Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


+3
gorginos
Wiseguardian
dani
7 απαντήσεις

    dani - seminario me canello

    avatar
    dani


    Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2009

    dani - seminario me canello Empty dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  dani Κυρ 3 Απρ - 15:07:23

    καταρχας να ευχαριστησω τον σπυρο για το στησιμο του φορουμ μεσα απο το οποιο ειχα τν ευκαιρια να παρακολoyθησω το σεμιναριο.γραφω λοιπον τν εμπειρια μου.συγγραφεας δν ειμαι γι αυτο δειξτε κατανοηση

    1η ΜΕΡΑ

    1ο σετ εκει που καθομαστε με κανελο ερχονται 2 μυδια ενα ξανθο ενα μελαχροινο κ αφηνουν μια σακουλα διπλα μου.
    --δε πιστευω να αφησατε τη σακουλα να τη προσεχω για να πιειται ησυχες το ποτο σας?
    --οχι εδω θα κατσουμε κι εμεις.που ναι ο σερβιτορος?
    --παραγειλε κατευθειαν στο μπαρμαν πρωτη φορα βγαινεισ εξω?
    --(κατι λεει δε θυμαμαι)
    --μιας κ μιλησαμε θελω μια γυναικεια γνωμη
    κ κανω ρουτινα φιλικερατο ,κουταβια,παω για παλμ ριντινγκ βλεπω βερα στη ξανθια οποτε της λεω το μυστικο του πετυχημενου γαμου κ πιανω την αλλη.
    πηγαινε καλα η κουβεντα μεχρι που αρχισε κατι γκριματσες οταν τη μιλουσα.
    --παντα τοσεσ γκριματσες κανεις?
    --ναι ειμαι εκφραστικη
    --εκφρασου τοτε μ ενα χαμογελο ,σου παει περισσοτερο.
    μετα απ αυτο εστρωσε παλι μεχρι που εκανα close.επιπλεον την εβαλα να μου κανει μια μικρη ζωγραφια.εκανε ενα τρισαθλιο λουλουδι κ της ειπα οτι θα
    επενδυσv στο ταλεντο της κ θα της ανοιξω γκαλερι.φευγουμε.ο κανελο με βοηθησε σημαντικα γιατι απασχολησε τν ξανθια μεχρι να κανω close


    2o ΣΕΤ ειναι 2 μυδια τωρα σε σταντ.το ενα τα χει πεταξει ολα εξω.
    --τα μπουφαν που τα βαζουν εδω εχει καμια καρνταρομπα?
    --(η μια γυρισε ταχα το κεφαλι η αλλη ταχα δν ακουσε)
    --πσστ ακουσεσ?
    --ε δε ξερω τι να σου πω.(αρα ακουσε η ρουφιανα)
    --με τη δευτερη τα πιανεισ εσυ? (κ ρωταω εναν διπλα για να μη βγω καρτα)δεν ασχοληθηκα μ αυτες

    3ο ΣΕΤ Ερχονται 2 μυδια πισω μας. η μια φερνει ποτα κ για τισ δυο τους
    --πολυ σε προσεχει η φιλη σου .παντα αυτη φροντιζει για το ποτο σου?
    --αδερφη μου ειναι
    ε μετα κανω τισ ιδιεσ ρουτινες, φιλικερατο,κουταβια κ μυστικο πετυχημενου γαμου αφου κ παλι η μια ειχε βερα.(οι βερες ειναι ομιλητικες)
    πιανω την ελευθερη
    >ρουτινα σκουλαρικια
    >της λεω οτι δειχνει ησυχη αλλα σιγουρα εχει αγρια πλευρα
    >της λεω οτι ειναι ομορφη μ ενα τροπο που απωθει τουσ αντρεσ

    --κ μου κολλησεσ τν ταμπελα ξυνη?
    --οχι απλωσ καταλαβα οτι χρειαζεσαι χρονο να αισθανθεις ανετα με καποιον.πεσ μου κ κατι αλλο καλο πυ εχεισ?
    --δε καπνιζω κ δε βριζω
    --ουαου !υπαρχουν ακομα τετοιεσ γυναικες τωρα σε εκτιμω για 2 λογουσ
    α)σεβεσαι τη θηλυκοτητα σου
    β)ξερω οτι εχω να κανω με ατομο που εχει αξιες κ τις τηρει χωρις να παρασυρεται απ τη μοδα των καιρων οπωσ οι περισοτερες

    με το β τα ματια της ελαμψαν
    σε λιγο κανω close μενω λιγο στο σετ κ eject


    2η MEPA

    ''Σημερα θα παιξουμε πιο επιθετικα'' ειπε ο κανελο.χωρισ να ξερω τι εννοει λεω οκ.στοχοσ θα ηταν πιο καυτα μυδια.


