Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


2 απαντήσεις

    Μάθημα με Cannelo

    kasteliotis
    kasteliotis


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
    Ηλικία : 40
    Τόπος : Πειραιάς

    Μάθημα με Cannelo Empty Μάθημα με Cannelo

    Δημοσίευση  kasteliotis Παρ 12 Νοε - 6:23:07

    Πρώτο και δεύτερο μάθημα με Cannelo.

    Καλησπέρα φίλοι συναγωνιστές,
    Ο βασικός λόγος που ασχολούμαι με το pick up είναι ότι έχει πολλές ομοιότητες
    Με τα βιογραφικά που καταθέτουμε στις διαφορές εταιρίες.
    Λόγω του ότι είμαι ναυτιλιακό στέλεχος έχω παρατηρήσει ότι οι μεγάλες εταιρίες αυτό που ψάχνουνε είναι άτομα που να μπορούνε να επενδύσουνε πάνω τους και να είναι περιφανές για τους υπαλλήλους – στελέχη τους.

    Αφού λοιπόν μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα και με διαλέξανε σε μια από τις μεγαλύτερες ναυτιλιακές εταιρίες στην Ελλάδα έγινα γνωστής το πώς μπορείς να συμπληρώνεις ένα καλό βιογραφικό και τι πρέπει να λες στον υπεύθυνο προσλήψεων έτσι ώστε να πάρει το βιογραφικό σου στα σοβαρά . 1η κουβέντα που θα ακούσεις είναι (Ξέρεις έχω ένα πάκο βιογραφικά) αυτό το λένε όλες διότι καμιά δεν θέλει να έχει στελέχη τυχοδιώκτες που γυρνάνε από εταιρία σε εταιρία .

    Εδώ λοιπόν χρειάστηκα την πολύτιμη βοήθεια του Cannelo.
    Το μονό που χρειαζόμουνα είναι να μάθω τι πρέπει να κανείς για να συμπληρώσεις ένα καλό βιογραφικό. Δεν με ενδιέφερε καν να πάρω FB η τηλέφωνο. Αυτό θα έρθει με τον καιρό και με τις πολλές προσπάθειες. Το σημαντικό είναι ότι όταν θα έρθει θα ξερώ γιατί ηρθέ και όχι επιδεί έτυχε.
    Επίσης άλλο πολύ σημαντικό για εμένα είναι ότι θέλω να είμαι ανεξάρτητος και όχι να στηρίζομαι σε άλλους.

    Τώρα όσον αφορά το μάθημα . Συναντηθήκαμε έξω από το πεντάγωνο και είχαμε μια πολύ ενδιαφέρουσα κουβέντα. Ένας άλλος βασικός παράγοντας στην όλη υπόθεση είναι αυτό που μου είχε πει ένας προπονητής στο basket “κάποιοι έχουν το ταλέντο και κάποιοι το δημιουργούνε” οπότε δεν υπάρχει για εμένα ιδιαίτερο άγχος για το αποτέλεσμα το μονό που έχω να κάνω είναι να πω την ιστορία σωστά έτσι και αλλιώς καμιά εταιρία δεν θα σε πάρει λέγοντας μονό το όνομα σου.

    Αφού πέρασε η ώρα φτάσαμε λοιπόν στο γήπεδο. Πολύ γνωστό club στην Πειραιώς και ακόμα πιο γνωστός ο τρόπος για να μπεις μέσα. Αφού γέμισε το μαγαζί ξεκινήσαμε και ο στόχος ήτανε να κάτσω όσο πιο πόλη μπορούσα στο τετ. Άνοιξα περίπου 6-7 τετ χωρίς να πετύχω τον στόχο μου. Παρόλα αυτά είχα κάνει την αρχή.
    Την δεύτερη μέρα πήγαμε σε άλλο club στην Κηφισιάς εκεί δεν είχε ιδιαίτερη πόρτα και μπήκαμε άνετα. Δίστιχος ωμός δεν είχε ιδιαίτερο κόσμο. Έτσι δεν μπόρεσα να εξασκηθώ ιδιαιτέρα βλέπετε υπάρχουν και αστάθμητοι παράγοντες. Εδώ όμως είναι η μαγιά αφού άνισα 2 σετ χωρίς επιτυχία ορθέ το επιστέγασμα της προσπάθειας . Κοίταζα επί πολύ ώρα ένα τετ από 3. Δεν ήξερα όμως εάν και εφόσον ήμουνα αρεστός από το τετ έτσι λοιπόν παρατήρησα ότι η κοπέλα καπνίζει και πήγα για τράκα. Αφού μου έδωσε ξεκίνησα την ιστορία. Σε κάποια φάση την έκοψα από μονός μου και έφυγα
    Διότι δεν μου αρέσανε οι απαντήσεις που μου έδινε. Οι στόχοι μέσα στο club είχανε όμως επιτευχθεί. Χωρίσαμε και από εκεί και έπειτα κάθισα και ανέλυσα όλα τα βήματα ένα προς ένα.

