Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


    ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ !!!

    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ !!! Empty ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ !!!

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Σαβ 7 Ιουν - 23:35:59

    ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ !!!


    Αγαπητέ φίλε,

    Τώρα που είναι καλοκαίρι είναι τέλεια εποχή για να παίξει κανείς με την Έλξη.
    Λαβαίνω συχνά ερωτήσεις όπως οι παρακάτω:

    Aπο Ανώνυμο αναγνώστη των newsletters.

    "Φίλε Σπύρο, τώρα που έρχεται το καλοκαιράκι ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος
    για να ανοίξεις συζήτηση με μια ή και δύο κοπέλες που βρίσκονται στην παραλία
    και λιάζονται στην ξαπλώστρα τους;
    Προκαταβολικά ευχαριστώ."

    Λοιπόν Ανώνυμε, όταν λες ο καλύτερος τρόπος ελπίζω να μην ζητάς την μαγική
    καραμέλα που 100% πιάνει.
    Παραθέτω ένα κομμάτι από μια παρόμοια συζήτηση που έγινε μέσα στο φόρουμ
    της Έλξης (στο οποίο θυμίζω μπαίνει μόνο όποιος έχει διαβάσει το βιβλίο μου,
    κι όχι μερικοί τζαμπατζήδες που κατεβάζουν δωρεάν υλικό χωρίς να προσφέρουν
    την παραμικρή υποστήριξη) το οποίο πιστεύω θα βρεις πολύ χρήσιμο.

    **********************************************************************************************
    Ερώτηση από fornax:

    Λοιπόν, είμαστε στην παραλία και έστω ότι παρατηρούμε μια κοπέλα
    που μας αρέσει παραδίπλα σε μια παρέα. Πως την πλησιάζουμε; Ξέρω θα
    μου πείτε να παρατηρήσω κάτι πάνω της ή στο περιβάλλον της ώστε να της
    μιλήσω, αλλά αυτό μερικές φορές δεν είναι όσο εύκολο ακούγεται και επιπλέον
    δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει η παρέα στην εισβολή. Καμιά καλή ιδέα για την
    παραλία λοιπόν; Και κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι ότι αν κάνω μια κίνηση
    σε κάποια και δεν δω τα ποθητά αποτελέσματα (εκδήλωση ενδιαφέροντος δηλαδή)
    τότε δυσκολεύομαι να κινηθώ προς κάποια άλλη με τον φόβο ότι αν με είδε
    προηγουμένως θα νομίζει ότι απλά πυροβολώ παντού και ότι κάτσει. Οι εμπειρότεροι
    καλούνται να συνεισφέρουν με τις χρήσιμες συμβουλές τους.

    ***********************************************************************************************

    Ο fornax στην ερώτησή του θέτει πολλά θέματα και πήρε πολλές καλές απαντήσεις από
    τα εμπειρότερα μέλη του φόρουμ.

    Κάτι που μπορείς να κάνεις είναι να χύσεις "κατα λάθος" το παγωμένο φραπόγαλο
    πάνω στην πλάτη της κοπέλας που σε ενδιαφέρει και μόλις πεταχτεί πάνω να
    επιδείξεις παρατηρητικότητα λέγοντας "βλέπω πως έχεις μια ευαισθησία στα παγωμένα..."

    (οκ,οκ, κρυάδες)

    Kαταρχήν ένα πράγμα που ΔΕΝ προτείνω είναι αν κάποια κοιμάται στην άμμο
    να την ξυπνήσεις για να την γνωρίσεις.

    Από εκεί και πέρα, οι κανόνες που ισχύουν στο να κάνεις γνωριμίες σε οποιοδήποτε
    άλλο μέρος ισχύουν και στην παραλία. Ένας πολύ δυνατός τρόπος, είναι πάντα να
    περιγράφεις την υπάρχουσα κατάσταση. Αν, όπως λέει ο fornax, δεν μπορείς να
    βρεις κάτι πάνω τους ή στο περιβάλλον για να πιαστείς, τότε περιέγραψε την δικιά
    σου θέση.
    Δηλαδή, τι θέλεις; Να γνωρίσεις τις κοπέλες δίπλα σου.
    Τι σε εμποδίζει; Το ότι δεν γνωρίζεις με ποιο τρόπο να το κάνεις.