    1ο ΣΕΤ ειναι δυο μυδια πισω μας γυρναω κ κανω το φιλικερατο παλι.αυτη τη φορα δε τσιμπησαν κ μου σπασαν κ τα νευρα
    --μα καλα ποσον καιρο εχετε να βγειτε εξω?καλη διασκεδαση αν μπορειτε με τετοια διαθεση.k eject. μεστα νευρα εγω.

    ''ασ αλλαξουμε μερος κ ηρεμησε θα γυρισει'' ειπε ο κανελο


    2ο ΣΕΤ ΕΡΧΟΝΤΑΙ μπροστα μας 2 ξανθα μυδια ακριβως στο σημειο που περναει ο κοσμος.πανω σ ενα συνωστισμο:
    --δε κατσατε κ στο καλυτερο σημειο ετσι?
    --ειναι αληθεια
    --καλα που ειναι το ποτο σου?οδηγας σημερα?
    --αμα δω σερβιτορο
    --να ενας
    αφου κανω παλι τισ ιδιεσ ρουτινες πιανω αυτη που μ αρεσε

    --το μονο που ξερω για σενα ειναι οτι εχεις τελεια οδοντοστοιχια,πεσ μου κατι αλλο καλο για σενα
    --μμμ ειμαι πολυ υπομονετικη
    --εγω ανυπομονος κανουμε jng jang
    milaw ligo akoma k κανω close . o αριθμος της ηταν πολυ ευκολος του στυλ 6944 10 20 30 (δν ειναι αυτος μη παρετε για να μου τηφατε)
    --κλειδαρασ εισαι?
    γελαει φευγουμε


    3ο ΣΕΤ εχουμε ερθει σε πιο high class μαγαζι. μετα αποπολλεσ κανελοπαροτρυνσεισ ''πηγαινε,πηγαινε,πγαινε'' που επαναλαμβανονταν με τη συχνοτητα που βγαινει ο κουκοσ οταν παει 12 (κανελο i love you ευχαριστω για την υπομονη) αποφασιζω να παω σε mixed set .ενασ μαν ενα στροθμπουλο μυδι κ
    μια διμετρη ξανθια χαλαρα πηγαινε για μοντελο

    --καλησπερα φιλε θελω να μιλησω στη φιλη σου εχεισ προβλημα?δν ειχε
    --ηρθα να σου κλεψω για λιγο τη φιλη. στο στρουμπουλο.
    --αν δν εχει προβλημα
    --υποσχομαι να μην την απαγαγω
    τεσπα παρολο που το ξανθο ηταν ομιλητικο δν καταφερα να κανω ατραξιον κ αρχισε να μου λεει οτι δν ειναι σωστο που αφησα τν φιλο μου.eject


    4o SET εντοπιζω αλλα 2 μυδια φοβερα κ τα δυο. χορευανε γελουσανε κοιτουσανε με το που πλησιαζω εγιναν εποχη των παγετωνων.ψυχραιμια

    --πωσ γινεται μια γυναικα που χορευει με τοση θερμη να γινεται ψυχρη οταν πλησιαζει ενασ αντρασ?
    --που καταλαβεσ οτι ειμαι ψυχρη?
    --αμα ειχα καθρεπτη θα το καταλαβαινεσ κ συ
    --εισαι περιεργοσ
    --εγωιστησ κ πσευτης επισης, δε θα θελεσ να με γνωρισεισ
    να μη τα πολυλογω επεσε πολυ σιτ τεστ κ νεγκ εδω gia kana 5lepto.μολισ αλλαξα το body language k το παιξα λιγο αλητησ ειχα καλυτερη ανταποκριση αλλα δν ηταν
    αρκετο.eject


