Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


4 απαντήσεις

    Πρώτη μέρα με Canello

    avatar
    labros


    Αριθμός μηνυμάτων : 13
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2010

    Πρώτη μέρα με Canello Empty Πρώτη μέρα με Canello

    Δημοσίευση  labros Πεμ 10 Ιουν - 23:15:44

    Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Χθες ήταν η πρώτη μέρα από τις δύο που θα βγω για sarging με τον Canello. Πριν παραθέσω τα γεγονότα θα ήθελα να πω ότι ο Canello ξέρει πολυυυυυυυυύ καλά το game και ως εκ τούτου τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Αυτά που έγιναν παρακάτω δεν πίστευα μέχρι χθες ότι μπορώ να τα κάνω. Και επίσης οι αντιδράσεις που εισέπραξα δεν είχαν σχέση με αυτές που περίμενα να εισπράξω.
    Καταρχήν πήγαμε σε μία καφετέρια στην Εθνική Άμυνα όπου επί 4 ώρες μου ανέλυσε τα πάντα περί game. Όταν λέω τα πάντα εννοώ ως προς το θεωρητικό κομμάτι του πράγματος, και κατ’ επέκταση το πώς κινείσαι εσύ προς τη γυναίκα και το πώς σε βλέπει η γυναίκα να κινείσαι.
    Κατά τις 11:00 πήγαμε στο Γκάζι σε ένα από τα μπαρ του.
    Βλέπω ένα σετ των τριών και μόλις ξεπέρασα το ΑΑ πάω.
    - Γεια σας κορίτσια. Έχω ένα πρόβλημα και θέλω μία γυναικεία γνώμη.
    - Ορίστε (μία από αυτές)
    - Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής… (εδώ η μία με κοίταζε σαν να είχα κατέβει από άλλον πλανήτη οπότε…) μα καλά εσύ (τη δείχνω) πως με κοιτάς έτσι (πάντα με γέλιο);
    - Όχι, απλά ήρθες από πίσω ξαφνικά και …
    - Α, οκ. Λοιπόν, βασικά έχω ένα πρόβλημα με την κοπέλα μου. Θέλω να χωρίσουμε και σκεφτόμουνα… να χωρίσουμε με μήνυμα!
    - (επανάσταση) ε, όχι, τι είναι αυτά. Να πας και να της το πεις… (μιλάγανε όλες μαζί)
    Εκείνη την ώρα ήρθε ένα ζευγάρι (μάλλον) και άρχισαν να χαιρετιούνται, οπότε εγώ διακριτικά πήγα να φύγω.
    - Κάτσε λίγο να χαιρετίσουμε τώρα και θα σου πούμε σε λίγο (μου είπε αυτή με το κόκκινο)
    Πάω πίσω στον Κανέλλο και μετά από λίγο όπως γύρισα προς αυτές (είχα οπτική επαφή), βλέπω τη μία να μου κάνει νόημα να πάω (απίστευτο έτσιWink. Πάω ξανά στο σετ.
    - Για πες λοιπόν; (στο μεταξύ έχει ενσωματωθεί και η άλλη γυναίκα στο γκρουπ, σύνολο 4 και ο άντρας εκατέρωθέν μου.
    Στη συνέχεια πιάσαμε της συζήτηση περί του θέματος (μου μίλαγαν όλες ανεξαιρέτως) και το εξαντλήσαμε. Στη συνέχεια ευχαρίστησα κι έφυγα (δεν μου άρεσε κάποια).
