Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


3 απαντήσεις

    Πρωτο session με Canello

    avatar
    bpotamian


    Αριθμός μηνυμάτων : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2009

    Πρωτο session με Canello Empty Πρωτο session με Canello

    Δημοσίευση  bpotamian Τρι 4 Μάης - 11:14:18

    Προχθες ειχα και εγω το πρωτο μου session με τον Canello στην αρχη που συναντηθηκαμε πηγαμε για καφεδακι σε μια ησηχη καφετερια
    οπου μου εξηγησε διαφορες μεθοδους προσεγγισης καθως και διαφορα ανοιγματα στα οποια στην συνεχεια τα εφαρμοσα και στην πραξη ο
    ανθρωπος εχει βαθια γνωση του θεματος θα επανελθω με πληρως αναλητικοτερο review
    avatar
    bpotamian


    Αριθμός μηνυμάτων : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2009

    Πρωτο session με Canello Empty Απ: Πρωτο session με Canello

    Δημοσίευση  bpotamian Τετ 19 Μάης - 2:14:39

    Αν και με αρκετο διαστημα καθηστερηση λογω πιεσμενου ωραριου ελαχιστου χρονου και απειρων

    υποχρεωσεων γραφω επιτελους την αναφορα μου σχετικα με το session που ειχα με τον Canello.



    Συναντηθηκαμε Κυριακη απογευμα. Συστηθηκαμε και ξεκινησαμε για το τι ηταν αυτο που με εκανε να ασχοληθω με την Ελξη. Τοτε του απαντησα πως ο λογος που με εκανε να ασχοληθω οπως και οι περισοτεροι απο εμας ηταν πως ηθελα να εχω το πλεονεκτημα να προσεγγιζω γυναικες

    γνωστες η αγνωστες και να μπορω να πιανω ευκολοτερα κουβεντα μαζι τους και κατ επεκτασιν

    να δημιουργω ελξη. Επισης του ειπα πως η ελξη ειναι ενα υπεροπλο που πρεπει να το εχει καθε αντρας που σεβεται τον εαυτο του ωστε να μην κολλαει με γυναικες που ειτε δεν αξιζουν μια ειτε δεν του ταιριαζουν και να μενει μαζι τους η να ειναι κολλημενος μονο και μονο επειδη δεν εχει εναλακτικη διεξοδο. Συνεχισα και του ανεφερα καποια πραγματα σχετικα με το παρελθον μου και την λαθος αντιληψη που ειχα γενικα με το θεμα.

    Στην συνεχεια της σηζητησης που ειχαμε μου εξηγησε τους τροπους και τις διαδικασιες προσεγγισης, μου ειπε καποια στανταρ ανοιγματα τα οποια θα χρησιμοποιουσα για αρχη για να ανοιξω κουβεντα. Μου εξηγησε πως αυτα θα τα χρησιμοποιουσα για αρχη και οτι δεν θα επρεπε να γινουν το κυριως θεμα της σηζητησης μας και πως επισης πρεπει να αποκτησω την δυνατοτητα να στρεφω την κουβεντα προς τα εκει που πρεπει και προς τα εκει που θελω αυτο. Θα γινοταν οπως μου εξηγησε σιγα

    σιγα με την πρακτικη εξασκηση. Ενα αλλο σημαντικο που μου εξηγησε ηταν πως θα πρεπει παντα να χαμογελαω οταν προσεγγιζω καποια και πως οτι αρνητικο και εαν μου πει να φευγω χωρις αυτο να με μειωνει ή να το παιρνω προσωπικα και να χαλιεμαι (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ).



    Μολις τελειωσαμε με το θεωρητικο κομματι ξεκινησαμε για το μέρος οπου θα περνουσαμε και στο πρακτικο μερος. Αφου περιλανηθηκαμε για κανα δεκαλεπτο ψαχνοντας για το μαγαζι που θα ειχε τις

    καταληλες συνθηκες για πρακτικη καταληξαμε σε ενα μπαρακι.



    Ομολογουμενως μπορω να πω πως στη αρχη ειχα αρκετο δισταγμο και αγχος στο να εφαρμοσω στην

    πραξη τα οσα προηγουμενως ειχαμε πει θεωρητικα για αυτο και παρακαλεσα τον canello να κανει αυτος το πρωτο ανοιγμα, ωστε να νοιωσω πιο ανετα πραγμα που εγινε. Πλησιασε δυο κοπελες που καθοντουσαν λιγο παραπερα απο εμας και τους μιλησε σηζητησαν για κανα λεπτο και υστερα εφυγε,

    απο οτι καταλαβα (γλωσσα του σωματος ) και απο οτι μου ειπε μετα αυτες δεν ειχαν καθολου διαθεση

    για κουβεντα.


