Έλξη.



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Έλξη.

Έλξη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Έλξη.

Καλωσήρθες στο φόρουμ της Έλξης ! Οι απόψεις των μελών του φόρουμ είναι προσωπικές. Είσαι ο μόνος υπεύθυνος για την σωστή ή λανθασμένη χρήση των πληροφοριών που δημοσιεύονται. Επίσης, για να είσαι εδώ, πρέπει να είσαι ΑΝΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ.


+3
Ζυγός
Spyros Kontis
FromDaStreets
7 απαντήσεις

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    avatar
    FromDaStreets
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 324
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  FromDaStreets Πεμ 6 Οκτ - 11:48:19

    Spyros Kontis έγραψε:
    FromDaStreets έγραψε:Απολυτα.παμε παρακατω χεχε Smile
    Χαιρομαι.
    Ξεκίνα να μεταφράζεις λοιπόν...
    Τελειωσαμε δηλαδη;;(επειδη παραπανω ειπες τωρα αρχιζουμε ) Ευχαριστω παντως Σπυρο για τον χρονο και την διδασκαλια σου!!!Ευχαριστω
    avatar
    FromDaStreets
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 324
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty δ

    Δημοσίευση  FromDaStreets Πεμ 6 Οκτ - 11:56:47

    Σπυρο που θα μπορουσα να βρω αυτα τα μοτιβα στα Αγγλικα;;;;Επισης θα θελα να σε ρωτησω....Σε περιπτωσεις σαν τη δικη μου σε αυτο το topic ειναι καλο να λεμε πχ . Εγω σε αυτην ...μπλα μπλα ξερεις θα ηθελα να μαθω τι σε εκανε να φυγεις μακρυα απο μενα(δεν εννοω ετσι θα εδειχνε τερμα needy απλα για να σου δωσω να καταλαβεις)..ευχαριστω
    avatar
    kagohn


    Αριθμός μηνυμάτων : 36
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  kagohn Πεμ 6 Οκτ - 15:24:54

    [quote="FromDaStreets"]Σπυρο που θα μπορουσα να βρω αυτα τα μοτιβα στα Αγγλικα http://www.speedseduction.biz/download_seductionpatterns.php
    avatar
    FromDaStreets
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 324
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty d

    Δημοσίευση  FromDaStreets Τετ 12 Οκτ - 11:42:24

    Σπυρο θα θελα να σε ρωτησω....Σε περιπτωσεις σαν τη δικη μου σε αυτο το topic ειναι καλο να λεμε πχ . Εγω σε αυτην ...μπλα μπλα ξερεις θα ηθελα να μαθω τι σε εκανε να φυγεις μακρυα απο μενα(δεν εννοω ετσι θα εδειχνε τερμα needy απλα για να σου δωσω να καταλαβεις)..ευχαριστω

    FromDaStreets

    Αριθμός μηνυμάτων: 226
    Ημερομηνία εγγραφής: 28/04/2011


    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Τετ 12 Οκτ - 22:28:00

    FromDaStreets έγραψε:Σπυρο θα θελα να σε ρωτησω....Σε περιπτωσεις σαν τη δικη μου σε αυτο το topic ειναι καλο να λεμε πχ . Εγω σε αυτην ...μπλα μπλα ξερεις θα ηθελα να μαθω τι σε εκανε να φυγεις μακρυα απο μενα(δεν εννοω ετσι θα εδειχνε τερμα needy απλα για να σου δωσω να καταλαβεις)..ευχαριστω

    FromDaStreets

    Αριθμός μηνυμάτων: 226
    Ημερομηνία εγγραφής: 28/04/2011



    Είναι needy, κι αν δεν μπορείς να γράψεις εδώ το πως θα το κάνεις ώστε να μην είναι needy
    σημαίνει πως δεν το έχεις σκεφτεί, άρα δεν ξέρεις και πως να το κάνεις στην πράξη...