    Ο Κανέλο εδώ μου είπε ότι δεν έπρεπε να φύγω και ότι τα πήγαινα μια χαρά. Έπρεπε να συνεχίσω τη συζήτηση για άλλα θέματα μέχρι να μην μπορώ να πω τίποτε άλλο.
    Μόλις έχει αφιχθεί ένα νέο σετ των δύο (γύρω στα 20) στην άλλη μεριά του μπαρ. Πλησιάζω και:
    - Γεια, ήθελα να σου πω (απευθυνόμενος στη μία) ότι όσο κι αν κρύβονται πίσω από τα μαλλιά σου, τα σκουλαρίκια σου είναι εκπληκτικά.
    - (πολύ ενθουσιασμένη) ααααα, ευχαριστώ πολύ.
    - Και μιας και φαίνεται να έχεις γούστο στις επιλογές σου ήθελα να σε ρωτήσω και το εξής. Και τις δύο για την ακρίβεια. Πιστεύεται ότι ο άντρας όταν βγαίνει έξοδο είναι καλύτερο να φοράει Τ-shirt ή πουκάμισο (δείχνω το δικό μου).
    - (σκέφτεται) όταν βγαίνει καθημερινή καλύτερο είναι το T-shirt ενώ όταν βγαίνει έξοδο πουκάμισο. Εδώ μου είπε και η άλλη κοπέλα τη γνώμη της η οποία δεν θυμάμαι ακριβώς ποια ήταν, αλλά διαφωνούσε.
    - Έρχεστε συχνά στο Γκάζι;
    - Σχετικά…
    - (αστεϊστικα) δεν σας έχει αγγίξει δηλαδή η οικονομική κρίση;
    Εδώ η πρώτη άρχισε να γελάει ενώ η δεύτερη καθαρά πιο επιθετική απαντάει…
    - Εσύ τι είσαι δημοσιογράφος;
    - Όχι, είμαι επί των δημοσίων σχέσεων του μαγαζιού και απλά θέλω να δω αν είστε ευχαριστημένες;
    Η άλλη συνεχίζει να γελάει… Μετά έκανα ένα σχόλιο στη δεύτερη για την μπλούζα της ότι μου αρέσει πολύ και μάλλον γύρισα από την άλλη μεριά διακριτικά. Ο Κανέλο μου είπε ότι ξαναέκανα το ίδιο λάθος και έπρεπε να συνεχίσω να μιλάω περί ανέμων και υδάτων. Μου είπε πως αν δεν πιεστώ στη συζήτηση πάνω δεν γίνεται τίποτα και πως αυτό είναι το κομμάτι που πρέπει πλέον να αντιμετωπίσω.
    Μετακινηθήκαμε προς την άλλη μεριά του μαγαζιού (έτσι κι αλλιώς το προηγούμενο σετ μετακινήθηκε κι αυτό). Έρχεται η σερβιτόρα να πληρώσουμε και τη ρωτάω:
    - Να σε ρωτήσω κάτι;
    - Παρακαλώ
    - (σκέφτομαι) μου αρέσει μία κοπέλα που δουλεύει σε καφετέρια (χαμογέλαγε). Τι θα πρότεινες να της πω ώστε… να αισθανθεί άνετα.
    - Να της πεις πάνω σε ποιο θέμα;(;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; τι δεν κατάλαβε)
    - Να της ζητήσω να βγούμε. Μου αρέσει και θέλω να της ζητήσω το τηλέφωνο.
    - Απλά να είσαι ο εαυτός σου.
    - Ναι, εντάξει αλλά… για παράδειγμα εσένα. Πως θα ήθελες να σε πλησιάσει κάποιος ενώ δουλεύεις.
    - Κάτσε να πάω τα ποτήρια και έρχομαι να σου πω.
    Για πολλούς και διαφόρους λόγους (φόρτος εργασίας) δεν συνεχίστηκε ποτέ αυτή η συζήτηση.