    Στο επομενο ανοιγμα εκανα εγω αρχη. Πηγα πλησιασα τις 2 επομενες και τους ειπα

    "Καλησπερα μπορώ να έχω μια γυναικεία άποψη πιστεύεται ότι είναι σωστό να χωρίζει κάποιος με μήνυμα" η μια μου ειπε πως της εχει συμβει και πως οτι δεν ηταν οτι καλυτερο εχει νιωσει και πως οτι αυτη δεν θα χωριζε ποτε ετσι καποιον , η αλλη δεν καταλαβε η καλυτερα εκανε πως δεν καταλαβε την ερωτηση και αρχισε να με δουλευει λεγοντας μου το εξης κουφο '' γκαλοπ κανεις ....και εμενα δεν μου εχει ξανασυμβει αυτο που κανεις τωρα '' συν οτι ηταν καπως ειρωνικη και μαγκακι πραγμα που με ξενερωσε. Καληνυχτισα και εφυγα. Οταν γυρισα ο canello μου ειπε οτι δεν χαμογελουσα καθολου

    οκ αρχη ειναι ακομα δεν πειραζει.


    Στην δευτερη προσεγγιση ξεκινησα με το ιδιο ανοιγμα οπως πριν εξεπλαγησαν μοιαζαν σαν να μη το περιμεναν διεκρινα εναν δισταγμο και μια αμηχανια μεταξυ τους ηταν πολυ μαζεμενες γενικα και δεν τους επερνες ευκολα κουβεντα μου φανηκαν καπως ''δυσκοιλιες '' η υποθεση τσιγγελι οπως την ονομαζω εγω. Κανενα προβλημα καληνυχτισα και εφυγα. Οταν γυρισα ο εκπαιδευτης μου μου συστησε ακομα περισοτερο χαμογελο καθως και οτι την μια δεν την κοιτουσα καθολου πραγμα που το εκανα ασυνειδητα διοτι δεν μου μιλουσε καθολου με αποτελεσμα να επικεντρωσω την προσοχη μου στην μια. Ακομα ενοιωθα πως ηθελα λιγο ακομα για να ξεπερασω το τρακ που

    ειχα γιαυτο και ειμουν λιγακι απροσαρμοστος στη ολη συμπεριφορα μου.


    Στην τριτη προσεγγιση που εκανα ειχα ηδη ξεπερασει καπως το στρες και μιλησα πολυ πιο ανετα τωρα αλλαξα και ανοιγμα και τις ρωτησα "Τι είναι καλύτερο για έναν άνδρα να φοράει t shirt ή πουκάμισο όταν βγαίνει έξω?" αυτες μου απαντησαν t shirt ενω φορουσα πουκαμισο απο οτι καταλαβα απο την συμπεριφορα και το υφος τους ηθελαν να με μειωσουν χωρις ομως να τα καταφερουν ουτε να με μειωσουν και να αισθανθω ασχημα ουτε να μου ριξουν την ψυχολογια μου απεναντιας αρχισα σιγα σιγα

    πλεον να ανεβαινω και να ξεπερναω το στρες και τη διστακτικοτητα των πρωτων επαφων.


    Υστερα και απο αυτο το ανοιγμα αλλαξαμε μαγαζι διοτι οπως μου εξηγησε το εξης σημαντικο, οταν κανεις πολλες προσεγγισεις στον ιδιο χωρο καποιοα στιγμη θελοντας και μη θα γινομασταν δακτυλοδειχτουμενοι απο ολες οποτε θα στοχοποιουμασταν σαν οι καμακουλες και το μονο που θα καναμε θα ηταν να χασουμε την ωρα μας χωρις αποτελεσμα. Κοινως ειχαμε εξαντλησει τους πορους του μαγαζιου.


    Το επομενο μαγαζι ηταν πολυ μεγαλο και με πολυ κοσμο περασα στην τεταρτη μου προσεγγιση εχοντας πλεον ξεπερασει το δισταγμο και ολα τα αρνητικα συναισθηματα εκανα ενα απο τα πιο πανω ανοιγματα.

    Η απαντηση της ηταν ''Δεν γουσταρω να μιλησω με κανεναν και για τιποτα αποψε δεν ειμαι στις καλες μου '' οκ συμβαινουν και αυτα κανενα προβλημα συνεχιζουμε επι το εργον μας.