    Εγώ σου πρότεινα να κάνεις σύνδεση με τις καλύτερες στιγμές σας, να επαναφέρεις
    το θετικό κλίμα κια την ερωτική διάθεση και να συνεχίσεις από εκεί που έμεινες.
    avatar
    FromDaStreets
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 324
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty δ

    Δημοσίευση  FromDaStreets Πεμ 13 Οκτ - 5:52:19

    Σπυρο εχεις δικιο αλλα ειναι και μια κουβενα..Δηλαδη στο σχολειο κανει με αλλους παρεα και εγω με αλλους δεν εχω χρονο μαζι της ( οι 2 μας)για να κατσω να μιλησω.Μετα για να τις θυμησω τις καλυτερες στιγμες μας πρεπει να τις το πω..και τι θα αλλαξει δηλαδη αν τις πω πχ ξερεις προχθες περνουσα απο το χ και θυμηθηκα το ψ;;ειναι απλα μια προταση και μια προταση μπορει να κανει κατι;;Τωρα η σταση που κραταω πιστευω οτι ειναι καλη.επειδη δν υπαρχει .Ασπουμε θα τις κανω χαβαλε και αυτα οταν ειναι μπροστα ολοι δεν εχουμε χρονο οι 2 μας αν εβρισκα λιγο χρονο γιατι δεν μπορω να βρω παραπανω να ειμαστε οι 2 μας και τις ελεγα μια παρομοια προταση τι θα αλλαζε..καταλαβαινεις;;;δεν ξερω πως να επαναφερω την κατασταση...Εννοω με λιγα λογια οτι ξερω τι να τις πω αν κατσουμε να κουβεντιασουμε αλλα οποτε μιλαμε ειναι στο ποδι και ολη η ταξη μπροστα.τωρα τα σημαδια της δεν ειναι και τοσα πολλα αλλα ειναι καποια...λιγα ναι μεν αλλα μπορω να τα διακρινω οπως πολλες φορες ειμαι στην ταξη και γυριζω και την κοιταζω και αυτη με κοιτουσε απο ποιο πριν και οταν γυρισα να την κοιταξω εκεινη δεν γυρισε να κοιταξει αλλου αλλα συνεχιζε και με κοιτουσε το συγκεκριμενο εχει γινει πανω απο 3 φορες. ευχαριστω
    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Πεμ 13 Οκτ - 9:32:58

    FromDaStreets έγραψε:Σπυρο εχεις δικιο αλλα ειναι και μια κουβενα..Δηλαδη στο σχολειο κανει με αλλους παρεα και εγω με αλλους δεν εχω χρονο μαζι της ( οι 2 μας)για να κατσω να μιλησω.Μετα για να τις θυμησω τις καλυτερες στιγμες μας πρεπει να τις το πω..και τι θα αλλαξει δηλαδη αν τις πω πχ ξερεις προχθες περνουσα απο το χ και θυμηθηκα το ψ;;ειναι απλα μια προταση και μια προταση μπορει να κανει κατι;;Τωρα η σταση που κραταω πιστευω οτι ειναι καλη.επειδη δν υπαρχει .Ασπουμε θα τις κανω χαβαλε και αυτα οταν ειναι μπροστα ολοι δεν εχουμε χρονο οι 2 μας αν εβρισκα λιγο χρονο γιατι δεν μπορω να βρω παραπανω να ειμαστε οι 2 μας και τις ελεγα μια παρομοια προταση τι θα αλλαζε..καταλαβαινεις;;;δεν ξερω πως να επαναφερω την κατασταση...Εννοω με λιγα λογια οτι ξερω τι να τις πω αν κατσουμε να κουβεντιασουμε αλλα οποτε μιλαμε ειναι στο ποδι και ολη η ταξη μπροστα.τωρα τα σημαδια της δεν ειναι και τοσα πολλα αλλα ειναι καποια...λιγα ναι μεν αλλα μπορω να τα διακρινω οπως πολλες φορες ειμαι στην ταξη και γυριζω και την κοιταζω και αυτη με κοιτουσε απο ποιο πριν και οταν γυρισα να την κοιταξω εκεινη δεν γυρισε να κοιταξει αλλου αλλα συνεχιζε και με κοιτουσε το συγκεκριμενο εχει γινει πανω απο 3 φορες. ευχαριστω