    Στην άλλη μεριά του μπαρ βλέπει ο Κανέλο ένα άλλο σετ των 2. Σηκωνόμαστε και πάμε προς τα εκεί. Μόλις έχω σταματήσει μπροστά τους και είμαι έτοιμος να ξεκινήσω το opener παρατηρώ ότι είναι μεγαλύτερές μας. Με κοιτάζουν πολύ περίεργα.
    - Γεια σας κορίτσια να σας κάνω μία ερώτηση; Πιστεύεται ότι όταν ο άντρας βγαίνει έξω είναι καλύτερο να φοράει T-shirt ή πουκάμισο;
    - Καλύτερα πουκάμισο (η μία).
    Γυρίζω προς την άλλη
    - Εσύ τι λες; (κοίταζε πολύ επικριτικά). Μα….. γιατί με κοιτάς έτσι (αστειευόμενος);
    Δεν απαντούσε, απλά κοίταγε. Κάποια στιγμή κάτι είπε, κάτι της είπα ήρθε κι ο Κανέλο στη συζήτηση, δεν «έπαιζαν», τελοσπάντων το λήξαμε.

    Φεύγουμε και πάμε στο 45 μοίρες (νομίζω έτσι το έλεγαν) που ήταν roof club.
    Βρίσκουμε ένα τραπεζάκι μικρό ήταν 2 κοπέλες και 2 άντρες αντιδιαμετρικά που προφανώς δεν ήταν μαζί τους. Δύο θέσεις κενές, καθόμαστε. Μετά από 5 λεπτά σηκωνόμαστε, μένουν κενές οι θέσεις, οπότε η μία (η οποία ήταν όρθια) πάει να πάρει το σκαμπό.
    - Επιτρέπετε; (ρωτάει τον Κανέλο)
    Εγώ κοιτάω λιγάκι το σκαμπό και της λέω
    - Άντε, πάρτο δεν πειράζει.
    - Ευχαριστώ
    - Να σε ρωτήσω κάτι; Αυτό που φοράς είναι αυτό που λένε μπολερό; (φόραγε κάτι γουστόζικο)
    - Ναι, έτσι το λένε.
    - Α, νόμιζα ότι μπολερό λέγεται αυτό που πιάνει από τον ώμο (ακουμπάω ώμο) μέχρι καρπό (κατεβάζω τα δάχτυλα στο χέρι της μέχρι τον καρπό), δηλαδή σαν μανίκια.
    - Είναι κι αυτό μπολερό. Βασικά είναι δύο είδη.
    Δεν θυμάμαι παραπέρα. Η αλήθεια είναι ότι είχα αρχίσει να καταβάλλομαι. Τερματίζει η συζήτηση. Απέναντι ακριβώς όμως στέκεται ένα σετ των τεσσάρων. Αφού με πίεσε ο Κανέλο πάω:
    - Γεια σας κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;
    Κοιτάνε όλες και λένε ναι (θετικότατες)
    - Πιστεύεται ότι φιλί είναι κέρατο;
    Εκεί άρχισε κάθε μία να λέει τη γνώμη της χωρίς να τσιγκουνεύονται τις λέξεις. Στο καπάκι έρχεται και ο Κανέλο και αρχίζουμε και συζητάμε όλοι μαζί (εδώ είναι ο wingman που χρειάζεται, γιατί δεν θα μπορούσα να κρατήσω ένα γκρουπ με τέσσερις). Συνεχίζω με τη μία:
    - Μα καλά, γιατί φοράς τόσα πολλά βραχιόλια; (το διάβασα από κάποιον στο site, πολύ καλό). Άρχισα να τα μετράω.
    Εκεί πλέον το έδαφος ήταν πολύ πρόσφορο και συνεχίσαμε μπορεί και για μία ώρα και με τις 4 με εναλλαγές και σε πολύ καλό κλίμα. Μετά η μία από τις τρεις γύρισε προς τον μπάρμαν. Μετά κάποιος άλλος τη χαιρέτισε, κάπου έσπασε το πράγμα. Πριν χαλάσει τελείως (είχε περάσει και η ώρα), λέω:
    - Λοιπόν κορίτσια εμείς πρέπει να την κάνουμε. Χαρήκαμε πολύ για τη γνωριμία. Κάνω ένα βήμα πίσω… Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ξαναπούμε;
    - Ε, εδώ βγαίνουμε εμείς (εντελώς απρόθυμες, ΣΟΚ αυτό δεν το περίμενα μετά από μία ώρα συζήτησης)
    - Οκ, γεια.