    Στην πεμπτη προσεγγιση που ηταν και η πιο επιτυχημενη εκανα το εξης απο τα DVD και το βιβλιο του Σπυρου. Εκατσα σκεφτηκα και ειπα ''τι ειναι αυτο που μπορω να προσεξω σχετικα με την κοπελα το οποιο θα μου δωσει την ευκαιρια για να την πλησιασω '' τοτε παρατηρησα πως αυτη χορευε με μια φιλη της και γενικα εδειχνε να εχει πολυ κεφι και διαθεση την πλησιασα και της ειπα ''Σε παρατηρω εδω και ωρα και παρατηρησα πως χορευεις πολυ......(παυση) ρυθμικα μηπως ασχολεισαι με χορο, γυμναστικη ή κατι σχετικο ? , η ανταποκριση της ηταν αμεση μου απαντησε πως η φιλη της παει σε σχολη χορου και πως εχει μαθει και αυτη να χορευει μαζι της. Μεσα σε λιγα λεπτα συστηθηκαμε μιλησαμε καμποσο και γενικα με εκανε να νοιωσω πολυ οικεια μαζι της. Καποια στιγμη αισθανθηκα να μου τελειωνουν τα πυρομαχικα μην εχοντας κατι αλλο περα απο τις τυπικες ερωτήσεις να συνεχισω τοτε πολυ διακριτικα o canello σαν φυλακας αγγελος

    με τραβηξε πισω αφου την καληνυχτισα πηγαμε εξω και μου ειπε να της κανω ενα τεστ για το ποια εινα τα 3 αγαπημενα της ζωα και αναλογα τι θα απαντουσε θα προχωρουσα για να στρεψω την σηζητηση οπως ηθελα. Οποτε μετα απο λιγο επεστρεψα για να συνεχισω τον διαλογο μαζι της ομως στην επομενη επαφη που ειχα ηταν τελειως αρνητικη.

    Σαν να μεταλλαχθηκε και αυτο διοτι απο οτι παρατηρησα λιγο πριν ξαναπαω διαβασε καποια μυνηματα

    στο κινητο της και ισως αυτο ηταν που της χαλασε την διαθεση για κουβεντα. Οκ, προβλημα της και το

    σεβομαστε.


    Πριν κανω την τελευταια προσεγγιση ο canello μου εκανε την εξης δοκιμασια '' Εχεις 3 δευτερολεπτα να πλησιασεις αυτες '.' Εγω χωρις δευτερη σκεψη και δισταγμο το εκανα !Ειχα ξεπερασει πλεον το συνδρομο αγχος ,στρες, δισταγμο .Αυτος ηταν και ο σκοπος του μαθηματος, να γινει δευτερη φυση, ο οποίος επετευχθη και με το παραπανω Εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο τον canello και σιγουρα θα κανονισω και αλλες sessions οπως επισης και πως τωρα ξεκιναω να ξυνω την κορυφη της γνωσης που υπαρχει σε αυτο το βιβλιο !
    avatar
    bee


    Αριθμός μηνυμάτων : 17
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/02/2009

    Πρωτο session με Canello Empty Απ: Πρωτο session με Canello

    Δημοσίευση  bee Τετ 19 Μάης - 13:20:49

    εχω διαβασει τα ποστ ολων για το κανελο.εχω μια απορεια.εχει κανει ποτε κλισημο ο κανελο ? εκανε κανενας απο εσας κλησιμο? η τεχνη ειναι να κλεινεις .βεβαι για να κλησεις...πρεπει πρωτα να ανοιξεις...
    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    Πρωτο session με Canello Empty Απ: Πρωτο session με Canello

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Τετ 19 Μάης - 22:50:59

    bee έγραψε:εχω διαβασει τα ποστ ολων για το κανελο.εχω μια απορεια.εχει κανει ποτε κλισημο ο κανελο ? εκανε κανενας απο εσας κλησιμο? η τεχνη ειναι να κλεινεις .βεβαι για να κλησεις...πρεπει πρωτα να ανοιξεις...
    Mάλλον δεν τα πρόσεξες καλά.
    πήγε πλησίασε 2 κοπέλες τους έκανε την ερώτηση για το μπλουζάκι η το πουκάμισο και μαντέψτε....μετά απο 15 λεπτά γύρισε με το τηλέφωνο της μίας!! ο τύπος το παιχνίδι το γνωρίζει πάρα πολύ καλα είπα απο μέσα μου, αλλα και στον ίδιο
    από https://elksi.catsboard.com/forum-f7/topic-t510.htm

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 2:40:33