    Άρα λοιπόν μπορείς να πλησιάσεις και να πεις κάτι σαν:
    "Καλημέρα. Σας κοιτάζω εδώ και λίγη ώρα ψάχνοντας μια αφορμή για να σας
    γνωρίσω, αλλά δεν μου έρχεται κάτι έξυπνο να πω! Οπότε σκέφτηκα απλά να
    συστηθώ. Με λένε............."

    Απλό, ειλικρινές, ευθύ αλλά ταυτόχρονα δείχνει και κάποια τρωτότητα. Είναι κάτι
    με το οποίο θα βρεις ανταπόκριση, όπου κι αν βρίσκεσαι.

    Ένας άλλος τρόπος, αν δεν θέλεις να απευθυνθείς σε όλη την παρέα της, είναι:
    "Καλημέρα. Σε προσέχω εδώ και λίγη ώρα - και με συγχωρείς που το κάνω μπροστά
    στις φίλες σου *- αλλά ήθελα να σε γνωρίσω και συνειδητοποίησα πως αν δεν
    έκανα κάτι, δεν θα συνέβαινε ποτέ. Με λένε........."

    *=δεν απευθύνεσαι σε όλους, αλλά δεν δείχνεις αγενής αγνοώντας
    την ύπαρξή των άλλων. Επίσης δείχνεις ότι ενδιαφέρεσαι και για το πως νιώθει εκείνη
    (εμπνέεις ασφάλεια) αν την κομπλάρει το γεγονός ότι την πλησιάζεις μπροστά στην
    παρέα της.
    Αν προσέξεις ότι νιώθει κάπως άβολα, ένας τρόπος για να την χαλαρώσεις είναι να
    δείξεις ότι το πρόσεξες (μήπως δεν σε κάνω να νιώθεις άνετα; Μήπως θα προτιμούσες
    να φύγω; Γιατί αν ναι πες το μου και θα φύγω, δεν θέλω να σε φέρνω σε δύσκολη θέση)
    Ιδίως αν το πεις με ελαφρώς χιουμοριστική διάθεση, θα δουλέψει.
    Είναι κάτι που, σπανίως οι άντρες κάνουν, οι περισσότεροι συνήθως παριστάνουν ότι
    δεν το πρόσεξαν και συνεχίζουν το βιολί τους, αλλά έτσι δείχνεις πως αδιαφορείς για
    το πως νιώθει εκείνη (και κατ`επέκταση για την ασφάλειά της) κι αυτό είναι κακό για αρχή.

    Τώρα, η περίπτωση που αναφέρει ο fornax ότι αν δεν πετύχεις με την μία, μετά υπάρχει
    κίνδυνος να σε περάσουν οι υπόλοιπες στην παραλία για καμάκι, είναι κατά την γνώμη
    μου ανύπαρκτη, εκτός κι αν είσαι περικυκλωμένος από κουκλάρες που μπορούν να
    παρακολουθούν τι κάνεις, χωρίς ενδιάμεσα να υπάρχουν μωρά, παπούδες, γιαγιάδες
    και χοντροί νοικοκύρηδες. Του είπα όμως πως, ακόμα και σε τέτοια περίσταση - να είσαι
    δηλαδή ο μόνος αρσενικός σε πισίνα-πάρτυ περιοδικού μοντέλων (!) - το να μην πλησιάζεις
    καμία επειδή σκέφτεσαι, πως αν δεν τα καταφέρεις μαζί της, δεν θα μπορείς να κάνεις
    τίποτα πάλι με καμία, είναι κάπως παράλογος τρόπος σκέψης, δεν συμφωνείς;

    Μια τελευταία σημείωση. Αν στην παρέα κάποιας υπάρχουν και άντρες, καλύτερα να πιάσεις
    κουβέντα με αυτους πρώτα, καθώς αν γίνεις φίλος τους αποκτάς ευκολότερη πρόσβαση στις
    γυναίκες.

