτι τέτοιο μπορεί να σε
    οδηγήσει να πεις κάτι δυσάρεστο και να χαλάσει η διάθεσή της. Επιπλέον έτσι, το μόνο
    που κάνεις είναι να της δίνεις πληροφορίες, συνεπώς μετά τι γίνεται; Δεν θα πέσει στην
    αγκαλιά σου επειδή την διασκέδασες λίγο. Το πιο πιθανό είναι να σε ευχαριστήσει για
    την παράσταση και να φύγει, καταχωρώντας σε στο μυαλό της ως διασκεδαστή (όχι αρκετό
    για να κοιμηθεί μαζί σου.)

    Ο σωστός τρόπος είναι να της μιλήσεις για τον χαρακτήρα της με τρόπο που μετά τα πρώτα
    5 λεπτά να στρέψεις την συζήτηση ώστε να σου πει τι επιθυμεί από τις σχέσεις της με τους
    άντρες, έτσι ώστε να αρχίσεις να της προκαλείς την αίσθηση ότι κάτι την συνδέει μαζί σου.
    Είναι επίσης σημαντικό ακόμα ακόμα και τις άσχημες πλευρές να τις παρουσιάζεις με ωραίο
    τρόπο. Πχ μπορεί να διαγνώσεις πως είναι ανασφαλές άτομο. Αν της το πεις έτσι, δεν θα
    ακουστεί ωραία. Αν όμως της το πεις ως ότι είναι άτομο που επιθυμεί ασφάλεια και σιγουριά
    από τον σύντροφό της, ακούγεται θετικά.

    Με το να της τα παρουσιάζεις όλα με θετικό τρόπο, δημιουργείς ευχάριστη ατμόσφαιρα.
    Βέβαια, αυτό μπορεί να προκαλέσει μια αντίδραση από την πλευρά της του τύπου
    "Α, κάτσε... Όλα θετικά μου τα λες. Κάτι δεν πάει καλά εδώ..."
    Αν συμβεί δεν πειράζει, είναι κάτι που το θέλουμε. Γιατί εκεί μπορείς να πεις κάτι σαν
    "Για να είμαι ειλικρινής βλέπω πως έχεις και μια άτακτη πλευρά αλλά δεν είμαι σίγουρος
    πως είσαι έτοιμη να την ακούσεις..."(χεχε)
    Έτσι, εδώ πάλι στρέφεις το πράγμα σε συζήτηση πιο αισθησιακού περιεχομένου, που θα
    την ανεβάσει ακόμα περισσότερο, γιατί ασφαλώς θα σου ζητήσει να της πεις την άτακτη
    πλευρά της.

    Άλλα παιχνίδια είναι ο επονομαζόμενος "κύβος", οι 5 ερωτήσεις, το τεστ του κολατσιού
    (snack quiz), ανάλυση γραφικού χαρακτήρα, ανάλυση προσώπου
    http://www.elksi.gr/facereading.htm
    και ο κατάλογος περιλαμβάνει καμιά δεκαπενταριά τα οποία δεν είναι απαραίτητα να τα μάθεις
    μεν συχνά όμως σου ανοίγουν περισσότερες πόρτες δε.

    Φιλικά,

    Σπύρος Κόντης

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ 16 Μάης - 23:41:34