    Λίγο πριν πατήσω το πόδι μου στα σκαλιά (είχα λιώσει είχε πάει 2:00) μου λέει ο Κανέλο. Ανοίγεις πρώτα αυτό το σετ (3 κάθονταν σε τραπεζάκι) και μετά φεύγουμε. Οπότε πάω:
    - Συγγνώμη κορίτσια να σας κάνω μία ερώτηση. Χρειάζομαι μια γυναικεία γνώμη επί του θέματος. Πιστεύετε ότι το φιλί είναι κέρατο;
    Εκεί άρχισε η κάθε μία το δικό της (κι αυτές φιλικές γύρω στα 23-25), το συζητήσαμε λίγο, έρχεται ο Κανέλο
    - Είναι ή δεν είναι;
    - Λένε και οι τρεις ναι.
    Πάμε να φύγουμε, αλλά νομίζω η μία συνέχισε να μου μιλάει.
    - Και βασικά πότε το έκανες αυτό; Να μην της το πεις;… Αν είχα κουράγιο θα καθόμουν σε αυτήν κι άλλο. Το έληξα μετά από δύο λεπτά και φύγαμε.
    Πήγαμε μπάλουξ παραλιακή. Εδώ θέλω να τονίσω ότι σε αυτό το κλαμπ οι γυναίκες είναι όλες 9αρια και 10άρια. Το μειωνέκτημα είναι ότι οι περισσότεροι γνωρίζονται και τα γκρουπ είναι mixed. Βρίσκουμε ένα σετ των 2 όρθιες μπροστά στον DJ και σέρνοντας τον εαυτό μου μετά και την πίεση από τον Κανέλο και πάω.
    - Γεια. Συγγνώμη να σας ρωτήσω κάτι.
    Και αρχίζουν να γελάνε.
    - Γιατί αυτό το γέλιο (εγώ πάντα με χαμόγελο)
    - (ξανθιά) Γιατί έλεγα κάτι με τη φίλη μου και μου λέει: σε λίγο έρχεται. Και ήρθες εσύ.
    Της είπε δηλαδή τη φράση «σε λίγο έρχεται» μέσα στην κουβέντα, άσχετα με εμένα, αλλά μου πήρε λίγη ώρα να το καταλάβω.
    - Τον βλέπετε τον φίλο μου εκεί (δείχνω τον Κανέλο). Έχει το εξής πρόβλημα (εδώ με πρόσεχαν και οι δύο). Τα έχει με μία κοπέλα 3 μήνες. Και σήμερα βγήκαμε και έκατσε το πράγμα έτσι και … φίλησε μία. Είναι κέρατο;
    - (ξανθιά) όχι δεν είναι
    - (μελαχρινή) την κοιτάει έντονα. Είναι!
    - Όχι δεν είναι
    - Είναι!
    Σε αυτό το σημείο η ξανθιά γυρίζει προς τον DJ να πληρώσει ή κάτι τέτοιο (δεν έδωσα σημασία) και η μελαχρινή μου συνεχίζει.
    - Εφόσον φίλησε άλλη, Χ (μου το δείχνει με τα χέρια της)
    - Πολύ ειλικρινές της λέω. Ευχαριστώ πολύ.
    Να τονίσω ότι δεν ήμουν πλέον σε θέση να πιάσω συζήτηση. Το κεφάλι μου και το σώμα μου δεν «άκουγαν» πλέον.
    Αυτό ήταν και το τελευταίο σετ που άνοιξα.
    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    Πρώτη μέρα με Canello Empty Απ: Πρώτη μέρα με Canello

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Παρ 11 Ιουν - 11:05:44

    O σκοπός της πρώτης μέρας είναι τα ανοίγματα, εγώ πιστεύω τα πήγες εξαιρετικά!

    - Λοιπόν κορίτσια εμείς πρέπει να την κάνουμε. Χαρήκαμε πολύ για τη γνωριμία. Κάνω ένα βήμα πίσω… Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ξαναπούμε;
    - Ε, εδώ βγαίνουμε εμείς (εντελώς απρόθυμες, ΣΟΚ αυτό δεν το περίμενα μετά από μία ώρα συζήτησης)
    Εδώ μπορείς να τους δώσεις μια τελευταία ευκαιρία λέγοντας με χιούμορ:
    "Ναι αλλά εμείς δεν μπορούμε να ξανάρθουμε και θα μας χάσετε χαχα!
    Υπάρχει άλλος τρόπος;"
    avatar
    Ζυγός
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1237
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2008

    Πρώτη μέρα με Canello Empty Απ: Πρώτη μέρα με Canello

    Δημοσίευση  Ζυγός Σαβ 12 Ιουν - 5:34:37

    Καταρχήν πήγαμε σε μία καφετέρια στην Εθνική Άμυνα όπου επί 4 ώρες μου ανέλυσε τα πάντα περί game. Όταν λέω τα πάντα εννοώ ως προς το θεωρητικό κομμάτι του πράγματος, και κατ’ επέκταση το πώς κινείσαι εσύ προς τη γυναίκα και το πώς σε βλέπει η γυναίκα να κινείσαι.