    Ο fornax λίγες μέρες μετά την ερώτησή του μας έστειλε τις εμπειρίες του:

    **********************************************************************************************************
    Από fornax:

    Ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν με την ερώτησή μου. Τώρα δεν έχω χρόνο να γράψω
    πολλά απλά θα αναφέρω ότι ακολουθώντας λίγο από τις συμβουλές όλων σας σήμερα στην
    παραλία γνώρισα 2 ενδιαφέροντα (και όμορφα φυσικά) κορίτσια! Με την μια μιλάγαμε σχεδόν
    για μια ώρα στην ξαπλώστρα της και της είπα 2-3 μοτίβα. Δυστυχώς βέβαια δεν τα έκανα
    όλα όπως πρέπει αφού είμαι καινούργιος στο θέμα και έτσι δεν έδειχνα πάντα τον εαυτό
    μου όταν έπρεπε (παρεμπιπτόντως, όπως λέει και ο Σπύρος, όταν καδράρισα το πρόσωπό
    μου στα 4 μέρη του εγκεφάλου δεν της φάνηκε καθόλου περίεργο!).

    Και κάτι τελευταίο για απόψε.
    Η χειρομαντεία http://www.elksi.gr/palmistry.htm
    είναι πολύ χρήσιμη σαν εργαλείο αν γίνει σωστά και δεν της τα πεις όλα από την πρώτη στιγμή.
    Την εφάρμοσα και σε αυτή και στην φίλη της και ενθουσιάστηκαν. Το πιο αστείο της όλης
    υπόθεσης είναι ότι σαν κλασικός τεμπέλης δεν τα έχω μάθει όλα ακόμα και σε πολλά σημεία
    αυτοσχεδίαζα(!) λέγοντας όμως πράγματα που θέλει να ακούει σχεδόν κάθε γυναίκα
    (πχ. έχεις πολύ πάθος μέσα σου, είσαι ερωτεύσιμη, δεν ερωτεύεσαι συχνά αλλά όταν συμβαίνει
    το ζεις πολύ έντονα και με όλο το σώμα σου) και ζητώντας συνεχώς να μου πουν αν είναι έτσι.
    Kαι μαντέψτε τι, σε όλα μου λέγανε "Μα ναι! πως το κατάλαβες;"

    ********************************************************************************************************

    Καλή διασκεδαση λοιπόν !

    Φιλικά,

    Σπύρος Κόντης

    ΥΓ. Στη ζωή πάντα έχουμε επιλογές.
    Μπορείς αν θες να συνεχίσεις να βλέπεις τις γυναίκες που επιθυμείς να κυκλοφορούν γύρω
    σου και να αναρωτιέσαι τι θα μπορούσες να κάνεις για να αποκτήσεις πρόσβαση σ`αυτές.
    Ή να συνεχίσεις να δίνεις ηλίθιες δικαιολογίες στον εαυτό σου για να μην τους μιλήσεις
    ("δεν έχω τώρα πολλή διάθεση," "αυτή παραείναι όμορφη για μένα,""τώρα ήρθα για μπάνιο,
    όχι για να κάνω γνωριμίες,""αυτή η κούκλα με ξεσηκώνει αλλά έχει λίγο στραβή μύτη οπότε
    άστο" κτλ)
    Ή μπορείς να πάρεις τον έλεγχο στα χέρια σου και να γίνεις με ένα συμβολικό ποσό μέλος
    του φόρουμ της Έλξης όπου θα έχεις πρόσβαση σε υλικό και εφ`όρου ζωής υποστήριξη από
    όλα τα μέλη του, που θα σε βοηθήσουν να έχεις επιτυχίες με τις γυναίκες που ο περισσότερος
    κόσμος νομίζει πως πρέπει να είσαι διάσημος ή απίστευτα ωραίος για να τις έχεις.
    Το εισιτήριο σου είναι εδώ
    http://www.elksi.gr/contents.htm

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 3:59:40