    Aυτα ηταν ολα κ ολα τα σετ μου.αργουσα πολυ ν ανοιξω κ γι αυτο εκανα λιγα.ο κανελο ομως μου κρατουσε το καλυτερο για το τελος.μεπηγε σ ενα κλαμπ οπου μ αυτα που εβλεπα ξεχναγα να κλεισω το στομα μου.ειχα λιωσει ομωσ κ φυγαμε .στο δρομο για τν εξοδο ο κανελο εκανε 5-6 ανοιογματα
    αν μετρησα καλα.



    το σεμιναριο ηταν καλη εμπειρεια.ο κανελο ειναι ωραιος τυπος ,χαλαρος ,σε κανει να αισθανεσαι ανετα,εχει υπομονη κ σε πιεζει οταν κ οσο πρεπει.μαζεφτε λεφτα κ παντε!

    love to all

    dani
    avatar
    Wiseguardian
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 143
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2008
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Ρόδος

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  Wiseguardian Δευ 4 Απρ - 14:03:36

    Dani πολύ ωραίο το post σου. Μας έδωσες πολύ υλικό για εξάσκηση, πραγματικά από τα καλύτερα που έχω διαβάσει πάνω στο γνήσιο & ατόφιο pickin' up. Είναι πολύ ετοιμόλογες ειδικά οι πλούσιες και οι κακομαθημένες και οι όμορφες, σε σημείο να σε αποτρελάνουν και πραγματικά νιώθω ότι η νοημοσύνη τους έχει φτάσει σε δυσθεώρητα ύψη, το τι σκαρφίζονται δεν λέγεται, εκεί είναι που γελάω. Οι απαντήσεις σου όμως τις έριχναν λίγο κάτω από το καλάμι που κρατάνε παραμάσχαλα και το καβαλάνε. Έσύ θα έχεις πάντα γυναίκα αυτές θα ψάχνονται μια ζωή.

    keep negging, W
    avatar
    gorginos
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 223
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2009
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθηνα

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  gorginos Παρ 8 Απρ - 6:04:04

    Τι ειναι αυτες ρε πουστη μου...δεν τις πιανεις πουθενα!!
    Ρε παιδια καπου καπου σε κουραζει αυτο το πραγμα..
    Γι`αυτο μενουν ολες αγαμητες Very Happy με τα μυαλα που κουβαλανε Very Happy απορω πως την παλευουν!! (Και μην μου πειτε οτι παντου και παντα υπαρχει ενας γαματος που τις ριχνει)
    Παντως για να τα κανω ολα αυτα εγω σε μια μερα,πρεπει να ειμαι σε state Very Happy
    Τωρα εχω βρει μια και εχω αραξει..
    Που ξερεις μπορει να παιξω κανα παιχνιδι,αμα βαρεθω.
    JK
    JK
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 186
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/08/2009

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  JK Σαβ 9 Απρ - 10:57:29

    gorginos έγραψε:(Και μην μου πειτε οτι παντου και παντα υπαρχει ενας γαματος που τις ριχνει)


    Yeap..υπαρχει αλλα συνηθως ειναι ή ωραιος ή ψιλος ή πλουσιος ή διασημος ή ολα αυτα μαζι......
    avatar
    gorginos
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 223
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2009
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθηνα

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  gorginos Κυρ 10 Απρ - 10:55:22

    JK έγραψε:
    gorginos έγραψε:(Και μην μου πειτε οτι παντου και παντα υπαρχει ενας γαματος που τις ριχνει)


    Yeap..υπαρχει αλλα συνηθως ειναι ή ωραιος ή ψιλος ή πλουσιος ή διασημος ή ολα αυτα μαζι......

    Φιλαρακι jk αλλο να την ριχνεις με την μαγκια σου,και αλλο με λεφτα Wink .
    Εχει διαφορα.
    JK
    JK
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 186
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/08/2009

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  JK Δευ 11 Απρ - 9:30:48

    gorginos έγραψε:
    JK έγραψε:
    gorginos έγραψε:(Και μην μου πειτε οτι παντου και παντα υπαρχει ενας γαματος που τις ριχνει)


    Yeap..υπαρχει αλλα συνηθως ειναι ή ωραιος ή ψιλος ή πλουσιος ή διασημος ή ολα αυτα μαζι......