    Δεν είπες πως την παίρνεις συχνά με το αμάξι;
    avatar
    FromDaStreets
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 324
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  FromDaStreets Πεμ 13 Οκτ - 10:56:32

    Spyros Kontis έγραψε:
    FromDaStreets έγραψε:Σπυρο εχεις δικιο αλλα ειναι και μια κουβενα..Δηλαδη στο σχολειο κανει με αλλους παρεα και εγω με αλλους δεν εχω χρονο μαζι της ( οι 2 μας)για να κατσω να μιλησω.Μετα για να τις θυμησω τις καλυτερες στιγμες μας πρεπει να τις το πω..και τι θα αλλαξει δηλαδη αν τις πω πχ ξερεις προχθες περνουσα απο το χ και θυμηθηκα το ψ;;ειναι απλα μια προταση και μια προταση μπορει να κανει κατι;;Τωρα η σταση που κραταω πιστευω οτι ειναι καλη.επειδη δν υπαρχει .Ασπουμε θα τις κανω χαβαλε και αυτα οταν ειναι μπροστα ολοι δεν εχουμε χρονο οι 2 μας αν εβρισκα λιγο χρονο γιατι δεν μπορω να βρω παραπανω να ειμαστε οι 2 μας και τις ελεγα μια παρομοια προταση τι θα αλλαζε..καταλαβαινεις;;;δεν ξερω πως να επαναφερω την κατασταση...Εννοω με λιγα λογια οτι ξερω τι να τις πω αν κατσουμε να κουβεντιασουμε αλλα οποτε μιλαμε ειναι στο ποδι και ολη η ταξη μπροστα.τωρα τα σημαδια της δεν ειναι και τοσα πολλα αλλα ειναι καποια...λιγα ναι μεν αλλα μπορω να τα διακρινω οπως πολλες φορες ειμαι στην ταξη και γυριζω και την κοιταζω και αυτη με κοιτουσε απο ποιο πριν και οταν γυρισα να την κοιταξω εκεινη δεν γυρισε να κοιταξει αλλου αλλα συνεχιζε και με κοιτουσε το συγκεκριμενο εχει γινει πανω απο 3 φορες. ευχαριστω

    Δεν είπες πως την παίρνεις συχνά με το αμάξι;
    Eιχα καταλαβει οτι μ το ελεγε οταν ελειπε ο κολλητος της (ενω παλια οταν γινοταν κατι μεταξυ μας μου ελεγε πως θα αποφυγω να με παρει ο Κωστας που τοσα χρονια φευγουμε μαζι)τωρα γυρισαν τα πραγματα οπως ηταν πριν γινει κατι οταν το αντιληφθηκα αυτο και μ ζητησε να την παω αρνηθηκα λεγοντας οτι εχω κανονισει κατι και δεν παω σπιτι..ευχαριστω
    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Παρ 14 Οκτ - 8:20:37

    Τελοσπάντων, είναι η μοναδική γκόμενα με λεπτή μέση και μεγάλα βυζιά στον πλανήτη; Very Happy

    Κοίτα, τα εργαλεία τα μαθαίνεις μέσα σε κάποιο χρονικό διάστημα, και στην πορεία
    θα "κάψεις" αρκετές ευκαιρίες.
    Μπορεί τώρα οι συνθήκες να μην επιτρέπουν να έχεις αυτό που θέλεις, ή μπορεί
    για να το έχεις να χρειάζεσαι την εμπειρία που θα έχεις μετά από 3 χρόνια.


    Μπορεί, βάση όσων έγραψες, να πρέπει πρώτα να γίνεις ο πιο ενδιαφέρον άντρας στο σχολείο σου,
    καθώς, αν όλοι ασχολούνται μαζί σου, τότε θα ασχοληθεί ξανά κι αυτή.