    Ενδιαφέρον....
    Θα ήθελες να μας πεις περισσότερα;

    Πάω πίσω στον Κανέλλο και μετά από λίγο όπως γύρισα προς αυτές (είχα οπτική επαφή), βλέπω τη μία να μου κάνει νόημα να πάω

    Καλο!
    Όταν πηγές εκεί...τι είπατε;

    (σκέφτομαι) μου αρέσει μία κοπέλα που δουλεύει σε καφετέρια (χαμογέλαγε). Τι θα πρότεινες να της πω ώστε....έγινε διαγραφή
    -Να της πεις πάνω σε ποιο θέμα;(;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; τι δεν κατάλαβε)

    Αυτη η διατύπωση,νομίζω,αν μεταφερεις ακριβώς τα λόγια, ναι όντως δεν έχει ξεκάθαρο Μηνυμα.
    Αν το προσεξεις καλά μετά το ώστε είναι κάπως αόριστο.

    Spyros Kontis έγραψε:Ο τίτλος "Πως να έχετε όποια γυναίκα θέλετε" είναι ένας φανταχτερός και ακραίος τίτλος ο οποίος
    αντικατοπτρίζει μια εφηβική φαντασίωση της πλειοψηφίας των ανδρών.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ζυγός στις Τρι 13 Δεκ - 3:58:34, 1 φορά
    avatar
    Canello
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 255
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2010

    Πρώτη μέρα με Canello Empty Απ: Πρώτη μέρα με Canello

    Δημοσίευση  Canello Κυρ 13 Ιουν - 8:36:58

    Spyros Kontis έγραψε:O σκοπός της πρώτης μέρας είναι τα ανοίγματα, εγώ πιστεύω τα πήγες εξαιρετικά!

    - Λοιπόν κορίτσια εμείς πρέπει να την κάνουμε. Χαρήκαμε πολύ για τη γνωριμία. Κάνω ένα βήμα πίσω… Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ξαναπούμε;
    - Ε, εδώ βγαίνουμε εμείς (εντελώς απρόθυμες, ΣΟΚ αυτό δεν το περίμενα μετά από μία ώρα συζήτησης)
    Εδώ μπορείς να τους δώσεις μια τελευταία ευκαιρία λέγοντας με χιούμορ:
    "Ναι αλλά εμείς δεν μπορούμε να ξανάρθουμε και θα μας χάσετε χαχα!
    Υπάρχει άλλος τρόπος;"

    O άλλος στον οποίο μίλησε η μία από τις κοπέλες ήταν ο dj.Μπορεί να είναι γνωστές εκεί πέρα στο μαγαζί γιατί είχαν ξανάρθει και την προηγούμενη εβδομάδα.Άσχετο.
    Η αλήθεια είναι ότι παρόλο που μιλήσαμε αρκετή ώρα δεν είχε γίνει split,δεν απομονώσαμε δηλαδη καμία και δεν έγινε qualification.Αttraction υπήρχε προφανώς από όλες απλά δεν έδωσες σε καμία κάποιο συγκεκριμένο λόγο για τον ο΄ποίο θα ήθελες να την ξαναδείς.Λειτουργήσαμε πιο πολύ σαν παρέα,το οποίο δεν πρέπει να υποεκτιμάται.Να κρατήσεις ένα τετραπλό σετ για τόση ώρα χωρίς να χαθεί το ενδια΄φέρον δεν είναι λίγο.Απλά φαίνεται εδώ ξεκάθαρα η σημασία του να περνάει κανείς όλες τις φάσεις.Και επιπλέον λειτούργησε και σαν social proof,οι ξανθιές που είχες ανοίξει πριν,μετά κοιτούσαν όλη την ώρα.Και εδώ κέρδισες την προσοχή ,όπως και στο ακρωτήρι την άλλη μέρα,απλά δεν το κατάλεβες γιατί ήσουν απορροφημένος στο σετ!!

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 2:40:33