    Φιλαρακι jk αλλο να την ριχνεις με την μαγκια σου,και αλλο με λεφτα Wink .
    Εχει διαφορα.

    Να εχεις το σωστο attitude βοηθαει, αλλα μερικοι ποντοι σε υψους, λιγη συμμετρια παραπανω, μερικες εκατονταδες γνωριμιες και μερικα εκατομυρια στην τραπεζα δεν βλαπτουν καθολου.....αν δεν τα εχεις δεν ειναι τραγικο και παλι θα βγαζεις τα εφταρακια και οχταρακια σου , αλλα αν στοχευεις σε high profile γυναικες ειναι απαραιτητα........μη μου πεις οτι εβγαλε ποτε καποιος απο σας γκομενα κανα μοντελο μονο με την μαγκια του...(θα σπασει βεβαια και κανας διαολος το ποδαρι αλλα συνηθως τετοιες επιτυχιες οφειλονται στη συμβατοτητα απο πλευρας ανοσοποιητικου, ή σε συμμετρια,υψος κλπ. ή σε καποιο lovemap, οχι στην "μαγκια " που δεν ειναι καμμια επιστημονικα μετρισιμη παραμετρος )
    avatar
    Wiseguardian
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 143
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2008
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Ρόδος

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  Wiseguardian Τετ 20 Απρ - 12:38:09

    JK έγραψε:
    gorginos έγραψε:(Και μην μου πειτε οτι παντου και παντα υπαρχει ενας γαματος που τις ριχνει)


    Yeap..υπαρχει αλλα συνηθως ειναι ή ωραιος ή ψιλος ή πλουσιος ή διασημος ή ολα αυτα μαζι......


    1. Ο JK έχει δίκιο, οι γυναίκες ιδιαίτερα οι ωραίες γυμνασμένες και συνάμα πλούσιες τέτοιους ψάχνουν. Και μάλιστα γλύφουν κουστουμάτους γιάπηδες να τις βγάλουν για καφέ. Το έχω δει και για τις τρεις κατηγορίες αυτό. Ανατρίχιασα με το πόσο φθηνές γίνονται μπροστά στα παραπάνω. Ποιες αγάπες αυτές θέλουν δράση. Και η φάση είναι ότι ο άλλος το καταλαβαίνει και ξέρει ότι αυτός έχει το πάνω χέρι. Αν είσαι καλός παίχτης το πολύ πολύ να σε έχει καβάτζα αγοράκι της, ή για παρεούλα. Αν είσαι Παιχταράς μπορεί να γίνει κάνα night stand αλλά για μόνιμη σχέση.. ξέχνα το. Μπορεί να γίνει κάτι για μήνες αν μίλάμε για ηλικίες κάτω των 25. Έκανα παιχνίδι και το έμαθα και αυτό. Η αγαπημένη φράση τους μέσα από το game μου με αυτές "δεν θέλω ένας άντρας να νομίζει ότι με έχει δεδομένη", μου άρεσε πόσο κυνικά το δηλώνουν έμμεσα ότι είναι ζωηρές κανάρες & στα φοράνε στο άψε σβήσε rendeer άμα βαρεθούν. Τέτοιες θέλουμε? Αξίζει ο κόπος για ένα one night stand Wink ?
    avatar
    Canello
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 255
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2010

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  Canello Τετ 20 Απρ - 23:24:07

    Σχόλια:
    1) Η παραπάνω είναι αυτό που λέμε μία καλή αναφορά.Δείχνει τη συχνότητα των σετ και επίσης πώς πήγε η αλληλεπίδραση,αρκετά αναλυτικά έτσι ώστε να καταλαβαίνει αυτός που διαβάζει.(αυτό που δεν μπορεί να καταλάβει κάποιος είναι ο χρόνος που ήταν μέσα στα σετ, ο οποίος στο πρώτο #close ήταν γύρω στα 20 λεπτά, στο δεύτερο ήταν γύρω στα 40 και στο τρίτο γύρω στα 10).Και επιπλέον παρουσιάζει πάνω κάτω ποια εργαλεία χρησιμοποίησε που στην προκεικένη περίπτωση χαίρομαι γιατί χρησιμοποίησε ρουτίνες από το βιβλίο μου (χωρίς εγώ να του το ζητήσω) :-)