    Αυτά έγιναν την προηγουμένη εβδομάδα. Την Τετάρτη που μας πέρασε ξανά πήγα στο 1ο club μόνο που αυτή την φορά έπρεπε να το κάνω σωστά. Δύστυχος δεν είχε καθόλου κόσμο έξω οπότε έφυγα . Πήγα όμως και εχτές. Ο στόχος ήτανε να μπω μέσα στο club. Οπότε το μονό που είχα να κάνω ήτανε να βρω ένα σετ που θα με εμπιστευότανε 5 λεπτά για να περάσω μέσα. Η πρώτη προσπάθεια ήτανε άκυρη διότι έπεσα σε σετ που δούλευε μέσα και μου λένε οτι δεν μπορούνε να με βάλουνε.
    Η επόμενη όμως προσπάθεια άξιζε. Το σετ ήτανε 1Α2Γ καθώς περπάταγα έξω είδα ότι με κοιτάξανε κατευθείαν τους πλησιαζω και λέω (Ε = εγώ Α= αυτές)

    Ε:Κορίτσια επειδή δεν συνοδεύομαι μπορείτε να με βοηθήσετε να μπω μέσα στο club.
    A: Ναι γιατί όχι αλλά ξέρεις εμείς είμαστε με λίστα.
    Ε: Δεν υπάρχει πρόβλημα το μόνο που ζητάω είναι να πείτε ότι είμαστε παρέα. Από εκεί και έπειτα εσείς μπαίνετε με την λίστα και εγώ πληρώνω στην είσοδο .
    Α: Οκ δεν έχουμε πρόβλημα . Ρωτήσανε όμως και τον φίλο τους (κλασικά και είπε ναι αυτό έλειπε σιγά μην τις στεναχωρήσει.)
    Αφού συζητήσαμε λίγο περί ανέμων και υδάτων φτάνει η στιγμή να μπούμε μέσα.
    Μπροστά από εμάς ήτανε 2 φίλοι των κοριτσιών πάνε να μπούνε και η συνέχεια είναι γνωστή όπως πήγαινε ήρθανε άσχετα ότι και καλά είχανε μπουκάλι.
    Μετά ήρθε η σειρά μας.
    Ποσά άτομα είστε? Τρία ε?
    Πετάγομαι εγώ και λέω 4
    Οκ 4 μπορείτε να περάσετε.
    Καθώς ήμουνα στο ταμείο να πληρώσω μας λέει μια κοπέλα από το μαγαζί δεν χρειάζεται μπορείτε να περάσετε έτσι.
    Έπιασα λίγο κουβέντα με τις κοπέλες και μετά τις χαιρέτισα ο στόχος είχε επιτευχθεί και με το παραπάνω.
    Κάθισα λίγο στο μπαρ με ένα τεράστιο χαμόγελο και έλεγα από μέσα μου (σας γ… μλκς ) κάνετε τα πάντα για να μπείτε μέσα (παρακαλάτε-κερνάτε κοπέλες ) ενώ εγώ χωρίς να παρακαλέσω ούτε να κεράσω μπήκα μέσα δωρεάν.

    Cannelo σε ευχαριστώ πολύ και δημόσια για το πώς ένιωσα εκείνη την στιγμή και λίγα έγραψα.

    ΥΓ : Το ξέρω ότι είναι μεγάλο το κείμενο αλλά είναι το αρχικό
    ΥΓ2. Όποιος μπορεί και αναλύσει το κείμενο θα καταλάβει γιατί ήτανε σημαντικό αυτό που έκανα για να μπω και τι κερδίζεις.
    avatar
    Canello
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 255
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2010

    Μάθημα με Cannelo Empty Απ: Μάθημα με Cannelo

    Δημοσίευση  Canello Σαβ 13 Νοε - 2:21:45

    Thanx man.Nα σαι καλά.Θα τα πούμε...

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 1:08:24