    Αυτό βεβαίως μπορεί να έχει επιπτώσεις στις εξετάσεις σου.

    Όπως και να έχει, δεν είμαι εκεί, δεν την ξέρω, δεν ξέρω καν με τι μοιάζει το σχολείο σου,
    συνεπώς δεν μπορώ να ξέρω πως θα την ξαναπροσεγγίσεις.

    Καλύτερα ασχολήσου με την μελέτη των μοτίβων.
    Σίγουρα θα βρεις πολλές ιδέες μέσα και θα πεις "Ρε γαμώτο έπρεπε να είχα κάνει αυτό, άμα το ήξερα τότε...".
    Και μάλλον θα το εφαρμόσεις με κάποια άλλη, ή με την ίδια αλλά... αργότερα.
    avatar
    FromDaStreets
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 324
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  FromDaStreets Σαβ 15 Οκτ - 5:20:59

    Spyros Kontis έγραψε:Τελοσπάντων, είναι η μοναδική γκόμενα με λεπτή μέση και μεγάλα βυζιά στον πλανήτη; Very Happy

    Κοίτα, τα εργαλεία τα μαθαίνεις μέσα σε κάποιο χρονικό διάστημα, και στην πορεία
    θα "κάψεις" αρκετές ευκαιρίες.
    Μπορεί τώρα οι συνθήκες να μην επιτρέπουν να έχεις αυτό που θέλεις, ή μπορεί
    για να το έχεις να χρειάζεσαι την εμπειρία που θα έχεις μετά από 3 χρόνια.


    Μπορεί, βάση όσων έγραψες, να πρέπει πρώτα να γίνεις ο πιο ενδιαφέρον άντρας στο σχολείο σου,
    καθώς, αν όλοι ασχολούνται μαζί σου, τότε θα ασχοληθεί ξανά κι αυτή.

    Αυτό βεβαίως μπορεί να έχει επιπτώσεις στις εξετάσεις σου.

    Όπως και να έχει, δεν είμαι εκεί, δεν την ξέρω, δεν ξέρω καν με τι μοιάζει το σχολείο σου,
    συνεπώς δεν μπορώ να ξέρω πως θα την ξαναπροσεγγίσεις.

    Καλύτερα ασχολήσου με την μελέτη των μοτίβων.
    Σίγουρα θα βρεις πολλές ιδέες μέσα και θα πεις "Ρε γαμώτο έπρεπε να είχα κάνει αυτό, άμα το ήξερα τότε...".
    Και μάλλον θα το εφαρμόσεις με κάποια άλλη, ή με την ίδια αλλά... αργότερα.
    Σπυρο παω σε επαγγελματικο και δεν ειναι οπως τα πρωινα τους στυλ ο γοης του σχολειου ή η γκομενα του σχολειου.Να σε ρωτησω ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ κουραστικο για το μυαλο μου και εκτος αυτου καταλαβαινω τα μισα η μεταφραση του google βρηκα κατι στο ιντερνετ που πληρωνεις και του δινεις κειμενα και στα μεταφραζει ακριβως.Τι λες εσυ;ευχαριστω
    Antonio
    Antonio
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 105
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2010
    Τόπος : Αθήνα

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  Antonio Πεμ 1 Δεκ - 7:46:03

    Πολύ χρήσιμο ποστ που χάθηκε...διαβάστε με προσοχή!
    avatar
    Ζυγός
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1237
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2008

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  Ζυγός Τετ 11 Απρ - 12:39:46

    Spyros Kontis έγραψε:Έγραψες το μοτίβο χρησιμοποιώντας 2ο ενικό πρόσωπο.
    Στην Ελλάδα συνηθίζουμε να το κάνουμε όταν μιλάμε για γενικά πράγματα.