    2) Η γραμμή ' το μόνο που ξέρω για σένα μέχρι τώρα....' είναι πολύ καλή για μετάβαση από το attraction στο qualification χωρίς να ανταπαντάς με ερωτήσεις

    3) Μοντέλα υπάρχουν πολλά..μοντέλο είναι από την Καγιά μέχρι την κοπέλα που κάνει ένα book και την φωνάζουν να κάνει φωτογραφήσεις για booklets για μαγαζιά ρούχων ή ακόμα και τα promotion girls.

    4) Με βάση τα παραπάνω ξέρω τύπους που ναι έχουν κάνει κάτι με μοντέλα (από ons μέχρι να τις παντρευτούν) στην ουσία με την μαγκιά τους χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο. Προφανώς κάτι καλό είχαν,αλλά ήταν πολύ καθημερινοί τύποι.

    5) Στο pick up υπάρχει ένα μέγεθος που λέγεται entitlement, δηλαδή 'δικαίωμα' ας το πούμε έτσι. Αυτό δείχνει το πόσο άνετα και φυσικά μπορεί να συμπεριφερθεί κάποιος γύρω από μία κοπέλα συγκεκριμένου διαμετρίματος και γοητείας. Είναι σα να έχεις δύο άξονες. Ο άξονας χ δείχνει πόσο μακριά μπορείς να πας μία αλληλεπίδραση από την αρχική γνωριμία μέχρι το σεξ. Ο άξονας y δείχνει με τι διαμετρίματος κοπέλες μπορείς να το κάνεις αυτό. Σε κοπέλες που κάποιος το entitlement του είναι καλό μπορεί να προχωρήσει την αλληλεπίδραση μπροστά αρκετά εύκολα. Και βασικά το game όπως το ξέρουν οι περισσότεροι ασχολείται με αυτό.

    Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι οι οποίοι ασχολούνται με το seduction community έχουν χαμηλό entitlement. Δηλαδή ενώ ξέρουν θεωρία και τεχνικές και μάλιστα αρκετοί μπορούν να τις εφαρμόζουν κιόλας , παρόλαυτά δεν έχουν συνηθίσει να περιτριγυρίζονται από όμορφες κοπέλες και επομένως δεν μπορούν να συμπεριφερθούν ΦΥΣΙΚΑ γύρω από αυτές, με αποτέλεσμα να προσπαθούν να 'τις κάνουν game' . Ενώ πάει ανάποδα, πρώτα θα πρέπει να μπορείς να συμπεριφερθείς φυσικά και μετά να έρθει το παιχνίδι (που στην ουσία είναι verbal και physical escalation).

    Το δύσκολο πλέον και η πρόκληση στο pick up είναι αυτό. Πώς να μπορείς να συμπεριφέρεσαι φυσικά και φυσιολογικά γύρω από κοπέλες που για σένα είναι ελκυστικές. Αν έρθει στο πρόγραμμα ένας φοιτητής για παράδειγμα της νομικής ή του οικονομικού ή της φιλοσοφικής που συναναστρέφεται όλη την ώρα με ωραίες κοπέλες ( δε με ενδαφέρει αν κάνει σεξ μαζί τους, αρκεί να συναναστρέφεται και να νιώθει άνετα) τότε πολύ εύκολα σε δύο μέρες έχει μάθει cold approach. Το δύσκολο είναι το ανάποδο.

    Να φέρω δύο παραδείμγατα ψηλού και χαμηλού entitlement..ο Αρναούτογλου είναι άτομο που έχει υψηλό entitlement, μπορεί δηλαδή και συμπεριφέρεται φυσικά γύρω από ομορφες κοπέλες γιατί έχει συνηθίσει.Αλλά δεν μπορεί να προχωρήσει την αλληλεπίδραση, δεν το 'χει, φαίνεται αυτό. Το κλασσικό greek καμάκι ενώ ξέρει πώς να φέρει τα πράγματα έτσι ώστε να πάει η κατάσταση προς το σεξ, δεν μπορεί να το κάνει με μεγάλη γκάμα γυναικών. Το πίασατε το νόημα?

    Το ερώτημα είναι μπορεί το cold approach να βοηθήσει σε αυτό; η απάντηση είναι ναι σαφώς μπορεί. Θέλει δουλεία αλλά γίνεται.

    Να ξεκαθαρίσω κάτι ότι το ζητούμενο εδώ δεν είναι να προβάλλεις το κοινωνικό σου status, όποιο κι αν είναι αυτό (λεφτά,κοινωνική θέση κλπ). Το ζητούμενο είναι να βρεις ένα τρόπο να κάνεις την αλληλεπίδρασή με τις γυναίκες που εσύ θεωρείς ελκυστικές φυσική και αφού γίνει αυτό μετά θα έρθει το game όπως το ξέρουμε. Πιστεύετε πραγματικά ότι αν αύτιο κερδίζατε το λόττο αμέσως θα βγαίνατε έξω και θα άλλαζε η συμπεριφορά και ο τρόπος που θα αλληλεπιδρούσατε; μάλλον όχι...αλλά και αν άλλαζε θα άλλαζε προς την κατεύθυνση 'εγώ έχω λεφτά και είμαι κάποιος΄ το οποίο είναι ακόμη χειρότερο.

    Σαφώς το status μπορεί να σε βοηθήσει, αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Και για μένα pick up artist σημαίνει αυτό. Να φτάσεις σε αυτό το επίπεδο χρησιμοποιώντας το cold approach. Είναι ο πιο εύκολος δρόμος; δεν ξέρω...αλλά εμένα αυτό μου αρέσει.


    Canello
    POPAY
    POPAY
    BANNED
    BANNED


    Αριθμός μηνυμάτων : 294
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  POPAY Πεμ 21 Απρ - 2:32:27

    Φίλε μου Canello, θα διαφωνίσω λίγο σε αυτά που λες.. Ο Αρναούτογλου από τι ξέρω πηδάει μοντέλα.. χωρίς να ξέρει να κατευθύνει την αλληλεπίδραση, χωρίς ρουτίνες και χωρίς να έχει διαβάσει ένω σωρό βλακίες από τα βιβλία τον pua που μόνο στόχο έχουν το marketingk για να πουλήσουν και τίποτα παραπάνω... κάτι το οποίο δεν θα πετύχει κανένας με το cold approach.. Αυτό που έχει σημασία στα μοντέλα είναι η φήμη, το κοινωνικό status και τα λεφτά... Όλα τα άλλα είναι βλακίες σχετικά με την κατεύθυνση της αλληλεπίδρασης στα μοντέλα Α κατηγορίας, δεν παίζει ρόλο... Eκτός εάν μιλάς για μοντέλα Δ κατηγορίας που τότε παίζει ρόλο η κατεύθυνση της αλληλεπίδρασης.. Εμένα μου πήρε απεριόριστες ώρες στην πράξη και στο διάβασμα μέχρι να κατανοήσω την λειτουργία της ανθρώπινης φύσης και κυρίως την κουλτούρα της Ελλάδας...

    Φιλικά popay....
    avatar
    qwerty
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 706
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2009
    Ηλικία : 36

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  qwerty Πεμ 21 Απρ - 5:29:01

    πλακα πλακα παιζει να ναι η καλυτερη περιγραφη
    avatar
    Canello
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 255
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2010

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  Canello Πεμ 21 Απρ - 6:47:04