    Μας εξυπηρετεί, γιατί ενώ μιλάς σαν να γενικολογείς, ή σαν να περιγράφεις κάτι που αφορά εσένα,
    η ακροάτριά σου υποσυνείδητα το εκλαμβάνει σαν να αφορά εκείνην.
    Και το ότι το κάνει υποσυνείδητα, σημαίνει πως το ακούει χωρίς αντίσταση κι έτσι δημιουργεί
    μέσα της τα συναισθήματα που θέλεις.
    Γιατί αν ευθέως της έλεγες "Εσύ τώρα νιώθεις χ και ψ" τότε θα έφερνε αντίσταση, θα έλεγε
    "όχι, τίποτα τέτοιο δεν συμβαίνει ! και ποιός είσαι εσύ που θα μου πεις πως να νιώθω!"

    Σπύρο,

    Α) Όταν μιλάμε ΓΕΝΙΚΑ.... χρησιμοποιούμε ( γ΄) πρόσωπο.

    Μήπως ήθελες να πεις αυτό:
    (β΄) πρόσωπο χρησιμοποιούμε στην ΠΡΟΣΤΑΚΤΙΚΗ έγκλιση.

    Ευχαριστώ.



    avatar
    Spyros Kontis
    Διαχειρηστής
    Διαχειρηστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 1857
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  Spyros Kontis Παρ 13 Απρ - 6:01:09

    Ζυγός έγραψε:
    Spyros Kontis έγραψε:Έγραψες το μοτίβο χρησιμοποιώντας 2ο ενικό πρόσωπο.
    Στην Ελλάδα συνηθίζουμε να το κάνουμε όταν μιλάμε για γενικά πράγματα.

    Μας εξυπηρετεί, γιατί ενώ μιλάς σαν να γενικολογείς, ή σαν να περιγράφεις κάτι που αφορά εσένα,
    η ακροάτριά σου υποσυνείδητα το εκλαμβάνει σαν να αφορά εκείνην.
    Και το ότι το κάνει υποσυνείδητα, σημαίνει πως το ακούει χωρίς αντίσταση κι έτσι δημιουργεί
    μέσα της τα συναισθήματα που θέλεις.
    Γιατί αν ευθέως της έλεγες "Εσύ τώρα νιώθεις χ και ψ" τότε θα έφερνε αντίσταση, θα έλεγε
    "όχι, τίποτα τέτοιο δεν συμβαίνει ! και ποιός είσαι εσύ που θα μου πεις πως να νιώθω!"

    Σπύρο,

    Α) Όταν μιλάμε ΓΕΝΙΚΑ.... χρησιμοποιούμε ( γ΄) πρόσωπο.

    Μήπως ήθελες να πεις αυτό:
    (β΄) πρόσωπο χρησιμοποιούμε στην ΠΡΟΣΤΑΚΤΙΚΗ έγκλιση.

    Ευχαριστώ.



    β πρόσωπο χρησιμοποιούμε και όταν μιλάμε γενικά.
    Πχ "Είναι φορές που όταν σηκώνεσαι από το κρεβάτι νιώθεις κάπως..."
    Αυτή η φράση μπορεί να ειπωθεί στον οποιοδήποτε χωρίς απαραίτητα
    να μιλάς για εκείνον, θα μπορούσες κάλλιστα να αναφέρεσαι στον εαυτό σου,
    ή σε κάποιον τρίτο, ασχέτως αν είναι β πρόσωπο.
    elsint
    elsint
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 599
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
    Τόπος : αθηνα

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  elsint Παρ 21 Νοε - 15:35:56

    Antonio έγραψε:Πολύ χρήσιμο ποστ που χάθηκε...διαβάστε με προσοχή!


    συμφωνω απολυτα γιαυτο και το αναδυω απο τα βαθη του φορουμ

    Very Happy




    clown
    xipolitos
    xipolitos
    Mέλος
    Mέλος


    Αριθμός μηνυμάτων : 491
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2015
    Τόπος : αθηνα

    Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα. - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως να φτιάξεις δικά σου μοτίβα.

    Δημοσίευση  xipolitos Παρ 8 Απρ - 13:09:10

    θαταν καλο να εχουμε καποια παραδειγματα

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 17 Μάης - 4:20:13