    POPAY έγραψε:
    Φίλε μου Canello, θα διαφωνίσω λίγο σε αυτά που λες.. Ο Αρναούτογλου από τι ξέρω πηδάει μοντέλα.. χωρίς να ξέρει να κατευθύνει την αλληλεπίδραση, χωρίς ρουτίνες και χωρίς να έχει διαβάσει ένω σωρό βλακίες από τα βιβλία τον pua που μόνο στόχο έχουν το marketingk για να πουλήσουν και τίποτα παραπάνω... κάτι το οποίο δεν θα πετύχει κανένας με το cold approach.. Αυτό που έχει σημασία στα μοντέλα είναι η φήμη, το κοινωνικό status και τα λεφτά... Όλα τα άλλα είναι βλακίες σχετικά με την κατεύθυνση της αλληλεπίδρασης στα μοντέλα Α κατηγορίας, δεν παίζει ρόλο... Eκτός εάν μιλάς για μοντέλα Δ κατηγορίας που τότε παίζει ρόλο η κατεύθυνση της αλληλεπίδρασης.. Εμένα μου πήρε απεριόριστες ώρες στην πράξη και στο διάβασμα μέχρι να κατανοήσω την λειτουργία της ανθρώπινης φύσης και κυρίως την κουλτούρα της Ελλάδας...

    Φιλικά popay....

    Aν είχε Α μοντέλα θα το ξέραμε γιατί θα ήταν γνωστές...αλλά από γνωστές μόνο τη νάντια μπουλέ κατάφερε να είχε μετά από δέκα χρόνια στην τηλεόραση που τον χώρισε (κι αυτή δεν είναι μοντέλο ,καμία σχέση,παρουσιάστρια είναι...).
    Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.Εγώ τον έφερα σαν παράδειγμα ατόμου που μπορεί και κινείται φυσικά και άνετα γύρω από ωραίες κοπέλες λόγω της δουλείας του,αλλά παρόλαυτα δεν έχει και τη φήμη του γυναικά.το ίδιο και ο λιάγκας...δεν έχω τπτ προσωπικό μαζί τους,αλλά δεν το χουν,τι να κάνουμε τώρα...παρόλαυτα νιώθουν άνετα με ωραίες κοπέλες γύρω τους.αυτό είναι σημαντικό.αυτό καλλιεργείται...
    Και επειδή δε μου αρέσει να μιλάμε συνέχεια για μοντέλα ,εννοείται πως υπάρχουν καθημερινές κοπέλες που είναι το ίδιο και πιο όμορφες από πολλές άλλες που απλά έχουν τον τίτλο 'μοντέλο'.
    Και αντί να παίρνουμε αξία από τα μοντέλα καλύτερα να αρχίσουμε να έχουμε αξία από μόνοι μας και οι ωραίες γυναίκες να λένε 'εγώ θέλω κάποιον σαν κι αυτόν'...
    Kαι το ξαναλέω για πολλοστή φορά...το pick up δεν είναι ο μoναδικός ούτε καν ο καλύτερος ή ο γρηγορότερος τρόπος...είναι απλά ένας τρόπος...αλλά για να πετύχει πρέπει να σου αρέσει...

    Canello
    POPAY
    POPAY
    BANNED
    BANNED


    Αριθμός μηνυμάτων : 294
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  POPAY Πεμ 21 Απρ - 6:56:20

    Canello συμφωνώ απόλυτα... Έδωσες πιο ξεκάθαρη απάντηση... Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι έχει πηδήξει μοντέλα... Μπορεί να μην είναι Α κατηγορία που είναι οι γνωστές.. Αλλά Β κατηγορίας... Τα μοντέλα έλκονται από κοινωνικό status, φήμη, και λεφτά... Χαρακτηριστικά τα οποία στο συγκεκριμένο παράδειγμα τα έχει ο Αρναούτογλου...


    Φιλικά popay......
    JK
    JK
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 186
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/08/2009

    dani - seminario me canello Empty Απ: dani - seminario me canello

    Δημοσίευση  JK Πεμ 21 Απρ - 8:04:47

    Canello έγραψε:
    την ουσία με την μαγκιά τους χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο. Προφανώς κάτι καλό είχαν,αλλά ήταν πολύ καθημερινοί τύποι.

    τετοιες επιτυχιες οφειλονται στη συμβατοτητα απο πλευρας ανοσοποιητικου, ή σε συμμετρια,υψος κλπ. ή σε καποιο lovemap(ναι μερικες εχουν αδυναμια σε χαρακτιριστικα που δεν ειναι παντα προφανη), στην πραγματικοτητα ποτέ δεν ξερεις και ναι υπαρχουν γυναικες που μπορει να ελκονται απο ανδρες που δεν ειναι αντικειμενικα ελκιστικοι, αλλα αυτο ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 3:59:40